Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 144 ]

Temat: Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.

Chociaz polityka malo mnie interesuje to za ten jeden akt chcialabym usciskac Donalda i pogratulowac madrej decyzji. Oby tylko na papierku sie nie skonczylo.
A wrony i  gawrony niech sobie kracza, tyle ich na ile im pozwolimy.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.

Obawiam się, że to tylko papierek, z którego niewiele wyniknie, ale przynajmniej będzie się na co powołać jakby co. Niestety co niektórzy nie zrozumieli o co biega. Tu nie chodzi tylko o przeciwdziałanie przemocy w Polsce ale i o polskie stanowisko wobec przemocy wobec kobiet na całym świecie i dlatego wspomniano o przyczynach religijnych, które gdzieniegdzie są. Niestety katoliccy hierarchowie na wszelki wypadek się oburzyli i potępili całą konwencję. Argumentacja miejscowego katolickiego proboszcza była taka, że po co jakiś specjalny dokument, skoro jest dekalog. Fajnie, tylko powoływanie się na dekalog w niektórych instytucjach może być mało skuteczne.

Allan Sandale, Carnegie Institution w Pasadenie: "Świat we wszystkich swych składowych częściach i zależnościach jest zbyt skomplikowany, aby mógł być wyłącznie rezultatem przypadku."
Artur Leonard Schawlow - fizyk,noblista: "Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne..."

3

Tja..dekalog. Przelecialam caly w te i nazad i nic tam o niebiciu zon i corek nie ma. Zabijac to nie wolno ale w twarz za slona zupe to juz dopuszczalne?

Ja te konwencje jeszcze inaczej odczytuje, tam chodzi tez o to by edukowac bez sterotypow plciowych czy cos w tym stylu. Tu kler dopatruje sie nawolywania do homoseksualizmu i transseksualizmu (skadinad nie widze w nich nic zlego, dekalog tez jakos milczy w tej kwestii) a ja widze male dziewczynki i chlopcow w przyszlosci uczonych i ksztalconych "na rowni", moze tez i w domach. Bez wciskania kitu typu: tego nie wypada dziewczynkom, to nie jest zajecie dla kobiet, kobieta powinna to i tamto..bo sie kobieta urodzila itp. Kobieta to tez czlowiek i ma takie sama prawa (i obowiazki) jak mezczyzna. Mam na mysli zycie zawodowe i rodzinne, biologicznie roznic bedziemy sie zawsze ale to nikomu nie ujmuje ani nie dodaje.

Fajnie, ze chociaz kilku politykow chce isc do przodu a nie sloma buty nadal wyscielac.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

4

Konwencja została ratyfikowana a dzień wcześniej dzięki TOK FM dowiedziałem asie że zwłoka wynikała z determinacji "najsilniejszej opozycji" w komisji poleskiej. Argumenty komisji zostały wczoraj obalone a dziś wszystkimi głosami SLD, RP oraz części PO i PSL konwencja została ratyfikowana brawo dla sejmu smile

Nie leć na nieosiągalne bo się poparzysz.
Optymista nie ma wyobraźni, pesymista woli działania a realista ma to i to.
Pilna pomoc w temacie wyłudzonej pożyczki!!!

5

Czyli męża zdzielić patelnią nadal wolno?...

;P

6

Tam jest i przemocy w rodzinie. Gdybyś zagłębiła się to płeć społeczna oznacza to iż gdy kobieta jest stron a dominującą to będzie mogła odpowiadać jak facet. Taki jest ukryty przekaz konwencji.

"Obawiam się, że to tylko papierek, z którego niewiele wyniknie, ale przynajmniej będzie się na co powołać jakby co"

Niestety nie. Nie wiem czy np. znasz proceduty tzw. niebieskiej karty, która działa z mocy takiej wlasnie podobnej ustawy. W imie pomocy rodzinie, można tam bez orzeczenia sadu kogos oczernić, oskarzac, manipulować, wytoczy ciężkie działa wystarczy tylko zlozyc zawiadomienie. A urzędnik, policjant, którzy w tym uczestniczą maja gotowe odpowiedzi i nie sa doświadczonym sędziami trzymającymi się procedur.

Taka ustawa wprowadzi kolejne procedury ukierunkowane, w tym przypadku, nie na pomoc rodzinie ale na kwestie przemocy wobec kobiet ustalając na wejściu zrodlo tej przemocy gdzie badania szwedzkie pokazuja iż problem przemocy wobec kobiet nie wynika glownie z tego co jest zapisane w ustawie ale z innego typu patologii np. alkoholizmu czyli tak wlasciwie nawet na tamtym gruncie stwierdzili ze to prawo jest "niepotrzebne".

Veritas in omnem partem sui eadem est

8

Boszeee, jacy ci mężczyźni są straszni! Władcy świata! A na dole biedny, uciskany przez mężczyzn świat. Kobietom gratuluję dołączenia do grona słabych, upośledzonych i ubezwłasnowolnionych. Są konwencje dotyczące praw dziecka, niepełnosprawnych, zwierząt, to może być specjalna dla kobiet. Kolejny dokument potwierdzający hipotezę, że bez handicapu 300 % kobieta jest tylko... aaa tam smile

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

9

Przemocy wobec kobiet ORAZ przemocy  rodzinie.

10

A co mieli zrobić? Zostawić tylko przemoc wobec kobiet, to by już było śmieszne do kwadratu. Zadałem sobie trud i przeczytałem tekst tej konwencji. Teraz to nie wiem czy jak nie dam żonie na kosmetyczkę, to już nie podpadam pod przemoc ekonomiczną wobec kobiety. Poza tym już widzę jak w trakcie wojny ktoś sobie zawraca głowę (a raczej fujarę) tą konwencją w zakresie gwałcenia wszystkiego co się da złapać w obszarze walk. He, he zdaje się, że Brytyjczycy zgłaszali obiekcje do tej konwencji chcąc właśnie zawieszać ją na czas wojny. Ach to niegrzeczni Angole. Tacy niby kulturalni, a pogwałcić gdzieś w dalekim kraju, to by sobie chcieli. Albo walnąć legalnie babę w pysk jak za wolno granaty będzie do okopu donosić...
Nie no żartuję przecież. Człowiek nauczył się psa nie kopać przy byle okazji, że pochylnie trzeba zrobić co by inwalidzie było łatwiej, to i nad kobietą się pochyli. W końcu mówią, że kobieta najlepszym przyjacielem człowieka, to wypada to jakoś uszanować.

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

11 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-02-06 21:45:12)

Snake, nieapetyczne ...

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

12

Bo jak kler na coś psioczy to i Snake musi.

13

Żeby ograniczyć przemoc wobec kobiet to potrzeba co niektórym zmienić psychikę, a nie konwencje powoływać.

Cóż po konwencji, jak taka jedna z drugą sama pcha się w łapy psychola i przemocowca, bo przecież ona tak go koooooochaaa..
Tego i pięć konwencji nie wyleczy.

Rozumiem jeśliby to była  Konwencja o zapobieganiu przemocy i tyle - każdej, wszędzie, zawsze i wobec każdego.

Teraz chyba wreszcie zrozumiałam bezsens parytetów - w takich wypadkach nie trzeba szczególnych ustaw ani praw - bo to siedzi w głowach kobiet i od tego trzeba zaczac. Tego zadna ustawa nie zmieni...

14 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-02-06 23:20:09)

Iceni napisał/a:

Żeby ograniczyć przemoc wobec kobiet to potrzeba co niektórym zmienić psychikę, a nie konwencje powoływać.

Cóż po konwencji, jak taka jedna z drugą sama pcha się w łapy psychola i przemocowca, bo przecież ona tak go koooooochaaa..
Tego i pięć konwencji nie wyleczy.

Rozumiem jeśliby to była  Konwencja o zapobieganiu przemocy i tyle - każdej, wszędzie, zawsze i wobec każdego.

Teraz chyba wreszcie zrozumiałam bezsens parytetów - w takich wypadkach nie trzeba szczególnych ustaw ani praw - bo to siedzi w głowach kobiet i od tego trzeba zaczac. Tego zadna ustawa nie zmieni...

coś w tym jest ...
w głowach zmieniać - koniecznie wink
ale w prawie, też - zdecydowanie

15 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-02-06 23:28:10)

Ale co w prawie zmieniać?  Znaczy kobiety mają być traktowane na jakichś specjalnych warunkach? Prawo jest prawem i z zasady wobec prawa każdy powinien być równy. Czyli jak Kowalski przywali żonie to powiedzmy dostanie 3 mce, ale jak Kowalska przywali mężowi to też powinna dostać te 3 mce. I jak Kowalska przywali Nowakowej to te same 3 miechy.  Tak powinno działać prawo, w którym żadne konwencje dotyczące dorosłych, świadomych i potrafiących odpowiadać za swoje czyny osób nie są potrzebne.

16

Iceni napisał/a:

Ale co w prawie zmieniać?  Znaczy kobiety mają być traktowane na jakichś specjalnych warunkach? Prawo jest prawem i z zasady wobec prawa każdy powinien być równy. Czyli jak Kowalski przywali żonie to powiedzmy dostanie 3 mce, ale jak Kowalska przywali mężowi to też powinna dostać te 3 mce. I jak Kowalska przywali Nowakowej to te same 3 miechy.  Tak powinno działać prawo, w którym żadne konwencje dotyczące dorosłych, świadomych i potrafiących odpowiadać za swoje czyny osób nie są potrzebne.

nie są potrzebne konwencje w świecie idealnym,
znasz taki ?

17

Właśnie konwencje wychodzą z założenia, że świat jest idealny.
Konwencja z założenia oraz w praktyce ma charakter listu intencyjnego, z głównym przesłaniem ''fajnie by było, gdyby...''
Rzeczywistego wpływu na cokolwiek konwencje nie mają. Wszelkie konwencje.
Ta konkretna jest kolejnym bezwartościowym świstkiem.Oczywiście cała banda darmozjadów napchała kieszenie- daję sobie rzęsy uciąć, że naprodukowano bezprzedmiotowych opinii, analiz, ekspertyz na jej temat.Znów czyjś szwagier, kumpel oraz synowa się nachapali.
Oczywiście zamiast się bawić w bezwartościowe konwencje, można by się zająć sądownictwem, tak by maltretowane żony nie musiały czekać pięć lat na eksmisje mężów psycholi itp.W ramach naszego już istniejącego prawa.
Ale po co. Realne, sensowne działania, zawsze przegrają z jałowymi deklaracjami.

18 Ostatnio edytowany przez bbasia (2015-02-06 23:52:48)

A znasz taki w którym jakiekolwiek konwencje coś zmieniły w świecie rzeczywistym a nie tylko w statystykach?

edit: to jest do wypowiedzi i_nki, tylko pitagoras był szybszy smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

19

bbasia napisał/a:

A znasz taki w którym jakiekolwiek konwencje coś zmieniły w świecie rzeczywistym a nie tylko w statystykach?

ciekawe podejście,
konwencje zmieniają statystyki nie świat rzeczywisty ...

20

Jestem bardzo ciekawa kto z dyskutantów przeczytał tę konwencję. Jeśli tak, to bardzo proszę o wskazanie tych elementów, które są w niej nowe w odniesieniu do polskich uregulowań prawnych (oczywiście w odniesieniu do przemocy w rodzinie i wobec kobiet, a nie tych nowych elementów, które nie są z tym związane).

21

luc, właśnie czytam od deski do deski...

22

in_ka napisał/a:

To jak już przeczytasz, to napisz gdzie są nowości, co będzie bardziej chroniło kobiety i rodzinę niż to dotychczas było w naszym prawie.

23

troch statystyki:
w Polsce 800 tys. kobiet rocznie doznaje przemocy, co 40 sekund ma miejsce w Polsce akt przemocy wobec kobiet, co trzecia doznała przemocy.

24

in_ka napisał/a:

troch statystyki:
w Polsce 800 tys. kobiet rocznie doznaje przemocy, co 40 sekund ma miejsce w Polsce akt przemocy wobec kobiet, co trzecia doznała przemocy.

Konwencja to zmieni?

25

Ja dotrwałam do jakiegoś tam artykułu chyba w rozdziale 5 i dla mnie jest to takie lanie wody, ze dalej mi się czytać odechciało. 

Tak przy okazji - co z tego, ze Konwencja zaleca utworzenie odpowiedniej ilości schronisk dla ofiar przemocy domowej (matek z dziećmi) - pieniądze na to tez da? big_smile

26

luc napisał/a:
in_ka napisał/a:

To jak już przeczytasz, to napisz gdzie są nowości, co będzie bardziej chroniło kobiety i rodzinę niż to dotychczas było w naszym prawie.

oki, aczkolwiek liczę na wsparcie, jeżeli lepsza jesteś w znajomości paragrafów, bo ja przyznam się ( bez bicia wink) nie prawnik ...
ja raczej od tych do których, te po przemocy ... przychodzą, żeby jakoś dać radę żyć dalej

27 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-02-07 00:46:11)

luc napisał/a:
in_ka napisał/a:

troch statystyki:

Konwencja to zmieni?

jeżeli w jej wyniku powstanie więcej ośrodków wspierających ofiary - to tak, zdecydowanie
chociaż, wiecie że w hostelu (fantastycznym ) dla ofiar przemocy w moim mieście sa wszystkie łóżka wolne
dlaczego?
bo u nas z mieszkania w którym, jest przemocowiec wyprowadza się ...ofiarę, nie przemocowca
a te ofiary, jak wyjdą to, gdzie potem pójdą ?
u nas bita kobieta musi uciekać, on zostaje ...

28 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-02-07 00:49:30)

in_ka napisał/a:
luc napisał/a:
in_ka napisał/a:

troch statystyki:

Konwencja to zmieni?

jeżeli w jej wyniku powstanie więcej ośrodków wspierających ofiary - to tak, zdecydowanie

Serio w to wierzysz? Jak są fundusze na to, to takie ośrodki powstają i tak, a jak pieniędzy na to nie będzie, to żadna konwencja tego nie zmieni. Ta konwencja nie jest dokumentem na wagę konstytucji, to tylko jeden z wielu dokumentów produkowanych co roku i za kilka miesięcy (tygodni?) większość o tym zapomni...

Ta konwencja w zasadzie ma tylko jedno słuszne odniesienie - jeżeli spojrzy się na sprawę z punktu napływających imigrantów z krajów arabskich (oj, jak to niepoprawnie politycznie zabrzmiało... tongue ) bo co niektórym stamtąd to trzeba takie rzeczy wielkimi literami drukować i na ścianach wieszać.

29 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-02-07 00:58:11)

wiesz, ja wierzę - no taka naiwna jestem, wierzę
patrząc na to,  co jest - chcę wierzyć, ze zmieni się, jednak
konwencja jest tez po to żeby powiedzenie
jak się baby nie bije - to jej wątroba gnije, stało się pase

30 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-02-07 00:56:32)

in_ka napisał/a:

wierz, ja wierzę - no taka naiwna jestem, wierzę
patrząc na to,  co jest - chcę wierzyć, ze zmieni się, jednak

Iceni przypomnij mi - czy ty w Polsce mieszkasz ?

luc, proszę o cierpliwość, bo ja na nartki wyjeżdżam i troszku mnie nie będzie smile

31

Nie, nie mieszkam w Polsce - to konwencja Rady Europy i dotyczy większości europejskich krajów, nie tylko Polski stąd moje spojrzenie na sprawę od strony imigrantów spoza Europy - z nimi jest problem.

32

Iceni napisał/a:

Nie, nie mieszkam w Polsce - to konwencja Rady Europy i dotyczy większości europejskich krajów, nie tylko Polski stąd moje spojrzenie na sprawę od strony imigrantów spoza Europy - z nimi jest problem.

tak, to wiem że Rady Europy
tylko nie wiem na ile znasz realia Polski ...

33

in_ka napisał/a:
luc napisał/a:
in_ka napisał/a:

troch statystyki:

Konwencja to zmieni?

A bez konwencji takie ośrodki powstawać nie mogą?
Przecież istnieją i konwencja nie spowoduje, że będzie ich więcej.
Powiedz, co stoi na przeszkodzie (i dotąd stało) aby takie ośrodki powstawały?

in_ka napisał/a:

Naprawdę uważasz, że konwencja ma siłę sprawczą aby to zmienić?
Zmienić myślenie?
Skoro mamy już pewne uregulowania prawne, a myślenie jest jakie jest, to zmieni się na skutek konwencji?
Wybacz, ale to nawet nie naiwność wink   
Ci, którzy tak myślą nie zmienią się pod wpływem prawa .

34 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-02-07 01:04:44)

Na ile znam realia Polski?
Znaczy coś się przez ostatnie 10 lat zmieniło i już nie brakuje pieniędzy na nowe ośrodki pomocy dla kobiet? Czy może 10 ostatnich lat sprawiło, ze jeden dokument potrafi sprawić, ze nagle inne sprawy staną się mniej istotne i pieniądze pójdą akurat na ten cel?
Czy może zmieniło się to, ze kobiety przestały się pchać w łapy patoli?

35 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-02-07 01:11:48)

luc napisał/a:

ale to prawo pomaga ...
naprawdę luc, takie nagłośnienie pomaga, to jak takie akcje
"bo zupa była za słona"
tak, wszystko kwestia kasy
ale konwencja pozwala ta kasę ... uzyskać
to, jest wymierna pomoc

Iceni napisał/a:

Na ile znam realia Polski?
Znaczy coś się przez ostatnie 10 lat zmieniło i już nie brakuje pieniędzy na nowe ośrodki pomocy dla kobiet? Czy może 10 ostatnich lat sprawiło, ze jeden dokument potrafi sprawić, ze nagle inne sprawy staną się mniej istotne i pieniądze pójdą akurat na ten cel?
Czy może zmieniło się to, ze kobiety przestały się pchać w łapy patoli?

środki są przesuwane ...
trochę się zmienia, świadomość kobiet się zmienia
powstają różne programy
więcej jest edukacji
bardzo ważny jest bezpłatny dostęp do pomocy prawnej, bardzo

36

in_ka napisał/a:
luc napisał/a:

ale to prawo pomaga ...
naprawdę luc, takie nagłośnienie pomaga, to jak takie akcje
"bo zupa była za słona"

Ale prawo chroniące kobiety już dawno jest.
Nagłośnienie też można robić bez konwencji.

in_ka napisał/a:

tak, wszystko kwestia kasy
ale konwencja pozwala ta kasę ... uzyskać
to, jest wymierna pomoc

Skąd uzyskać kasę na podstawie konwencji?

in_ka napisał/a:

środki są przesuwane ...

Możesz sprecyzować, bo nie rozumiem? Jakie środki, skąd są przesuwane?

37

Znaczy trzeba będzie gdzieś zabrać, żeby tu przesunąć?
To teraz zastanówmy się komu zabiorą? Emerytom? Bezdomnym psom? Czy może pan minister sobie nowego autka nie kupi?..

38 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-02-07 01:16:44)

w różnych programach profilaktycznych
tak, Iceni - przesunąć
pewne obszary można już mnie dofinansować i wtedy jest możliwość puszenia środków na inne

możemy sobie żartować, możemy szydzić - wszystko możemy, czemu nie ...

Posty [ 1 do 38 z 144 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018