Agd do kuchni - co jest na topie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Agd do kuchni - co jest na topie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Agd do kuchni - co jest na topie?

Witam. Mam do Was pytanie. Niedawno planowaliśmy remont kuchni, ale po tym, jak nam padł stary piekarnik zdecydowaliśmy się zrobić małą podmianę sprzętu agd, a remont odłożyć na później. Czy mogłybyście pochwalić się, co macie w kuchniach, ewentualnie, co jest teraz modne i nowoczesne, tak, żebym miała jakieś rozeznanie? Przy okazji, czy lepiej inwestować w coś za większe pieniądze, czy można pozwolić sobie na mniejszy wydatek (np. w przypadku piekarnika). Kwota jest o tyle ważna, że nie chcę wydać niepotrzebnie pieniędzy.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Agd do kuchni - co jest na topie?

Najka,
to nie nowe buty czy torebka! Zastanów się jaką to ma spełniać funkcję, czego TAK NAPRAWDĘ potrzebujecie.

3

Jestem fanka marki Indesit i przeciwniczka Hotpointa.
Indesita mam lodowke i piekarnik.
A Hotpointa mialam zmywarke i mi sie zepsula po dwoch latach. Chromole takie cos

4

tez jestem przeciwniczka hotpointa, badziew straszny.
z firm polecam samsunga, agd natomiast to moulinex, kenwood oraz deloghi.
nam bardzo udal sie zakup maszynki do pieczenia chleba, jestesmy zadowoleni i korzystamy czesto.

5

Co raz częściej sprzęt to "jednorazówki", projektowane na okres 3-5 lat. Koszt naprawy jest na tyle drogi (szczególnie gdy uszkodzi się elektronika, sterowanie), że bardzje opłaca się kupić nowy.
Kup sobie dobrą lodówkę, bo gdy padnie - to zawartość jej pójdzie do śmietnika :-(
a resztę sprzętu dobierz sobie wg własnego upodobania, to co Ci się spodoba i będzie pasować do Twojej kuchni.

Jak kupuję czajniki beżowe, bo takie mi pasują do kuchni ;-) i nie ma znaczenia czy na topie, czy nie i tak jest to produkt na kilka/kilkanaśnie miesięcy.

6

Z tą jednorazowością to chyba rzeczywiście najczęściej prawda, dawniej sprzęt działał wiele lat, a obecnie różnie z tym bywa, ale czy dotyczy to wszystkiego? Jak na przykład ma się rzecz z okapami, bo planujemy w najbliższym czasie zakup jakiegoś? Czy tutaj też krótkoterminowość jest regułą, czy trzeba wydać więcej, aby mieć coś solidnego, czy za mniejszą sumę da się kupić już coś porządnego?

7

Okap ma to do siebie, że później wymieniasz tylko wkład: kawałek szmatki.

8 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-01-29 12:31:53)

Co do sprzętu AGD to jestem za tym, żeby uzbierać na niego trochę pieniędzy i kupić lepszy. Może nie od razu całe wyposażenie kuchni, ale stopniowo ? a to lodówka, potem zmywarka i piekarnik do zabudowy. Nie mam w tej materii za dużego doświadczenia, ale wydaje mi się, że lepiej kupować sprzęt dobrego producenta i mieć pewność, że cena przełoży się na jakość.
A w razie potrzeby skorzystać z napraw serwisowych.

Edycja postu - niedozwolony link.

9

Tylko że naprawy serwisowe obejmują tylko pierwsze 2 lata  od sprzedaży hmm

10 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-01-29 19:10:29)

Ewentualnie jak dopłacisz to pięć albo siedem lat.

Warto zastanowić się nad kwestią "na co mi to?"

Niech mi ktoś wytłumaczy na co komu pralka z 20 programami do prania,piekarnik z 10 programami do pieczenia i lodówka, która za niedługo to zakupy za nas będzie robiła?

Ja w zakupach agd stawiam na praktyczność. Wybierając pralkę starałam się znaleźć model, który będzie miał w miarę krótki program codzienny to było moje jedyne kryterium. Kupując piekarnik patrzyłam na zużycie prądu i tak zazwyczaj korzystam z jednej funkcji, góra dwóch.

Znajoma napaliła się na pralkę z "opóźnieniem startu" (kilka lat temu funkcja ta nie była standardem), bo to takie praktyczne, fajne i w ogóle. Zapłaciła wówczas jak za woły. Użyła funkcji raz czy dwa, po czym stwierdziła, że ona i tak pierze jak jest w domu, bo się boi, że łazienka się zaleje albo coś. Efekt - funkcja okazała się nieprzydatna, a pierwsze co się zepsuło w pralce to był właśnie opózniacz czasu, który prowadził do zawieszania się systemu tongue

Im sprzęt jest prostszy w budowie, tym jest lepszy smile Co nie oznacza oczywiście, że mamy wrócić do praniach we frani, bo jest prosta w budowie big_smile

11

"Na co mi to" ; takie pytania zadaję najczęściej ja:) Pralka ma prać, a telefon komórkowy odbierać sygnał i wysyłać wiadomości:)

12

A ktoś orientuje się, cóż to jest to czyszczeni pyrolityczne w piekarnikach, a czym z kolei czyszczenie parowe? Czym się oba różnią i czy to też tylko fakultatywna funkcja, czy coś, na co warto zwrócić uwagę?

13

Osobiście mam piekarnik firmy Mastercook jest niedrogi i jestem z niego zadowolona.

14

Ja mogę polecić produkty LG. W kuchni mam zarówno lodówkę jak i od niedawna mikrofalówkę. Łatwo czyści się te produkty, spełniają w 100 procentach swoje zadanie. Lodówka fajnie chłodzi dzięki programowi multi air flow, pojemna zamrażarka. Jak na 5 osobową rodzinę- spełnia swe zadanie na medal.

15

Posiadam i bardzo sobie chwalę sprzęt firm Whirlpool (lodówka, mikrofalówka, okap) oraz Mastercook (płyta gazowa i piekarnik). Czasem sobie nawet po cichu myślę, że mogłyby się wreszcie zepsuć (oprócz płyty gazowej, bo jest prawie nowa), żebym bez żalu kupiła nowe, a te jak na złość nie chcą big_smile.

16

a ja jestem wierna marce Bosch czy Siemens
miałam kuchnię Indesit która po 6 latach poszła na złom i z którą problemy były od poczatku właściwie
to samo z lodówką tej firmy ma 6 lat a rdza rdzę pogania,nie żeby to był tylko jeden przypadek,bo widziałam jużkilka lodówek tej firmy kupionych w tym czasie co moja niestety wszystkie rdzewieją
więc czekam aż sie popsuje ,wtedy kupię coś z LG<Samsunga lub AEG
no i Ariston tez ponoć wadliwy

17

Ja jestem fanką Globalo, Siemensa, Brauna i Boscha. Zależy co konkretnie mamy na myśli, jaki sprzęt ?

18

A mi się wydaje,że nie ma co tak się koncentrować na tym co jest na topie , tylko kupować to co jest potrzebne i nam się podoba.

19

Zgadza się! Produkty które ja akurat wymieniłam sa przede wszystkim praktyczne smile

Romma napisał/a:

A mi się wydaje,że nie ma co tak się koncentrować na tym co jest na topie , tylko kupować to co jest potrzebne i nam się podoba.

20

mysle, że nowoczesne minimalistyczne rozwiązania, bez zbędnych upiekszaczy, jeżeli chodzi o sprzęt to postawiłabym najpierw na jakość, dalej na wygląd a na samym końcy na cene, chyba ża zakładamy że po dwu letnim okresie gwarancji kupujemy nowe.
Sama własnie komplatuje moją kuchnie, wybrałam skośny okap z oferty globalo, a czym się kierowałam?
*opiniami innych użytkowników
*wydajnoscia i moca pracy
*cichością
*dodatkowymi bajerami typu. ledy, sensor pary
*DESIGN <3
*cena

21

Kilka tygodni temu kupiłam nową lodówkę. Miałam precyzyjnie określone wymagania, dlatego wybierałam dosyć długo i starannie. Ostatecznie wahałam się między jednym z modeli marki LG a Samsung, wybór padł na ten drugi i coraz bardziej przekonuję się, że był trafny. Lodówka jest ekonomiczna, ma bardzo cienkie ścianki boczne, dzięki czemu jest nie tylko duża, ale i pojemna. Jest też wygodna, a z powodu kilku technicznych rozwiązań niezwykle praktyczna. Z kolei wykończenie, elektroniczny wyświetlacz i dodatkowe podświetlenie sprawiają, że cieszy oko wink.

Moja poprzednia, wspominana wyżej marki Whirlpool, przez 12 lat działała bezawaryjnie. Zdecydowałam się na zmianę, bo po prostu potrzebowałam większej i nieco innej. Z kolei moja mama ma lodówkę Beko, ale ta już kilkukrotnie była naprawiana.

22

Nie wiem jak wy, ale ja do agd kuchennego zaliczam też pralkę, bo mam małą łazienkę a w kuchni mi się zmieściła w zabudowie. Świetnie sprawdza mi się pralko-suszarka Candy, która jest bardzo cicha i energooszczędna. Jak na razie, a mam ją  już kilka lat daje radę dwójce moich dzieci.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Agd do kuchni - co jest na topie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024