Co wpłynęło na wasze myślenie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Co wpłynęło na wasze myślenie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2012-04-06 20:05:07)

Temat: Co wpłynęło na wasze myślenie?

Jakie książki, filmy   i dlaczego?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co wpłynęło na wasze myślenie?

Dwie rzeczy literackie:
1- 147 sonet Shakespearea- w wykonaniu Haliny Wyrodek- mądre słowa o tym, że najpierw trzeba "otoczyć się wyniosłym murem wiedzy o mojej wartości", by potem móc przyjmować ciosy jakie zsyła nam życie.
2- Czy możliwe jest życie przed śmiercią? Radosława Milczarka- książka poradnik całkowicie zmieniająca spojrzenie na życie, skłaniająca do odstąpienia od racjonalności na rzecz emocjonalności.

3

Odp: Co wpłynęło na wasze myślenie?

Dla mnie zmiana, o którą pytacie, oznacza spotkanie z czymś (tekst, obraz, muzyka itd.), co każe na chwilę przystanąć i pochylić się nad czymś. Myślę, że czymś takim jest dla mnie cała twórczość Kołakowskiego (z rzeczy literackich), o coś takiego mogę też podejrzewać "Ocean morze" A. Baricco, a z filmowym "Mefisto" Istvana Szabo.

A jeśli chodzi o wymienione Sonet Szekspira - traktuję je jedynie w kategoriach czysto estetycznch. A o Milczrku nigdy nie słyszałam, więc trudno mi cokolwiek na ten temat powiedzieć.

4

Odp: Co wpłynęło na wasze myślenie?

"Wyprawa Endurance" Alfred Lansing oraz kilka biografii.

5

Odp: Co wpłynęło na wasze myślenie?
marcus napisał/a:

Dla mnie zmiana, o którą pytacie, oznacza spotkanie z czymś (tekst, obraz, muzyka itd.), co każe na chwilę przystanąć i pochylić się nad czymś. Myślę, że czymś takim jest dla mnie cała twórczość Kołakowskiego (z rzeczy literackich), o coś takiego mogę też podejrzewać "Ocean morze" A. Baricco, a z filmowym "Mefisto" Istvana Szabo.

A jeśli chodzi o wymienione Sonet Szekspira - traktuję je jedynie w kategoriach czysto estetycznch. A o Milczrku nigdy nie słyszałam, więc trudno mi cokolwiek na ten temat powiedzieć.

Sonet mówi o przewidywanym zmierzchu związku i o tym, jak sobie poradzić z nieuniknionym, to w kategoriach fabuły, a nie estetyki.
Milczarek jest mało znany, wydał dopiero dwie książki.
Przy okazji dodam jeszcze dwa tytuły:
Robin Norwood- Kobiety, które kochają za bardzo. Rewelacyjny poradnik dla (ogromnej rzeszy) osób, nie tylko kobiet, które mają dosyć kolejnych nieudanych związków, w które włożyły masę energii i nadziei, że teraz już nareszcie będzie inaczej, a okazało się tak samo do... niczego.
Hal i Jenny Runkel- Projekt szczęśliwe małżeństwo. Poradnik dla osób, które chcą żyć w dobrym satysfakcjonującym związku. Obala związane z małżeńskim szczęściem mity. Np. Mit o dwóch połówkach jednego jabłka, zaufaniu, zaspokajaniu potrzeb partnera i przez partnera.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Co wpłynęło na wasze myślenie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024