Trudna decyzja.. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Trudna decyzja..

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Trudna decyzja..

Witam wszystkich ! Jest to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję że ktoś zrozumie to co teraz przeżywam i w jakiś sposób pomoże mi . Więc zacznę od tego że mam 17 lat . Od pierwszego semestru chodziłam do technikum . W gimnazjum nie miałam za dobrych wyników w nauce lecz uważałam iż warto spróbować , lecz moje przeczucia okazały się trafne co do wyboru szkoły . Ilość materiału , ciągłe uczenie się .. przeraziło mnie to . I w drugim semestrze przeniosłam się do zawodówki ponieważ bałam się że będę musiała powtarzać rok bo miałam wystawione 1 na koniec semestru z paru przedmiotów . Myślałam że tam będzie łatwiej , że dam sobie radę i wszystko się jakoś ułoży . W nowej klasie nie byłam dość miło przyjęta ale na szczęście znałam tam parę dziewczyn więc miałam do kogo się odezwać . Minął miesiąc a zaliczyłam jeden przedmiot , później został mi jeszcze jeden do zaliczenia . Uczyłam się by zdać i mieć już wszystko za sobą lecz w tedy stało się coś okropnego .. Nigdy nie miałam jakiś lęków czy coś w tym stylu przed nauczycielami czy klasą a tego dnia , gdy nauczyciel zapytał : "Więc kto dzisiaj zalicza pierwszy semestr ? Pamiętajcie że dzisiaj jest jedyna szansa" .. W tedy coś we mnie pękło . Z 20 osób które miało to zaliczyć zgłosiły się tylko 2 .. i to niestety nie byłam ja . Do dziś nie wiem dlaczego,(chodź minął już miesiąc od tamtego dnia) tak postąpiłam , że nie miałam odwagi wyjść na środek klasy i zdawać . I w tedy zaczęły się wagary , ale co jest w tym najdziwniejsze nie dlatego że nie chce mi się chodzić do szkoły tylko czuję że w czym innym tkwi problem choć może tylko mi się wydaję . Od pewnego czasu (ok 4 miesięcy) gdy tylko rano wstawałam z łóżka z myślą że za chwilę pójdę do szkoły zaczynał się koszmar . Miałam mdłości , pojawiły się mocne bule brzucha czy głowy i w dodatku problemy żołądkowe..Gdy jestem sama czuję że nikomu nie jestem potrzebna , nikt mnie nie rozumie i bardzo zamknęłam się w sobie a przy wszystkich zawszę się uśmiecham , żartuję itp. To coś w stylu podwójnej osobowości .. Może powinnam iść z tym do psychologa ? Nie wiem . No ale wrócę do tematu . Trudna decyzja .. Chodzi o to że nie wiem co mam teraz zrobić . Wiem że ten rok mam już w plecy więc zastanawiam się czy : przyszły rok szkolny zacząć w zawodówce ? Czy może odczekać rok i pójść do liceum dla dorosłych ? Przyznam że wolałabym odczekać ten rok dlatego że mam problem z chodzeniem do szkoły , po za tym po zawodówce i tak muszę skończyć jakąś wyższą szkołę .. Tylko pytanie co robiłabym przez ten rok przerwy ? Nie mam jeszcze 18 lat więc muszę chodzić do szkoły a do pracy mnie nie wezmą ..

W zasadzie nie wiem dlaczego to napisałam,może dlatego że w realu nie jestem na tyle odważna by zwierzyć się komuś z takich rzeczy . Z niecierpliwością czekam na wasze odpowiedzi . Komentarze typu : "Ty nieuku , lepiej chwyć za książkę i zacznij się uczyć !" , czy coś w tym stylu są zbędne i nie miłe więc proszę o tak owych nie pisanie . Pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Trudna decyzja..

Witaj ...wszystko to co opisujesz to wyglada na depresję gdzieś przerosło Cie to wszystko i teraz ten cały stres wychodzi podwójnie ,jedno mnie tylko zastanawia gdzie są w tym wszystkim Twoi rodzice ,jakie masz z nimi relację ?,myslę że pomoc ich byłaby bardzo wskazana -po prostu jeśli to możliwe powiedź to wszystko co tutaj napisałas mamie ,tacie ...i trzeba szukać pomocy koniecznie - takie leki nocne i wszystko z tym zwiazane nie przejdzie samo .A co z pedagogiem szkolnym ? ...Dopóki nie wyleczysz sie ze swoich leków to wydaje mi sie że nie podejmiesz żadnych konkretnych decyzji ...Moim zdaniem powinnaś szukac pomocy u psychologa ...Pozdrawiam i trzymam kciuki

3

Moi rodzice .. Trudno z nimi porozmawiać na jakikolwiek temat bo od razu wybuchają złością .. A nad psychologiem szkolnym też już myślałam i chyba czas najwyższy skontaktować się z nim ... W każdym razie dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam smile

4

Wiesz co do psychologa to nie jest zły pomysł ,ale nie idź do tego ze szkoły nie że są gorsi tylko
zdarzają się tacy nadgorliwi którzy twój problem mogą zgłosić do instancji i mogliby cię odebrać rodzicom.
Wybierz się do zwykłej poradni,zrób jak uważasz za słuszne.
Jeśli do 18lat nie będziesz chodziła do jakiej kolwiek szkoły to kara wynosi coś koło 5tyś. moim zdaniem nie warto płacić państwu.

5

Przede wszystkim nie idz do szkolnego psychologa!!! od razu zawiadomią kuratorium i rodzice moga miec problemy, chociaz nie wiem czy nieprzydała by im się taka terapia wstrząsowa. Jesteś w wieku w którym problemy rosną do rangi "nierozwiązywalnych". Może masz jakąś zaufaną dorosłą osobę której możesz się wygadać i psycholog nie będzie potrzebny? Trzymam kciuki smile

6

Zgadza się wizyta u psychologa powinna pomóc.Czasem lepiej zwrócić się po pomoc do obcej osoby niż do rodziny.

Tyś rodząc się płakała nad tobą się śmiali,Żyj tak byś umierając śmiała się gdy oni będą płakali:)

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Trudna decyzja..

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018