Podroz w ciazy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Podroz w ciazy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Podroz w ciazy

Rozpoczelam wlasnie 17 tydzien pierwszej ciazy i wybieram sie za 2 dni na krotki wypad do innego panstwa. Przelot samolotem nie bedzie dluzszy niz 2h w jedna strone wiec nie mam sie czego obawiac.
W pierwszym trymestrze bylam jednak na tygodniowych wakacjach w Dubaju i choc podroz i pobyt tam przezylam dobrze to potem jak wrocilam do domu mialam straszne problemy z nudnosciami i poceniem. Bylam ciagle zmeczona i musialam czesto odpoczywac. Bylam tez w strasznym humorze i dawalam niezle popalic mezowi. Zastanawialam sie czy to wynikalo ze zmiany klimatu? Ta zmiana jednak nie byla az tak drastyczna. W kraju mielismy okolo 0 stopni a w Dubaju bylo niewiele ponad 20 stopni ciepla. To wszystko jednak minelo i teraz zbliza sie kolejna podroz.
Zastanawiam sie czy moze to byc polaczone z podrozami, zmianami klimatu?? Czy ktos mial podobnie?
Po tej kolejnej podrozy za niecaly miesiac wybieram sie do Kanady i chyba ta dluga podroz bardziej mnie martwi. Lekarz jak najbardziej powiedzial mi, ze sama bede wiedziala czy mam poleciec czy nie, jesli bede sie dobrze czula to on nie widzi przeciwskazan. Kupilismy z mezem bilety, ktore latwo mozna anulowac i poprostu zrezygnowac z podrozy na wypadek jak sie zle poczuje. Ale chce tutaj dodac ze czuje sie juz swietnie od momentu ukonczenia 1 trymestru. Mam wiecej sil i radosci z dzieciatka a tym bardziej ze w ostatni weeken malenki zaczal sie odczuwalnie ruszac.

Jak dlugo podrozowalyscie w ciazy? Do ktorego miesiaca? Wiem ze zmiany cisnienia maja wplyw na plod i matke ale jesli nie odbywa sie to zbyt czesto i nie ma medycznych przeciwskazan to mozna podrozowac do pozna.


_____________________________________

Wieczne Miasto BG

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podroz w ciazy

Nie kazdy przewoznik pozwala kobiecie w ciazy na podroz od ktoregos tygodnia ciazy. Ja jestem aktualnie w 23 tygodniu ciazy i za tydzien bede leciala do Polski 6 kwietnia bo pozniej potrzebne sa zgody lekarza.

Odp: Podroz w ciazy

Ja też latałam w I trymestrze i super się wtedy czułam.
Teraz jestem w 21 t.c. i II trymestr jest znacznie gorszy niż I. Jestem od tygodnia chora, nie mam na nic ochoty, nie mam apetytu i cieszą mnie tylko lody wink

Za 3 tygodnie też mam zamiar lecieć i mam nadzieję, że do tego czasu mi przejdzie...

4

Odp: Podroz w ciazy

hm powinnaś raczej jeszcze zapytać o zgodę swojego lekarza, on wie co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka smile jeśli oprócz nudności po zmianie ciśnienia nic się nie działo, to myślę, że nie ma przeciwwskazań

5

Odp: Podroz w ciazy

u mnie nie ma zadnych przeciwskazan. nawet na zmiany cisnienia nie reaguje jakos zle. moj 2 trymestr przebiega wrecz fantastycznie mam tyle sil i zapalu do robienia wielu rzeczy, a ostatnio na wycieczce prawie zameczylam moich znajomych. kazdy z nich byl zmeczony podroza a mi sie chcialo jeszcze.
tylko zauwazylam, ze z samego rana troche jakby gorzej z wybudzeniem. kiedys ciezko mi sie wstawalo, potem z mezem ustalilsmy sobie rezim i wstawanie bylo przyjemne. Teraz znowu powrot do wolnych i marudnych porankow. Ale juz po sniadaniu jestem chetna i gotowa na wszystko.
Lece teraz na 2 tygodnie do kanady i tak sobie mysle ze 12h lotu z mala przerwa moze zrobic na mnie wrazenie. Ale to ostatni taki lot w ciazy. Dlugo musialam namawiac meza bo on chyba bardziej przewrazliwiony na tym punkcie ale jak mowie lekarz nie mial nic przeciw temu.


_____________________________________________

Wieczne Miasto BG

Odp: Podroz w ciazy

Cieszę się, że tak dobrze znosisz lot samolotem.
Ja też niedługo mam zamiar lecieć i jak czytam, że u Ciebie było OK to jestem dobrej myśli, że u mnie też będzie dobrze smile

7

Odp: Podroz w ciazy

Ja będąc 6 miesięcy w ciąży wybrałam się do polski samochodem (z UK). Lekarz nie miał nic przeciwko, tylko doradził częste postoje i spacery (żeby nogi nie puchły i żylaki się nie zrobiły a podobno o oba łatwo w ciąży).

Zabronione są tabletki na chorobę lokomocyjną (a ja nie toleruję pływania) i nie można pić dużo kawy czy napojów energetyzujących (przed kierownicą człowiek dużo szybciej się męczy). Ale oprócz tego nie ma żadnych przciwskazań. (Przynajmniej mnie nic nie było powiedziane).

Na długie loty jak do Kanady polecam dziewczyny spytajcie lekarza czy pielęgniarkę o "pressure stockings" takie podkolanówki, bardzo ciasne ale zapobiegające skokom ciśnienia i opuchliźnie przy długich podróżach. Nawet widziałam je na niektórych lotniskach, można kupić w sklepikach co tam mają gazety i różnego rodzaju przybory ułatwiające podróż. Ja nie próbowałam, ale żałuję bo mi tak nogi spuchły, że przez cały pobyt mogłam je wcisnąć w tylko jedne buty - a i te nie były zbyt wygodne.

Powodzenia i miłej podróży!

Odp: Podroz w ciazy

birkoffherz

ja właśnie jestem w 6 miesiącu ciąży i niedługo lecę samolotem. Dzięki, że powiedziałaś o tym podkolanówkach! Założę na lot moje rajstopki przeciwżylakowe smile

9

Odp: Podroz w ciazy

Nie ma sprawy OczekującaMary, co wiem to się podzielę - jak mówiłam nie próbowałam sama, a potem żałowałam. Z tym, że ja miałam trochę tendencje do puchnięcia w ciąży (podobno za mało piłam, ale jak bym więcej piła to bym dzień na kibelku cały spędziła).
Mam nadzieję, że rajstopki pomogą i powodzenia w dalszej ciąży!

10

Odp: Podroz w ciazy

jak na razie podroz w jedna strone z przesiadkami nie byla taka zla ale zaczynaja mi rece i stopy puchnac tak na codzien a to dopiero polowa ciazy. mam w perspektywie jeszcze jedna podroz z Kanady a potem moze jeszcze cos w Europie ale jak moj maz zobaczyl ostatnio moje opuchniete stopy to niezle sie przerazil i bede miala ciezki orzech do zgryzienia zeby go przekonac do kolejnych podrozy. Ale na szczescie z Kanady damy rade wrocic.
O zylakach nie mialam pojecia. skarpetki zakupilam w Kanadzie i zaloze je na powrot. Sprawdzimy czy zadzialaja smile Konsultowalam sie z lekarzem przez tel i powiedzial mi, ze skoro daje rade i moge sie troche ruszac podczas lotu to on nie widzi problemu smile


_______________________________________________________________

Wieczne Miasto BG

11

Odp: Podroz w ciazy

Hej dziewczyny,

ja właśnie spędziłam uroczy weekend w Warszawie. Jazda samochodem trwała 5 godzin w sobotę i 8 w poniedziałek. Oczywiście po drodze były przerwy na siusiu wink
Polecam każdej dziewczynie w ciąży podróżowanie, bo nie ma sensu zamykać się w domu na 9 miesięcy kiedy można miło i cudownie spędzić ten wyjątkowy czas smile

12

Odp: Podroz w ciazy

Kupilam sobie fajne i dlugie takie podkolanowki na dlugie podroze samolotem. maja takie w srodku smieszne wloski, ktore na poczatku przeszkadzaja i laskocza ale okazuje sie ze fajnie pobudzaja krazenie w nogach. Warto zainwestowac w cos takiego. Dzieki nim wlasciwie nie napuchly mi nogi i moge znow sie wybrac w podroz samolotem juz jutro!! Przez te wasze komentarze zaczelam baczniej przygladac sie nogom na wypadek zylakow. Troszke sie wystraszylam....


_______________________________________

Wieczne Miasto BG

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Podroz w ciazy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024