Ile masła w maśle ? Przekręty producentów żywności - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Ile masła w maśle ? Przekręty producentów żywności

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Ile masła w maśle ? Przekręty producentów żywności

Ostatnio w DF Wyborczej przeczytałam wstrząsającą wypowiedz, którą Wam zacytuję bo aż do teraz się trzęsę. Zawsze kupowałam -po prostu masło. Teraz wiem, że to już nie będzie takie proste. Pan z Inspektoratu Jakości Towarów pisze , że w większości masełek które są na naszych sklepowych półkach pod ładnymi nazwami i nawet w opakowaniach z krówką ( gdzie producent chce uwiarygodnić produkt ) jest ohydny miks "taniego oleju palmowego najgorszej jakości zwanego oleiną, taka żółta maź, tak to wygląda. On jest przewidziany do celów technicznych , produkcji smarów. Żeby go związać dodaje się utwardzacze chemiczne albo tłuszcze o gęstszej konsystencji np.  łój wołowy, czasem też dodaje się sadło, tłuszcz okołojelitowy z uboju świń." Masakra no nie ? Także dziewczyny dokładnie sprawdzajcie co kupujecie . Pan piszę ,że wszelkie promocje, masło za 1,5 nie istnieje. Bo do jego produkcji trzeba więcej wydać. Także masła od 3 złotych dopiero mogą być prawdziwe.

2

Odp: Ile masła w maśle ? Przekręty producentów żywności

Miałam w ręce też ten artykuł. Mnie najbardziej zdenerwowały przekręty z chlebem. Człowiek chce kupić sobie chlebek żytni, więcej płaci za niego a okazuje się, że piekarnie oszukują i stosują tzw.zaciemniacze.  Czyli normalnie pieką chleb żytni na mące pszennej i dodają koncentratu słodu, który potem takiemu chlebkowi nadaje ciemny kolor i wprowadza kupujących w błąd.  No i te polepszacze , których dodają, głowa boli ile tego świństwa potem człowiek nieświadomie zjada sad

3

Ostatnio wlasnie chcialam sobie kupic maselko, bo tak to zawsze jadlam jakies wlasnie margaryny itp. No wiec kupilam maslo, ale wcale nie smakowalo jak maslo jakie jadlam jak bylam dzieckiem. szkoda. ze teraz prawie wsyztsko co kupujemy jets sztuczne, bo producentom zalezy na szybkiej, taniej produkcji. a zeby kupic zdrowsza zywnosc trzeba kupowac w sklepach z naturalna zywnoscia. tam jednak ceny sa naprawde wyskie a i nei tak latwo taki sklep znalezc.

porąbana jak łajno w tartaku

4

Tak samo jest z innymi produktami. Np. w parówce jest zaledwie kilka procent mięsa, w szynce szczególnie tej soczystej  40 procent wody, w kiełbasie itp. A sery żółte, ile wspólnego mają ze serem. Wszyscy chcą zarobić a nikt nie myśli o naszym zdrowiu,  dodają różne dodatki a my się trujemy.

5 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2011-06-29 11:52:24)

Nie jesteśmy w stanie uniknąć tak zupełnie takich "przekrętów", chyba, że stać nas na robienie zakupów w sklepach ze zdrową żywnością, a inna sprawa, czy rzeczywiście są tak zdrowe? Nie wiem, nie próbowałam.

Śmieszy mnie, gdy widzę często na opakowaniach napis - "bez sztucznych barwników" lub "bez dodatku cukru", podczas, gdy lektura składników z tyłu kompletnie temu przeczy. Czy producenci myślą, że to wystarczy i już pozbawi ciekawości, by przeczytać dokładny skład? Jak z tyłu umieszczą nazwę "słodzik", to według nich nie ma dodatku cukru.. wink

Myślę, że w dzisiejszych czasach niezwykle trudno uniknąć tych właśnie "przekrętów", a jeśli ktoś to potrafi, to szczerze podziwiam i proszę o podzielenie się swymi sposobami smile

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

6

aniolek27 napisał/a:

Śmieszy mnie, gdy widzę często na opakowaniach napis - "bez sztucznych barwników" lub "bez dodatku cukru", podczas, gdy lektura składników z tyłu kompletnie temu przeczy. Czy producenci myślą, że to wystarczy i już pozbawi ciekawości, by przeczytać dokładny skład? Jak z tyłu umieszczą nazwę "słodzik", to według nich nie ma dodatku cukru.. wink

Myślę, że w dzisiejszych czasach niezwykle trudno uniknąć tych właśnie "przekrętów", a jeśli ktoś to potrafi, to szczerze podziwiam i proszę o podzielenie się swymi sposobami smile

Bo ten słodzik to może być aspartam, brrr hmm

Ja myślę, że zasady są proste - im krótsza lista składników tym lepiej.
Wiedza z czego zwykle składa się produkt, a czego tam być nie musi/nie może.
No i realne podejście do cen - np. za mniej niż 40-50 zł za kilo to prawdziwego żółtego sera się nie kupi itd.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

7 Ostatnio edytowany przez Małgorzatka (2011-06-29 16:21:49)

Właśnie aspartam... niezłe świństwo. Co do sera, to musi ono bardzo długo leżakować, co już przestaje być opłacalne dla producenta. a te wszystkie sery za 10-20 zł to niestety tylko podróbki sera. Na prawdziwy ser nie stać Polaków ;/

Masło. Popularna delma, ma w sobie tylko 5% masła, reszta to olej roślinny. Tak samo rama, reklamowana przez Supernianię. To zwykła margaryna, nie dla dzieci. Niestety trzeba czytać to co pisze na opakowaniu, nie tylko dużymi literami. Prawdziwe masło zaraz po wyjęciu z lodówki, bardzo ciężko się rozsmarowuje, gdy postoi dłużej prawie się rozpływa. A delma i te inne mają ciągle prawie jednolitą konsystencję, nie ważne czy w lodówce, czy na stole. Chyba, że ktoś je wystawi na 30 stopni, to także się rozpłynie. Najsmaczniejsze było masło, to robione przez moją babcię. Niestety teraz muszę wybierać spośród tego co jest dostępne w sklepie.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Ile masła w maśle ? Przekręty producentów żywności

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018