Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Ostatnio zastanawiam się, czy wiek świadczy o dojrzałości mężczyzny. Czy mężczyzna starszy (oczywiście nie przesadzając ze zbyt dużą różnicą wieku) zapewnia lepsze życie swojej kobiecie, jest bardziej dojrzalszy, doświadczony? Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Czy macie jakieś spostrzeżenia, uwagi?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

ja myślę że meżczyzna starszy jest bardziej dojrzały niż jakiś młody bo teraz to różnie z tymi młodymi a starszy bardziej wyrozumiały inteligentny niektórzy sadza ze młoda kobieta wiaże sie ze starszym o wiele lat mezczyzna dla kasy to bzdura :ja znam takich ludzi co on ma 50 lat a ona 20 i sa bardzo szczęśliwi

3

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Ja od zawsze byłam dojrzalsza od moich rówieśniczek ,może z powodu mojej trudnej sytuacji w dzieciństwie gdzie musiałam szybko dorosnąć i zmierzyć się z problemami często przerastającymi nawet dorosłego ,dojrzałego człowieka z bagażem życiowych doświadczeń.Powiem tak faceci rozwijają się pozniej niż kobiety ,dorosły facet a pewno jest dojrzalszy od nastolatka chociaż nie zawsze ,moim zdaniem zależy to od osoby ,od tego co wyniósł  z domu, sposobu wychowania ,doświadczeń i tak dalej ...Chociaż ja osobiście zdecydowanie lepiej dogaduje się z mężczyznami starszymi od siebie są dla mnie zdecydowanie dojrzalsi ,mają poukładane w głowie i wiedzą czego chcą od życia.Kiedyś byłam z chłopakiem młodszym o rok mogę określić to jedną wielką masakrą : NIGDY WIĘCEJ !!! smile

4 Ostatnio edytowany przez asmo (2012-03-21 18:36:07)

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Nie można generalizować. Łatwo stwierdzić, że starszy facet to lepszy facet, bo więcej przeżył, więcej w życiu widział, doświadczył i tak dalej, ale jak wiadomo istnieją też osobniki, które nigdy nie dorastają. Moim zdaniem nie można generalizować. Człowieka trzeba poznać, nie warto oceniać według schematów. Może przedstawię to na swoim przykładzie... Mam 19 lat, ale z większością rówieśników nie mam nic wspólnego. Nie ten etap, nie ten poziom, dla mnie to nadal dorosłe dzieciuchy. Istnieje też kilka osób, które są bardziej inteligentne niż niektórzy, od dawna dorośli już ludzie, którzy założyli rodziny, przekroczyli jakiś tam wiek, a nadal postępują dziecinnie, nieracjonalnie, mają nijakie pojęcie o życiu, ludziach, relacjach społecznych. Szczerze, zawsze interesowały mnie starsze dziewczyny, gdyż dopiero z nimi mogłem się normalnie porozumieć... miałem krótki związek z dziewczyną starszą o 3 lata, później nawiązałem znajomość z kobietą starszą o lat 7, ale jako, że musiałem swój wiek ukrywać, tak nic z tego nie wyszło, gdyż co to za relacja oparta na kłamstwie smile Wiele razy słyszę, że wyglądam, myślę i zachowuję się zdecydowanie dojrzalej niż wiek, w którym jestem. Patrząc wokoło też czasem dochodzę do takiego wniosku. Pytanie, czy to dobrze? Nie wiem, bo się nad tym nie zastanawiam. Jestem jaki jestem smile

EDIT:
Co prawda nie posiadam doświadczenia życiowego, jednak mam wiele innych zalet, takich jak racjonalne myślenie, czy umiejętność wyciągania wniosków z cudzych błędów i przeżyć, więc nie uważam, by było mi ono niezdbędne.

5

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?
wyspapiekna962 napisał/a:

ja myślę że meżczyzna starszy jest bardziej dojrzały niż jakiś młody bo teraz to różnie z tymi młodymi a starszy bardziej wyrozumiały inteligentny niektórzy sadza ze młoda kobieta wiaże sie ze starszym o wiele lat mezczyzna dla kasy to bzdura :ja znam takich ludzi co on ma 50 lat a ona 20 i sa bardzo szczęśliwi

A no, tutaj mogę się zgodzić. smile Też znam kilka par, różnica wieku 10, czasami więcej lat, a są ze sobą już długi czas i nic nie zapowiada rozstania. Jak patrzę na dzisiejsze pokolenie, na moich rówieśników, jedno nasuwa się na myśl: oj, będzie ciężko z szukaniem porządnego faceta.

6

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?
karolajjjna_? napisał/a:

Ja od zawsze byłam dojrzalsza od moich rówieśniczek ,może z powodu mojej trudnej sytuacji w dzieciństwie gdzie musiałam szybko dorosnąć i zmierzyć się z problemami często przerastającymi nawet dorosłego ,dojrzałego człowieka z bagażem życiowych doświadczeń.Powiem tak faceci rozwijają się pozniej niż kobiety ,dorosły facet a pewno jest dojrzalszy od nastolatka chociaż nie zawsze ,moim zdaniem zależy to od osoby ,od tego co wyniósł  z domu, sposobu wychowania ,doświadczeń i tak dalej ...Chociaż ja osobiście zdecydowanie lepiej dogaduje się z mężczyznami starszymi od siebie są dla mnie zdecydowanie dojrzalsi ,mają poukładane w głowie i wiedzą czego chcą od życia.Kiedyś byłam z chłopakiem młodszym o rok mogę określić to jedną wielką masakrą : NIGDY WIĘCEJ !!! smile

Ja również dużo przeszłam, dużo widziałam i szybko musiałam dorosnąć, bo inaczej bym sobie w życiu nie poradziła. Niby mam 18 lat rocznikowo, dużo osób nazwie mnie "dzieckiem", które dopiero zaczęło poznawać świat, ale jest zupełnie inaczej. Miałam poważniejsze problemy niż dzisiejsze nastolatki typu "nie mam się w co ubrać", czy "te buty nie pasują do tego". Zupełnie nie dogaduję się z chłopakami w tym samym wieku. Nie mamy wspólnych tematów, na inteligentną rozmowę nie można liczyć, wulgarne, szpanerskie i żałosne pokolenie. Za to mam znajomych, którzy są czasami starsi ode mnie nawet z 10 lat i nagadać się nie możemy, zawsze znajdzie się jakiś ciekawy temat do rozmowy. Też miałam młodszego o rok, również kompletna porażka. smile Cóż poradzić, życie.

7

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

mASZ RACJE DZISIAJ TRAFIĆ TO JEST BARDZO CIĘŻKO NA KOGOŚ PORZĄDNEGO JA TO ZAWSZE MÓWIE LEPIEJ BYC SAMEMU NIZ MIEĆ BYLE KOGO DODATKOWA UDRĘKA .

8

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

mAM KOLEŻANKE KTÓRA OD NIE DAWNA PRACUJE DOSZŁA DO WNIOSKU ŻE ZAKOCHAŁ SIĘ W NIEJ JEJ SZEF MÓWI ŻE KILKA RAZY DZIENNIE PRZYCHODZI BACZNIE PRZYGLADA SIE JEJ PATRZY Z UKRYCIA CZASAMI ZACZEPIA  ŻE MA LADNE WŁOSY,FRYZURĘ.DZIWNA SPRAWA O CO TAK NAPRAWDE MU CHODZI???

9

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?
asmo napisał/a:

Nie można generalizować. Łatwo stwierdzić, że starszy facet to lepszy facet, bo więcej przeżył, więcej w życiu widział, doświadczył i tak dalej, ale jak wiadomo istnieją też osobniki, które nigdy nie dorastają. Moim zdaniem nie można generalizować. Człowieka trzeba poznać, nie warto oceniać według schematów. Może przedstawię to na swoim przykładzie... Mam 19 lat, ale z większością rówieśników nie mam nic wspólnego. Nie ten etap, nie ten poziom, dla mnie to nadal dorosłe dzieciuchy. Istnieje też kilka osób, które są bardziej inteligentne niż niektórzy, od dawna dorośli już ludzie, którzy założyli rodziny, przekroczyli jakiś tam wiek, a nadal postępują dziecinnie, nieracjonalnie, mają nijakie pojęcie o życiu, ludziach, relacjach społecznych. Szczerze, zawsze interesowały mnie starsze dziewczyny, gdyż dopiero z nimi mogłem się normalnie porozumieć... miałem krótki związek z dziewczyną starszą o 3 lata, później nawiązałem znajomość z kobietą starszą o lat 7, ale jako, że musiałem swój wiek ukrywać, tak nic z tego nie wyszło, gdyż co to za relacja oparta na kłamstwie smile Wiele razy słyszę, że wyglądam, myślę i zachowuję się zdecydowanie dojrzalej niż wiek, w którym jestem. Patrząc wokoło też czasem dochodzę do takiego wniosku. Pytanie, czy to dobrze? Nie wiem, bo się nad tym nie zastanawiam. Jestem jaki jestem smile

EDIT:
Co prawda nie posiadam doświadczenia życiowego, jednak mam wiele innych zalet, takich jak racjonalne myślenie, czy umiejętność wyciągania wniosków z cudzych błędów i przeżyć, więc nie uważam, by było mi ono niezdbędne.

Prawidłowo, że nie podążasz za tłumem i nie upodabniasz się do 80 % dzisiejszego pokolenia. smile
Patrząc na dzisiejsze czasy, podejście moich rówieśników do "miłości" trwającej tydzień, może trochę więcej, gdzie seks jest wartością nadrzędną, ważniejszą od charakteru i zainteresowań, łapię się za głowę i zastanawiam się, gdzie do cholery podziali się wszyscy prawdziwi mężczyźni? wink Gatunek na wymarciu chyba.

10

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?
wyspapiekna962 napisał/a:

mAM KOLEŻANKE KTÓRA OD NIE DAWNA PRACUJE DOSZŁA DO WNIOSKU ŻE ZAKOCHAŁ SIĘ W NIEJ JEJ SZEF MÓWI ŻE KILKA RAZY DZIENNIE PRZYCHODZI BACZNIE PRZYGLADA SIE JEJ PATRZY Z UKRYCIA CZASAMI ZACZEPIA  ŻE MA LADNE WŁOSY,FRYZURĘ.DZIWNA SPRAWA O CO TAK NAPRAWDE MU CHODZI???

Co prawda wiedzę w tym temacie mam znikomą, ale często się słyszy, że szef podrywa pracownicę, czasami chce czegoś więcej.   Jednak patrząc na to z drugiej strony, może po prostu chce być miły, chce ją jakoś no nie wiem "dowartościować", żeby lepiej czuła się w swojej nowej pracy... Ciężko stwierdzić. Chociaż to przyglądanie się z ukrycia jest niepokojące.

11

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Uważam, że wiek całkowicie nie świadczy o dojrzałości mężczyzny. Raczej jest to kwestia charakteru niż wieku.

12

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

jA JUŻ SAMA NIE WIEM CO MAM JEJ PORADZIĆ.CAŁY CZAS SIE JEJ PRZYGLĄDA. JEST BARDZO BYSTRY MÓWIŁA PATRZY SIE NA NIA A GDY ONA SIE ODWRÓCI W JEGO KIERUNKU TO ON UDAJE ZE PATRZY SIE W SUFIT ALBO W CO INNEGO. ALBO PRZYGLADA SIE JEJ UKRATKIEM NIBY JEDNO OKO GDZIE INDZIEJ A DRUGIE OKO NA NIA

13

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?
wyspapiekna962 napisał/a:

jA JUŻ SAMA NIE WIEM CO MAM JEJ PORADZIĆ.CAŁY CZAS SIE JEJ PRZYGLĄDA. JEST BARDZO BYSTRY MÓWIŁA PATRZY SIE NA NIA A GDY ONA SIE ODWRÓCI W JEGO KIERUNKU TO ON UDAJE ZE PATRZY SIE W SUFIT ALBO W CO INNEGO. ALBO PRZYGLADA SIE JEJ UKRATKIEM NIBY JEDNO OKO GDZIE INDZIEJ A DRUGIE OKO NA NIA

Eh, żeby się tylko nie okazało, że pewnego dnia wyrzuci ją z pracy, bo nie będzie chciała się z nim przespać... Bywają i takiego typu wybryki natury...

14

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

A może długość łodygi big_smile

15

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?
Heniek napisał/a:

A może długość łodygi big_smile

Nie ukrywam, ale też ma znaczenie.

16

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Mysle ze to bardziej zalezy od zyciowych doswiadczen... Niektorzy 20letni przezyli tyle w zyciu co niejeden 40 latek i to ich ksztaltuje. A z kolei niejeden wypielegnowany 30latek ma poziom dosw ksztaltujacy sie na rowni z 15 latkiem smile I bedzie dzieciakiem jeszcze dlugo...
To wszystko zalezy...

17

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Też myślę, że to jacy jesteśmy jest determinowane przez bagaż naszych doświadczeń życiowych, a nie przez metrykę. Ja już nie jestem najmłodsza, ale nie wierzę że 20 latka związała się z 50 letnim facetem z innego powodu niż pieniądze. Owszem przypadki może i się zdarzają, ale pewnie więcej w tym sponsoringu - takie mam zdanie.

18

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Tak jak większość uważam, że trudno to określić. Jednak z pewnością można powiedzieć, że więcej jest tych dojrzałych 40 latków niż 18 latków. Pewnie też trzeba by doprecyzować co znaczy dojrzałość smile

19

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

wiek o NICZYM tak naprawdę nie świadczy. każdy rozwija się w swoim tempie i każdego kształtuje jego własne życie, a nie to ile lat skończył.

20

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Muszę się pochwalić.
Dzisiaj jak zwykle siedziałam pod jego biurem. On szedł do pracy. Usiadł obok mnie i zapytał, czy nie pójdę z nim na kawę, bo zimno jest i trochę się ogrzeję (chociaż bez przesady, nie było aż tak zimno). Oczywiście zgodziłam się. Pogadaliśmy trochę, nie mógł ode mnie oderwać wzroku, był jak zahipnotyzowany, uśmiechał się. Powiedział mi, że często widzi mnie w okolicy. Zrobiło mi się głupio, przecież nie mogłam teraz powiedzieć mu prawdy. Odpowiedziałam, że po prostu lubię to miejsce. Taka jest prawda, tam jest spokojnie, niedaleko jest rzeka, fontanny, huśtawki. Taki mały park.
Wymieniliśmy między sobą kilkanaście zdań, okazało się, że słucha większości z zespołów, które ubóstwiam, jest wolontariuszem w schronisku dla zwierząt (to mnie naprawdę urzekło, kocham zwierzęta i sama staram się im pomagać), lubi podobne filmy jak ja. Dużo nas łączy, nawet podobnych rzeczy nie lubimy. Zaprosił mnie na jutro o tej samej porze i przeprosił, że dzisiaj rozmawialiśmy tylko niecałą godzinę, ale musiał pędzić do pracy. I dał mi swój numer telefonu. W końcu coś ruszyło... Może coś z tego będzie. smile
Więc póki co, zamykam wątek. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i za dobre rady. smile

21

Odp: Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Wiek nie swiadczy o dojrzalosci mezczyzny. Dla mnie to oni zaczynaja dojrzewac od 30 w gore dopiero heheh.

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Wiek. Czy on świadczy o dojrzałości mężczyzny?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024