Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

Temat: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Witam,
ostatnio zauważyłam, że mam pełno siniaków na nogach i rękach, które pojawiają się bez żadnego powodu, tzn. nie są spowodowane ani biciem, ani uderzeniem... Myślałam, że po prostu nie zauważyłam kiedy się uderzyłam, jednak siniaków było coraz więcej.  Zrobiłam sobie test:  ścisnęłam lekko rękę i po jakimś czasie pojawił mi się siniak.. Jestem trochę zaniepokojona, bo mam siniaki na nogach i rękach i aż wstyd mi je pokazać. Może ktoś wie czym to jest być spowodowane..? Znacie może jakąś skuteczną maść na siniaki? Być może któraś z Was lub Waszych znajomych miała podobny problem? Dodam, że siniaki na ciele zaczęły się pokazywać od niedawna, wcześniej tego nie zaobserwowałam. Jeśli znacie sposób na siniaki lub wiecie jakie leczenie siniaków daje najszybsze efekty będę wdzięczna za odpowiedzi. Jest to dla mnie naprawdę kłopotliwa sprawa, ponieważ boję się, że może być oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych. Myślicie, że powinnam udać się do lekarza czy może poczekać aż siniaki same znikną? Trochę boję się takiej wizyty. Jeśli znacie sposób na siniaki lub wiecie jakie leczenie siniaków daje najszybsze efekty będę wdzięczna za odpowiedzi. Bardzo proszę o pomoc..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Moja znajoma cierpi na podobną przypadłość. Być może poprostu masz takie ciało, że wystaczy się tylko mocniej dotknąć i od razu pojawia się siniak. Wtedy nic na to nie poradzisz, a powstające siniaki będziesz musiała w jakiś sposób zatuszować. Możliwe jednak, że -tak jak przypuszczasz- jest to zapowiedź poważniejszych problemów. Myślę, że powinnaś udać się do lekarza. Przepisze Ci odpowiednią maść na siniaki a jeśli będzie miał jakieś wątpliwości skieruje Cię na bardziej szczegółowe badania.

3

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

no tego się boje bo wcześniej nic takiego nie miałam.. to się zaczeło jakiś czas temu ale myślałam ,że może się uderzyłam a nie pamiętam.. tylko że moje nogi teraz to koszmar!!

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Hey najlepiej zrob sobie badania kontrolne, gdzies czytalam ze to moze byc nic a z drugiej strony moze tez byc objawem choroby. Nie ma sie co przejmowac jednak badania by sie przydaly typu krew, OB etc.

5

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Dzięki za rade.. boję się tylko bo kiedyś miałam problemy z krwią i że może znowu coś mam.. no ale badania musze zrobic dla uspokojenia siebie..

6

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Ja też tak mam ale okresowo. Z nikąd pojawiają się siniaki są bardzo brzydkie i jest ich coraz więcej. Po 2 tygodniach znikają i nie pojawiają się aż do następnego razu. Nigdy się tym nie przejmowałam ale chyba będzie trzeba

7

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Masz słabe naczynia krwionośne. Dobrze jest brać Rutiniscorbin przez co najmniej 3 miesiące bo uszczelnia naczynia  ale i tak skonsultuj to z lekarzem bo są leki ,których nie można łączyć z Rutiniscorbinem,

8

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

hym.. rutiniscorbin biore,jako zabezpieczenie przed przeziębieniem, więc na mnie to nie działa.. mi te siniaki zaczeły pojawiać się od niedawna.. więc nie byłam z tym u lekarza.. bo myślałam ,że to przejdzie i że może naprawde uderzylam się a nie pamiętam.. bo mam je na rekach i nogach.. no ale to zaczyna wymykać sie z pod kontroli

9

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Też mam ten problem...tylko, że ja mam tak od dziecka...
a skoro od niedawna tak masz, to powinnaś iść z tym do lekarza i zrobić badania!
Lepiej dmuchać na zimne...

10

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

no właśnie tego się boje ,że to może jakaś choroba bo nigdy wcześniej tylu siniaków na sobie nie widziałam sad troche się boje iść do lekarza ale muszę się dowiedzieć co jest..

11

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Uważam że powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza,tym bardziej że wcześniej nie miałaś takich objawów.
Niezbędne będzie wykonanie morfologii żeby określić poziom płytek we krwi,jeżeli są za niskie może być to objaw poważnej choroby.Wierzę jednak że tak nie będzie,ale lepiej chuchać na zimne.

12

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

to aż tak poważne to może być?? ehh no to nie bd zwlekac..

13

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??
LoLcIa_nS napisał/a:

to aż tak poważne to może być?? ehh no to nie bd zwlekac..

Napisz czy byłaś u lekarza i co on na to? Nie daje mi Twoja sprawa spokoju.

14 Ostatnio edytowany przez LoLcIa_nS (2009-02-19 19:05:59)

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Jak narazie nie byłam u lekarza bo jakoś nie miałam czasu ale może w nastepnym tygodniu mi się uda wink Dzięki za troske..

15

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Ja mam identycznie, ale od dziecka mam takie słabe naczynia krwionośne. Lekkie ściśnięcie i już siniak hmm Dlatego Rutinoskorbin non stop w akcji, natomiast Aspiryna odpada.

16

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

masz cienkie naczynka krwionośne - połykaj troche rutinoscorbin, to je uszczelni

17

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

ja slyszlam ze po pewnych lekach tak sie dzieje..

18

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

hej hej Brukselka ma racje ale uwaga bo za duzo rutinoscorbinu uczula , ja tak mialam buziaczki

19

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Lolcia, prawdopodobnie brakuje Ci witaminy K. Nie jestem lekarzem, ale z tego co wiem, witamina K pomaga m.in. w zmocnieniu naczyniek krwionosny, ktore sa odpowiedzialne m.in. za siniaki. Mozesz ja kupic w aptece. Ja mialam na nia recepte, takze nie jestem Ci w stanie napisac czy mozesz ja rowniez dostac bez recepty. Jesli myslisz jest jest to powazniejszy problem, to najlepiej udaj sie do lekarza i zrob sobie badania krwi.

20

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Po pierwsze - koniecznie idź do lekarza rodzinnego, powiedz o problemie i poproś o podstawowe badania - morfologię krwi z rozmazem oraz parametry krzepnięcia. Witamina K nie wpływa na naczynia, jest niezbędna do prawidłowego krzepnięcia krwi. Jeżeli się nie odchudzasz i jesz warzywa nie powinnaś mieć niedoboru, który spowodowałby takie zmiany. Najlepiej będzie, gdy zrobisz badania i dowiesz się czy jest jakaś konkretna przyczyna tych siniaków.
Pozdrawiam

21

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

To pewne musisz isc do lekarza...takich objawow nie mozan lekcewwazyc...ja tez mam problem z siniakami , ale nie do tego stopnia jak Ty...

22

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Moje dziecko ma tez ten problem ,robiłam badania i wszystko jest w porzadku ..poprostu takie ma ciało delikatne..chyba to jest dziedziczne bo moja teściowa miała to samo  jak żyła.......

23

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Ja też mam ciało bardzo podatne,na siniaki.Ledwo gdzieś się dotknę,a mam sine plamy.Pomaga mi bardzo maść z arniki.Parę wcierań i siniaki znikają.

24

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Ja zauważyłam u siebie częściej pojawiające się siniaki odkąd zaczęłam brać tabletki anty. Wcześniej siniaki byly, ale przy mocniejszym uderzeniu. Byłam z tym u lekarki, dała mi skierowanie na morfologie i OB (jakiś miesiąc temu robiłam) i wszystkie wyniki mam prawidłowe więc to chyba nie problem z krwią tylko właśnie mam słabsze naczynka odkąd biorę anty. Bo również martwiłam się, że skoro to po tabletkach to zaraz będę miała poważniejsze powikłania. Czasami mam tak, że czuje jak mnie w jednym miejscu boli, robi się czerwone i zraz potem siniak. A bywa tak, że nawet nie wiem gdzie i kiedy pojawiają mi się takie malutkie zielone siniaczki tongue Nawet po ukąszeniu przez komara zaraz pod tym ukąszeniem robil się siniak :-/ Zapytałam się ginekologa o to. Powiedział, że jeśli siniaki nie pozostają, tylko znikają, to nic poważnego. Owszem tabletki mogly mi osłabić naczynka,, albo po prostu jakieś czynniki inne to spowodowały. Rodzinna zaleciła mi jeść zamiast ziemniaków kaszę gryczaną, owoce cytrusowe razem z tą bialą skórką i zielone warzywa i tyle w temacie.

25

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Mam to przy leukopenii.
Zrób morfologię z rozmazem, OB, CRP.

26

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Mam to przy leukopenii.
Zrób morfologię z rozmazem, OB, CRP.

27

Odp: Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Też tak kiedyś miałam - wydawało mi się, że siniaki pojawiały się bez powodu albo przy najmniejszym dotknięciu, a po uderzeniu to już w ogóle tragedia hmm U mnie to wina słabych naczynek, taka już moja "uroda"... Nigdy nie wiem, skąd mam siniaki, do tego "pajączki" na twarzy i nogach... Na pewno rutinoscorbin mógłby pomóc na uszczelnianie, witamina C ogólnie, albo jakieś leki z wyciągiem z kasztanowca itp. Chociaż dla pewności na Twoim miejscu zrobiłabym też badania krwi, tak jak radzą inne dziewczyny.
A na same siniaki, kiedy już się pojawią, polecam jakiś krem/żel z arniką - smaruję swoje siniaki dwa razy dziennie i dzięki temu łatwiej znikają - szybciej robią się żółte i przestają boleć.

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Siniaki,nawet przy lekkim dotknięciu?? Co to może być??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024