Czy po kierunku nauczanie przedszkolne mogę założyć przedszkole? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy po kierunku nauczanie przedszkolne mogę założyć przedszkole?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Czy po kierunku nauczanie przedszkolne mogę założyć przedszkole?

Cześć!
Na początku Witam wszystkich forumowiczów:)
Mam 21 lat i jestem na 2 roku studiów zaocznych o kierunku pedagogika na specjalności resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych.
Problem w tym że nie widzę siebie w tym kierunku...Ale chce zdobyć licencjat i iść na magisterkę na nauczanie przedszkolne.
No i moje pytanie. Czy po licencjacie z resocjalizacji i  magisterce z nauczania przedszkolnego będę mogła otworzyć własne przedszkole???
Bardzo mi na tym zależy bo dopiero teraz zrozumiałam że widzę siebie w takim zawodzie , ponieważ bardzo kocham opiekować się dzieciakami i zauważyłam że one też bardzo do mnie lgną! Chciałabym się w tym spełnić... Lecz nie wiem na jakie studia iść...
Poradźcie coś..........:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy po kierunku nauczanie przedszkolne mogę założyć przedszkole?
pstrysia1114 napisał/a:

Cześć!
Na początku Witam wszystkich forumowiczów:)
Mam 21 lat i jestem na 2 roku studiów zaocznych o kierunku pedagogika na specjalności resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych.
Problem w tym że nie widzę siebie w tym kierunku...Ale chce zdobyć licencjat i iść na magisterkę na nauczanie przedszkolne.
No i moje pytanie. Czy po licencjacie z resocjalizacji i  magisterce z nauczania przedszkolnego będę mogła otworzyć własne przedszkole???
Bardzo mi na tym zależy bo dopiero teraz zrozumiałam że widzę siebie w takim zawodzie , ponieważ bardzo kocham opiekować się dzieciakami, i zauważyłam że one też bardzo do mnie lgną! Chciałabym się w tym spełnić... Lecz nie wiem na jakie studia iść...
Poradźcie coś..........:)

Przedszkole może otworzyć KAŻDY- nawet kierowca TIRA- nie musisz mieć odpowiedniego przygotowania.I tak będziesz musiała zatrudnić pracowników więc to oni muszą się wykazać wykształceniem i kwalifikacjami.
Gdybyś chciała umieścić siebie w wykazie zatrudnionych nauczycieli to myślę,że magisterka z wychowania przedszkolnego spokojnie wystarczy.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

3

Czyli jednocześnie mogę być dyrektorem i wychowawcą w założonym przeze mnie przedszkolu?

4

Nie wiem jak u Ciebie na uczelni ale u mnie nie można robić po resocjalizacji magisterki z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej ponieważ resocjalizacja jest nienauczycielska. Drugą sprawą jest to, że  ktoś kto ukończył pedagogikę wczesnoszkolna i przedszkolna nie może bez studiów z zarządzania oświatom założyć swojego własnego przedszkola. Możesz założyć coś co nazywa się domowym przedszkolem lub ośrodkiem dziennej opieki, te placówki są tworzone na wzór przedszkoli jednak warunki otwarcia takich placówek są zupełnie inne niż otwarcia przedszkola.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy po kierunku nauczanie przedszkolne mogę założyć przedszkole?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018