Kiedy odchodzi przyjaciel - jak na nowo zaufać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Kiedy odchodzi przyjaciel - jak na nowo zaufać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Kiedy odchodzi przyjaciel - jak na nowo zaufać?

Po dwóch latach "najpiękniejszej przyjaźni pod słońcem i księżycem" odszedł mój przyjaciel. Odwrócił się i wyszedł, nie oglądając się za siebie. Najpierw odszedł w milczenie. Potem w gniew. Dziś nie utrzymuje kontaktu, odzywa się jedynie w potrzebie, powołując się na moją przyjaźń. Zaprzyjaźniliśmy się po moim rozwodzie, gdy potrzebowałam zrozumienia i kogoś, kto doda mi sił w codziennych potyczkach z rzeczywistością. Proszę mnie źle nie zrozumieć. To nie był "partner", "kochanek", "gach". To był przyjaciel. Myślę, że dopiero ta relacja uświadomiła mi, na czym polega przyjaźń. Teraz nie mogę znaleźć sobie miejsca, ale przede wszystkim jest we mnie ogromny strach przed zaufaniem komukolwiek, by - odchodząc - znowu nie odebrał mi wiary w drugiego człowieka.

Zaczęłam pisać blog (można go znaleźć przez wyszukiwarkę Samotny przyjaciel | Eony milczenia), żeby spróbować uporządkować własne emocje, ale to chyba nie działa. Może ktoś wie, jak poradzić sobie z samotnością i z poczuciem, że przestało się być ważnym dla kogokolwiek.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kiedy odchodzi przyjaciel - jak na nowo zaufać?

Czasami opuszcza się przyjaciół. Ja zostawiłam swoją przyjaciółkę, bo czułam się wykorzystywana emocjonalnie, nie wiem dlaczego on zostawił Ciebie i dlaczego mu ta relacja przestała pasować. Przybliż coś

3

Może zadając pytanie na forum WARTO przybliżyć sytuację czytelnikom?
Bo raczej nikt, jasnowidzem nie będąc, nie odpowie na pytanie.
Trudno się zorientować czy przyjaciel zawiódł Ciebie czy też może odszedł bo zawiódł się na Tobie...
Jeżeli chcesz uzyskać jakiś odzew może zrób jak sugeruje anjess83 - przybliż COŚ. No chyba, że wcale o odzew nie chodzi... a twoje pisanie to sztuka dla sztuki...

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

Gdyby nie chodziło o odpowiedź, pewnie nie zdecydowałabym się poprosić o pomoc na forum. Ja po prostu jeszcze nie bardzo umiem o tym mówić, bo nie rozumiem, co się stało. Bardzo dużo rozmawialiśmy, pisaliśmy, wiele rzeczy robiliśmy wspólnie do momentu, gdy zaczęło się dziać źle w moim zawodowym życiu i miałam dla naszej przyjaźni mniej czasu. Mam wrażenie, że mój orzyjaciel uznał, że nie jest najważniejszy, że to ja się oddalam, więc wolał wyprzedzić zdarzenia i odejść wcześniej. Nie mam pojęcia. A cisza nie pomaga mi zrozumieć, dlaczego.

5

Samotny przyjaciel napisał/a:

...Bardzo dużo rozmawialiśmy, pisaliśmy, wiele rzeczy robiliśmy wspólnie do momentu, gdy zaczęło się dziać źle w moim zawodowym życiu i miałam dla naszej przyjaźni mniej czasu...

Jeśli tak dużo rozmawialiście i dotąd macie kontakt (odzywa się jedynie w potrzebie, powołując się na moją przyjaźń) - to dlaczego na miły bóg nie zapytasz JEGO co się stało, że tak się zmienił? Może się obraził o coś?
My na forum będziemy sobie zgadywać a odpowiedź jest w zasięgu twojej ręki - wystarczy spytać zainteresowanego...
Odwagi zatem i do dzieła smile

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

Żeby to było takie proste i oczywiste, pewnie ciągle bylibyśmy przyjaciółmi. smile Dzieli nas duża różnica wieku, doświadczenia, obecnie także miejsce zamieszkania, choć mieszkaliśmy w tej samej miejscowości. Kiedyś mieliśmy doskonały kontakt - dziś właściwie łączy nas cisza. Nieważne, czy pisałam z prośbą o pomoc czy tak po prostu, żeby pozostać w kontakcie - bez jakiegoś napinania się, bez przymuszania, odpowiadał milczeniem. Kiedy potrzebuje pomocy, prosi o nią i oczekuje, że będę dyspozycyjna tu, teraz, natychmiast, bp przecież ja jestem jego przyjacielem, a on moim nie jest, więc nie mam mieć wobec niego żadnych oczekiwań. Doszło do absurdalnej sytuacji, że chcąc mu pomóc właściwie ... prosiłam, żeby raczył tę pomoc przyjąć ode mnie. Patrząc na nas z pewnej już teraz perspektywy, powinnam pewnie pomyśleć to, co moi znajomi mówili mi od dawna - że wykorzystał moją wiedzę, umiejętności, życzliwość, empatię. Ja tego tak nie widziałam albo widzieć nie chciałam. Nie wiem. Pogubiłam się. Uciekam w słowa. Mój blog nie jest pisaniem dla pisania. Ponieważ zawodowo związana jestem z językiem, właściwie z językami, pisanie jest dla mnie naturalną reakcją. Jedni rysują. Inni  rzucają się na sport, szukają nowych zainteresowań, pasji. Ja jestem typem samotnika, więc piszę. Zarejestrowałam się na tym forum, bo tak po prostu brakuje mi kontaktu z drugim człowiekiem, czasem może nawet zwykłej rozmowy o niczym. Liczę na to, że ktoś, kto poradził sobie z podobnymi emocjami, podpowie mi, co mogłabym zrobić, jak sobie pomóc.

7

Czytam, czytam i nie rozumiem. 
J e ż e l i   byliście przyjaciółmi, to czemu tak trudno jest Ci zadać krótkie pytanie: "dlaczego?"
Co w takim pytaniu jest trudnym dla Ciebie?

Dlaczego prosiłaś swego przyjaciela, by raczył przyjąć Twą pomoc? Takie zachowanie i takie słowa (raczył przyjąć) skierowane do przyjaciela?

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

Pytanie "dlaczego" zadałam wielokrotnie. Nie otrzymałam odpowiedzi. Ja też nie rozumiem. Jeśli go zawiodłam, nie mam pojęcia, kiedy ani w jaki sposób, a on na pytania nie odpowiada. "Raczył" o przyjacielu? Nigdy wcześniej tak o nim nie myślałam, tak ze złością, ale podam przykład. Poprosił o opracowanie tekstu w języku obcym. Nie napisał, na kiedy, gdzie tekst ma być zamieszczony, czy mam fragment czy całość, czy trzeba będzie ujednolicić terminologię z drugim tłumaczem. Długo czekałam na odpowiedź, czas na tłumaczenie uciekał, a sms brzmiał mniej więcej tak: tak, nie, tak, tak, itp.

9

Też nie rozumiem. Pewnie czyms mu podpadłaś, byly jakieś niesnaski i dlatego......
Przyjaznie sie tez koncza czasem........

Niech ten bajzel niech płonie, niech płonie, niech płonie....

Jeśli "podpadłam", też chciałabym wiedzieć, czym. smile Pewnie z czasem pozbieram się, poukładam w sobie, bo nie mam innego wyjścia. Mam dwie studiujące córki, które utrzymuję sama. Mam zawodowe obowiązki. Na tym muszę się skoncentrować. Ale też jak każdy człowiek potrzebuję odrobiny ciepła, obecności kogoś drugiego, a boję się, że nie będę umiała otworzyć się na innych, zaufać.

11

Przeczytałam ponownie Twoje posty. Przecież znasz przyczynę jego odejścia i ją dokładnie opisałaś, a ja tego nie zauważyłam. Napisałaś tak:

Samotny przyjaciel napisał/a:

(...)Bardzo dużo rozmawialiśmy, pisaliśmy, wiele rzeczy robiliśmy wspólnie do momentu, gdy zaczęło się dziać źle w moim zawodowym życiu i miałam dla naszej przyjaźni mniej czasu. Mam wrażenie, że mój orzyjaciel uznał, że nie jest najważniejszy, że to ja się oddalam, więc wolał wyprzedzić zdarzenia i odejść wcześniej.(...)

Wynika z tego jasno, że to nie on zrezygnował z przyjaźni, tylko Ty.

Inna kwestią jest Twoje zaufanie do hipotetycznego nowego przyjaciela lub raczej kandydata na. Myślę, że nie ma co rozważać a priori. Spotkasz, poznasz, zdecydujesz o tym czy zaufasz, a jeśli tak, to w jakich obszarach.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

Może masz rację. Nie pomyślałam w ten sposób. Byłam przekonana, że to mój przyjaciel się odsunął, ale on pewnie to samo pomyślał o mnie, a skoro nie rozmawialiśmy, każde z nas tylko utwierdzało się w swoim przekonaniu.

Dziękuję za pomoc, za to inne spojrzenie, którego mnie zabrakło.

13

Przyjaźnie często nawiązują się kiedy 2 osoby są w podobnej sytuacji życiowej. Rozumiem że oboje byliście samotni..?

Rozpadają się, kiedy sytuacja życiowa jednej ze stron ulega zmianie (np jedna osoba pozna partnera, druga pozostaje nadal sama). Może kogoś poznał?

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Kiedy odchodzi przyjaciel - jak na nowo zaufać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021