Alimenty a małżeństwo . - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Alimenty a małżeństwo .

Witam , jestem 20-letnią uczennica liceum dla dorosłych w systemie dziennym (semestr 1) . 2 lata temu rodzice wzięli rozwód i od tamtego czasu Ojciec płaci na mnie alimenty .W sierpniu mam zamiar wziąć ślub . I teraz mam pytanie , czy jak wezmę ślub to alimenty mogą mi przepaść ? Oraz drugie pytanie czy jeżeli będę uczęszczać na semestr zaoczny to czy w takim wypadku należą mi się alimenty ?

Wszystko przemija ? ludzie, miejsca i daty
To twoja droga tylko twoja, nic poza tym
To twój rachunek, twoje zyski i straty
Bo możesz nie mieć nic, ale czuć się bogatym
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Alimenty a małżeństwo .

Skoro będziesz mężatką, to obowiązek utrzymywania Ciebie spoczywa na małżonku.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

3

No dobra , ale są takie sytuacje czasem że jeden z małżonków w czasie trwania małżeństwa podaje jednego ze swoich rodziców o alimenty i dostaje . Wiec jak to wygląda ?

Wszystko przemija ? ludzie, miejsca i daty
To twoja droga tylko twoja, nic poza tym
To twój rachunek, twoje zyski i straty
Bo możesz nie mieć nic, ale czuć się bogatym

4

Obowiazek alimentacyjny męża wyprzedza obowiązek rodziców.
Jeśli mąż nie jest w stanie utrzymać żony (pytanie:po co się żeni?), to można zwrócić się o alimenty do rodziców.
W zwiazku ze ślubem ojciec może zwrócić sie do sądu o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego...i np. zarządać zwrotu nienależnie pobieranych alimentów od dnia ślubu.

Dorosła osoba ucząca się zaocznie może podjąć pracę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

5

zajmuję się alimentami i faktycznie potwierdzam, ze alimenty przysługują do czasu zawarcia związku małżeńskiego, ale ojciec powinien wystąpić do sądu o zniesienie tego obowiązku w zwiazku z zawarciem przez córkę małżenstwa. Zakładając rodzinę przestajemy być osobami uprawnionymi do takich świadczeń.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018