Ciasteczka , ciasteczka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Ciasteczka , ciasteczka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Ciasteczka , ciasteczka

Chciałabym sie z Wami podzielić przepisem mojej znajomej na  ciastka z owsiankismile a że akurat mam lekką obsesjęna punkcie zdrowego odzywiania ,więc płatków nigdy dość!!!

składniki
25 dag płatków owsianych, 20 dag masła, 15 dag cukru(idealnie by był brązowy,ale zwykły też OK)

mieszamy płatki z cukrem i dodajemy rozpuszczone  letnie masło, nastęonie masę wykładamy na blasze wyłożonej pergaminem , ugniatami i pieczemy w wysokiej temperaturze ok 190 -200 stopni przez 20-30 minut, po wyjęciu z pikarnika nalezy je pokroić, trochę mogą się łamać ale to nie problem:)

tanie,smaczne i zdrowe!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciasteczka , ciasteczka

Ja znam przepis na Rogaliki z owsianych płatków, potrzeba 20dkg płatków, 3-4 łyżki mąki, 10dkg zmielonych orzechów włoskich, 15dkg cukru, 2 łyżki miodu, 2 jaja, 4łyżki masła, łyżeczka proszku do pieczenia

na dwóch łyżkach masła zrumienić płatki z dodatkiem połowy cukru, resztęmasła utrzeć z miodem i resztą cukru,dodać jajka i orzechy,proszek do pieczenia, i wzytsko dobrze wymeiszac z wystudzonymi płatkami, z tej masy formujemy wałeczki którym nadajemy kształt rogalików i pieczemy na pergaminie w temp. ok 200 stopni, do zrumieneinia, są super!!!:)

3 Ostatnio edytowany przez Saachija (2009-09-05 22:11:11)

Ciasteczka z porzeczkami

Składniki:
30 dag mąki, 20 dag świeżycg porzeczek, 8 łyżek oleju, cukier waniliowy, 6 łyżek mleka, 6 łyżek cukru, 3 łyżki cukru pudru, 15 dag twarożku, 15 dag startych migdałów, 1 jajo, 1/2 torebki proszku do pieczenia, sól.

Przygotowanie:
Twarożek utrzeć z olejem, cukrem, cukrem waniliowym, mlekiem i szczyptą soli na puszystą masę. Do masy dodawać mąkę i proszek do pieczenia. Zagnieść ciasto, rozwałkować. Pokroić na kawałki. Białko z jednego jajka wymieszać z migdałami i cukrem pudrem. Masą tą posmarować ciasto, ułożyć porzeczki. Zagiąć ciasto, dokładnie skleić brzegi. Jedną z krawędzi ponacinać widelcem. Rozbełtanym żółtkiem posmarować ciastka. Ułożyć na blasze i wstawić do nagrzanego piekarnika na 40 minut. Piec w temp, 200 st. C.

Ciasteczka owsiane - moja wersja smile

Składniki:
1 kg cukru, 2 szklanki mleka, 35 dag płatków owsianych, 15 dag masła, 10 dag kakao, 5 dag smażonej skórki pomarańczowej, 10 dag fig,

Przygotowanie:
Na słabym ogniu gotować cukier i mleko, stale mieszając dodawać pokrojoną skórkę, ugotowaną w cukrze, figi i płatki owsiane. Wyłączyć ogień, dodać kakao i tłuszcz, całość wyrobić na jednolitą masę i odłożyć do wystygnięcia. Z masy wyciskać tulejką małe ciasteczka i układać na papierze. Odstawić na kilka godzin. Po wysuszeniu są gotowe do jedzenia.

4 Ostatnio edytowany przez fershowiec (2009-09-23 10:19:28)

Przepis na pyszne imbirowe ciasteczka

Składniki:
300g mąki 
100g brązowego cukru 
5-6 łyżek miodu 
1 jajko 
150 g masła 
2 łyżeczki imbiru w proszku 
1 łyżeczka cynamonu 
szczypta mielonych goździków 
1 łyżeczka proszku do pieczenia 

Do dekoracji:  gruby cukier (biały i brązowy)

Sposób przygotowania:   
Miękkie masło utrzeć z cukrem na jednolitą, kremową masę. Masę wymieszać z miodem i jajkiem. Wsypać przesianą mąkę, proszek do pieczenia oraz przyprawy.  Wyrobić gładkie ciasto i uformować je w kulkę. Ciasto zawinąć w folię i włożyć na godzinę do lodówki. Schłodzone rozwałkować na cienki placek (4 mm) i wyciąć ciastka o dowolnych kształtach. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia i ułożyć na nim ciastka - mogą leżeć blisko siebie, ponieważ niewiele urosną. Piec w temeraturze 180 stopni C, około 10 minut.

5

Ostatnio wypróbowałam przepis z książeczki wydawnictwa Naumann & Gobel na:

Ciasteczka z wiśniami, żurawiną i czekoladą

Składniki na ok. 30 sztuk:

100 g białej czekolady
135 g mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki zmielonego cynamonu
szczypta soli
85 g masła
65 g białego cukru
60 g brązowego cukru
miąższ z 1 laski wanilii
1 łyzka mleka
1 jajko
40 g suszonych wiśni
40 g suszonej żurawiny

2 blachy wyłożyłam papierem do pieczenia, a piekarnik nagrzałam do temp. 170 st (bez termoobiegu lepiej 190st).

Białą czekoladę posiekałam drobno. Następnie wymieszałam w misce z proszkiem do pieczenia, cynamonem i sola.

W garnku stopiłam masełko, po czym zdjęłam z palnika. Mieszałam z cukrem białym i brązowym tak długo, aż się rozpuściły. Następnie kolejno dodawałam do masła i dokładnie mieszałam: miąższ wanilii, mleko i jajko. Tak powstałą masę włożyłam do mąki i wymieszałam, aby na koniec dodać siekaną czekoladę, wiśnie i żurawinę.

Ciasto nabierałam łyżką i ukladałam na papierze do pieczenia, zachowując odstepy ok.5 cm. Pieczemy przez 12-15 minut. Ciasteczka najlepiej ostudzić na kratce.

https://lh5.googleusercontent.com/-DljTSaEyy1g/T-woXdFzVyI/AAAAAAAAFrE/vZ0d1zchr5A/s720/P1110573.JPG?gl=IE

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

6

Kolejna propozycja (zainspirowała mnie propozycja z jakiejś gazety, natomiast wykonałam trochę inaczej, zwłaszcza poprzez użycie szprycy do dekoracji)

Ciasteczka z kaszy manny i wiórków kokosowych

4 szklanki kaszy manny
10 dag wiórków kokosowych
2 łyżeczki cynamonu
2 opakowania cukru waniliowego
6 łyżeczek proszku do pieczenia
2 szklanki mleka
40 dag masła

https://lh4.googleusercontent.com/-5Xf6gK623Nw/UDTwgQ5ylCI/AAAAAAAAF6o/aqHlvlDth5E/s512/P1110685-001.JPG?gl=IE

Kaszę, wiórki, cynamon, cukier waniliowy i proszek do pieczenia dokładnie wymieszałam w misce. Następnie dodałam miękkie masło i mleko, a potem wyrobiłam ciasto.

https://lh5.googleusercontent.com/-fXpChZbcs_g/UDTwLyUBmWI/AAAAAAAAF6I/2CW3assZEXU/s512/P1110676-001.JPG?gl=IE

Tak powstałą masą wypełniałam szprycę do ciastek zmieniając kształt pierścienia - w ten sposób wycisnęłam na papier do pieczenia różne kształty.

https://lh5.googleusercontent.com/-QwhCJwIRz-E/UDTwPxWheCI/AAAAAAAAF6Q/lOO5IPLWAVw/s512/P1110678-001.JPG?gl=IE

Piekłam je w piekarniku w temp. 180 st przez 35 minut. Ciasteczka są pyszną, kruchą i lekką przekąską - nie zawierają żadnej dodatkowej masy. Polecam.

https://lh6.googleusercontent.com/-kNZbKzWuZkk/UDTwZAd9CTI/AAAAAAAAF6g/T0HKizbZG0w/s512/P1110681-001.JPG?gl=IE

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

7 Ostatnio edytowany przez Pelargonia94 (2012-08-23 07:32:01)

Esszu połączenie płatków owsianych z masłem i cukrem to wcale nie jest zdrowe połączenie. Głównie chodzi o połaczenie dwóch ostatnich składników - nasycone kwasy tłuszczowe oraz cukier, czyli łatwo przyswajalne węglowodany - od tego właśnie robią się oponki tongue
Jedyne ciasta, które da się zrobić "zdrowo" to chyba serniki na zimno, chyba, że ktoś potrzebuje tony cukru.

8 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2012-09-04 21:13:53)

Esszu napisał/a:

Chciałabym sie z Wami podzielić przepisem mojej znajomej na  ciastka z owsiankismile a że akurat mam lekką obsesjęna punkcie zdrowego odzywiania ,więc płatków nigdy dość!!!

składniki
25 dag płatków owsianych, 20 dag masła, 15 dag cukru(idealnie by był brązowy,ale zwykły też OK)

mieszamy płatki z cukrem i dodajemy rozpuszczone  letnie masło, nastęonie masę wykładamy na blasze wyłożonej pergaminem , ugniatami i pieczemy w wysokiej temperaturze ok 190 -200 stopni przez 20-30 minut, po wyjęciu z pikarnika nalezy je pokroić, trochę mogą się łamać ale to nie problem:)

Wyprobowałam ten przepis-

https://lh3.googleusercontent.com/-YuKJJ9Ccmlo/UEZfs_kJUMI/AAAAAAAAF_s/_odi3tYGdXc/s512/P1120417.JPG?gl=IE

Ja pokroiłam w prostokąty i wyszły pyszne batoniki, a przechowywane w metalowej puszce były przekąską przez kilka dni. Polecam zamiast kupowania upiec do czasu do czasu samemu smile

https://lh5.googleusercontent.com/-Lfcv89qLU84/UEZf1-5XgbI/AAAAAAAAF_0/avCIng82Ehw/s512/P1120421.JPG?gl=IE

9

Ciastka owsiane wg M. Tabaczyk

Składniki na ok. 40 ciasteczek:

20 dag płatków owsianych
60 dag brązowego cukru
3 jajka
1,5 szkl mąki
12,5 dag margaryny
2 łyżki miodu
cukier waniliowy
łyżeczka proszku do pieczenia
sól
5 dag rodzynek
15 dag sezamu

Sezam upraż na patelni. W rondelku stop margarynę, dodaj do niej płatki owsiane i zrumień.
Wsyp cukier i mieszaj, aż się rozpuści. dodaj rodzynki i uprażony sezam.

Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia, szczyptą soli i cukrem waniliowym. Połącz z zawartością rondla.

Na koniec dodaj rozmącone jajka i miód, po czym dokładnie wymieszaj.

Ciastka układaj łyżką na blaszce. Piecz kwadrans w piekarniku rozgrzanym do 160 st C.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Ciasteczka , ciasteczka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018