Odrzucenie spadku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Odrzucenie spadku

Witam.
Moja mama ostatnio otrzymała list, z którego dowiedziała się, że jej biologiczny ojciec zmarł i narobił niezłych długów.Mama chce odrzucić spadek, ponieważ nigdy go nieznała, i boi się, że nabrał kredytów w różnych bankach.W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, co powinna w takiej sytuacji zrobić?Czy można to załatiwć u notariusza?Jak wygląda takie postępowanie,w jakim czasie powinna to zrobić?
Czytałam w internecie,że muszą się zrzeknąć spadku osoby w lini prostej.I tu pojawia sie kolejny problem, bo kuzynka właśnie jest w Angli.I zastanawiamy się czy będzie musiała tu przyjechać złożyć jakieś podpisy itp. czy może będzie mogła to załatwić u siebie na miejscu.
Jeżeli ktoś się na tym zna to proszę o odpowiedź!
Pozdrawiam:)

? ? ? Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ? ? ?  ;-*
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odrzucenie spadku

Spadek można odrzucić w ciągu 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy. Przechodzi jednakowoż wówczas na zstępnych. Nie bardzo rozumiem kto dostał ten spadek bo najpierw mowa o mamie (więc spadek przeszedłby na Ciebie i twoje rodzeństwo) potem zaś o kuzynce. Onegdaj była instytucja CPS i nie było potrzeby jeżdżenia po świecie. Teraz nie jestem na bieżąco.
Moje pytanie brzmi: czemu nie przejść się po poradę do prawnika? Zamiast tylko szukać rozwiązań w internecie smile

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

3

Spadek można odrzucić w ciągu sześciu miesięcy od momentu, gdy spadkobierca dowie się  o swoim prawie do spadku. Aby odrzucić spadek, należy złożyć odpowiednie oświadczenie o odrzuceniu spadku w sądzie rejonowym, który jest właściwy dla miejsca zamieszkania lub pobytu, można to także zrobić u notariusza.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

4

ja  w tamtym roku odrzucałam spadek po swojej zmarłej mamie powód? niespłacone kredyty..
zrobiłam to u notariusza dalej spadek przechodzi w dalszej kolejnosci na wnuki spadkobiercy czyli moje dziecko i dzieci mojego rodzenstwa o ile rodzenstwo odrzucilo bo jak ktos z nich nie odrzucil to na nich, sprawa z odrzuceniem spadku za dziecko wyglada tak ze zaklada sie sprawe w sadzie rejonowym  w wydziale rodzinnym
chyba ze dziecko jest pelnoletnie to samo sobie musi wystapic o odrzucenie spadku

Z tego co wiem to od razu mozna isc bezposrednio do sadu a nie notariusza
trzeba miec akt zgonu akt urodzenia swoj i dzieci jak odrzucicie notariusz spyta o dalsza rodzine i im pozniej wysle pisma i tak az wszyscy sie zrzekna dlugi przejda na skarb panstwa

5

Karolinuss napisał/a:

ja  w tamtym roku odrzucałam spadek po swojej zmarłej mamie powód? niespłacone kredyty..
zrobiłam to u notariusza dalej spadek przechodzi w dalszej kolejnosci na wnuki spadkobiercy czyli moje dziecko i dzieci mojego rodzenstwa o ile rodzenstwo odrzucilo bo jak ktos z nich nie odrzucil to na nich, sprawa z odrzuceniem spadku za dziecko wyglada tak ze zaklada sie sprawe w sadzie rejonowym  w wydziale rodzinnym
chyba ze dziecko jest pelnoletnie to samo sobie musi wystapic o odrzucenie spadku

Z tego co wiem to od razu mozna isc bezposrednio do sadu a nie notariusza
trzeba miec akt zgonu akt urodzenia swoj i dzieci jak odrzucicie notariusz spyta o dalsza rodzine i im pozniej wysle pisma i tak az wszyscy sie zrzekna dlugi przejda na skarb panstwa

Dziękuję za odpowiedź:*

Spadek odziedzyczyła moja mama i jej brat.Chcą odrzucić spadek, bo dziadek nabrał kredytów i nie wiadomo czy w jednym, czy w kilku bankach.W dodatku moja mama wraz z bratem nigdy nie mieli z nim kontaktu.

Spadek dotyczy moją mame, mnie, moją siostrę, wujka, kuzyna( który jest niepełnoletni) i kuzynkę,która obecnie jest w Angli.
Czyli z tego co dobrze zrozumiałam to kuzyn, który jest niepełnoletni będzie musiał załatwić sprawę w sądzie?

A mam jeszcze pytanie: Każdy z nas ma napisać osobno prośbę o odrzucenie spadku, czy można to zrobić razem(wszystkie osoby pełnoletnie na jednym piśmie)?I ile kosztuje takie załatwienie sprawy?

? ? ? Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ? ? ?  ;-*

w Sadzie mozna odzucic spadek. Na sprawie sie zjawiala wszyscy zainteresowani..  kosztuje to 50 zl od łebka. u notariusza jest lepiej  dostajesz od reki.  kosztuje okolo 100zl.  zalezy tez to od miasta.   pierw odzucają spadek  Małzonkowie.. dzieci.. wnukowie.. 
Jesli dzieci są niepełnoletnie  trzeba zrobic sprawe w sadzie.. o odzuceniu spadku przez  maloletnie. koszt 40zl.. maloletnie dzieci tez dziedziczą spadek..   tyle ze z dobrodziejstwem inwentarza.
Jesli nie bylo sparządzony testament  to   trza isc  do komornika. i tu schody:/
koszt pracy komornika kosztuje od 300zł w góre za godzine jego pracy na terenie!!!!!!
i plus jego dojazd!!!

wiec lepiej  odzucic spadek wszyscy!!!

Serce ma swoje racje, których rozum nie zna - Blaise Pascal
gg. 37512243:)

7

Witam.
Powiem Wam na wlasnym przykladzie.
Brat mojej matki zmarl, zostawiajac dlugi.
Zona jego dwoje dzieci odrzucilo spadek, wiec przyszlo mojej mamie zawiadomienie iz ona jest w kolejnosci.
Mama odrzucila potem ja i moje dzieco.
Za rok do mojej matki znowu przyszlo zawiadomienie iz syn corki zmarlego dopiero teraz odrzucil spadek (i niestety nasze odrzucenia sie nie licza) wiec znowu mama odrzucila potem ja i moja corka. Rok pozniej przyszlo mi zawiadomienie iz moja mama odrzucila spadek po bracie wiec teraz moja kolej ....pytam sie DLACZEGO!!! skoro ja juz odrzucilam i bylo to skuteczne dlaczego musze po raz 3 odrzcucac skoro 1 ok bylo bezskuteczne (nie z mojej winy tylko sadu bo nie dopilnowal swoich sparw) drugie juz bylo skuteczne wiec co do ch....chca znowu odemnie?
Wyglada na to iz obojetnie czy odrzcucisz czy nie tak i tak sad robi swoje i on decyduje czy i kiedy mozesz odrzucic i czy wogole tj skuteczne i przysluguje ci prawo do tego.
Takze jak sami widzicie SAD jest sadem i ty masz nic do gadania.

dobra mama:)

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018