Weganizm- na czym to polega? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Weganizm- na czym to polega?

mam znajomego, który jest weganem, chodzi caly wytatuowany, zanim cokolwiek zje czésto sprawdza u producenta czy nie zawiera to miesa, czy nawet jakis jego pochodnych, na czym wlasciwie polega weganizm?i czy to zdrowe, bo zdaje mi sie,ze nie!!!i czym sié rózni od wegetarianizmu?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Weganizm- na czym to polega?

Jestem weganką od 2 lat, różnica między weganami a wegetarianinami jest taka,że weganie erzygnują z dosłownie wszytskich produktów pochodzenia zwierzęcego, natomiast wegetarianie pozwalają sobie na  mleko i jego przetwory.
Weganizm to swego rodzaju kultura negująca ceksplowatacjęzwierząt pod każdym względem, dlatego chodzi tu nie tylko o niejedzenie produktów zwierzęcych, ale też i o używanie produktów , które mają zwierzęce pochodzenie: mydła, skóra, wełna itp. Wielu wegan działa też w organizacjach, których celem jest poprawa sytuacji zwierząt.
Nasz sposób, styl życia opiera się na przekonaniu , że wszystkie formy i odmiany życia są tak samo wartościowei muszą być traktowane z szacunkiem i mieć zapewnione prawo do życia w naturalnym srodowisku - bez ingerencji ze strony człowieka. Zachęcam Was, chocjest to dość restrykcyjny sposób życia, z wieloma wyrzeczeniami, to jednak jakby jażdy z nas tak zacząl żyć, to ile istnień zwierzęcych by ocalało!!!

smile smile smile

3

Dl amnie największym problemem było zrezygnowanie z miodu, bo mało kto wie, ale jest to również produkt, którego nie możemy spożywać. A jak się chce być weganką to nie mogę sobie robić wyjątków i posżywac lub nie co mi się żywnie podoba, trzeba być naprawdę konsekwentnym, bo inaczej to nic nie da!!!Brakowało mi też mleka i jogurtów,ale próbowałąm nadrabiac produktami sojowymi. Trudno jest zaczać, al epotem jak się wytrzyma początkowe fazy jest juz dobrze. czasem się boję,że to nikorzystnie wpłyine na ukłąd krążeni ai przyczyni się do chorób serca, al ena razie dobrze się czuję!!!

4

weganizm jest piekna ścieżką, tak jak wegetarianizm, to cos wiecej niz nie jedzenie mięsa czy ryb. wiele juz zostało opublikowanych raportów, że jest to formuła ku zdrowiu. polecam każdemu big_smile

5

Tatuaże nie mają nic wspólnego z weganizmem:) A w odpowiedzi na pytanie powiem tyle ze zarówno dieta wegańska jak i wegetariańska jest zdrowa na każdym etapie życia. Ponad to nawet WHO uznała te diety za prawidłowe i zdrowe. Oczywiście, jak każda dieta tak samo i te muszą być odpowiednio prowadzone. Bo każdy sposób żywienia czy z produktami odzwierzęcymi czy bez może być szkodliwy jeśli nie zadbamy o to co jemy. Ja jestem wegetarianką od 3 lat. Dokladniej laktoowowegetarianka, czyli klasyczna odmiana dopuszczająca produkty mleczne i jaja. W przyszłości planuję weganizm. A jakby ktoś pytał to mam mocne kości i wysoką hemoglobinę.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

6

Ja jestem wegetarianka od 1, 5 roku. Piekna sprawa, nigdy moja kuchnia nie byla tak urozmaicona, taka zdrowa. Polecam wszystkim, ktorzy mysla o swoim zdrowiu i o naszej Planecie Ziemi.

7

Noami ale wegetarianizm jest mniej rygorystyczny niż weganizm, który jest odmianą wgetarianizmu. Wegetarianie nie jedzą mięs, a weganie nawet produktów podchodzenia zwierzęcego;) Pomyślałam, że to duża różnica, więc wolałam ją wskazać  wink

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

8 Ostatnio edytowany przez Soul (2009-07-05 13:35:15)

Witajcie,

padły słowa:rygorytyczny? Dla kogo? Osoby , które przechodzą świadomie na weganizm , nie czują rygoru, natomiast jeśli jest się przymuszanym, wówczas pojawia się dysharmonia, ważne, aby świadomie przechodzić w zgodzie z sobą.
UNIKAĆ FANATYZMU, który nie służy ani Ciału ani Duszy.

Pozdrawiam słonecznym pokarmem:)

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018