Za młoda na ciążę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Za młoda na ciążę?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Za młoda na ciążę?

HEJ, chcialam was sie poradzic mam nadzieje ze mnie nie zjedziecie i nie bedziecie potepiac. Mam 19 lat w marcu 20. i w sumie chcialabym byc mama ale nie jestem do tego jeszcze przekonana jakas czesc mnie chce juz tego. Moj chlopak chce miec za rok ale powiedzial ze jak by byla juz dzidzi to nic by sie nie stalo.  Ogolnie biore tabletki anty. , ale zapomnialam czwartej tabletki i zobaczylam to ze jej nie wzielam nastepnego dnia wieczorem a poprzedniego wieczora w dzien w ktorym nie wzielam tabletki byl stosunek do konca. W polowie chce zeby okres nie przyszedl ale w drugiej polowie chce zeby byl. moze niech wypowie sie jakas mloda mama.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Za młoda na ciążę?

Nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby cię potępiać. Poza tym kiedy bierzesz tabletki, to efekt antykoncepcyjny jest już od pierwszej. Zresztą na ulotce powinno być napisane co zrobić, kiedy zapomnisz tabletki z pierwszego tygodnia.
Dziecko w tym wieku nie jest najlepszym pomysłem; twój chłopak chce mieć je za rok, a ty kiedy byś chciała? Masz stałą pracę? On też ma? Macie gdzie mieszkać? Jeśli nie, to może najpierw zadbaj o byt, o sprawy materialne, a potem pomyśl o dziecku.

3

popieram cie Emilia
żeby mieć dziecko w dzisiejszych czasach to trzeba mu zapewnić warunki, czyli mieć gdzie mieszkać i z czego żyć
jeśli spełniacie te warunki z partnerem to czemu nie skoro chcecie

jak nie zaryzykujesz, nie przekonasz się............

4

koleżanko bez stresu jeżli razem z partnerem rozmawialiście na temat dziecka i oboje go chcecie to jeżeli sie trafi to wszytsko będzie ok.

a co do "mlodej mamy" to wiek 15-17 jest troche za wczesnie ale 20latka to idealny okres na rodzenie zdrowych dzieci. powodzonka ;] oby córka

[...] chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę [...]

5

Urodziłam córke w wieku lat 19 i nie byłam zupełnie gotowa wiec jeszcze dobrze przemyśl czy dacie sobie radę,czy nie bedzie wam zbyt cięzko czy was na to stać bo byc może brzmi to kolokwialnie ale bez tego nie poradzicie sobie.

6

Mieszkac mielibysmy gdzie. Moj luby pracuje i nawet dobrze zarabia,ja za to na pol etatu ale nie narzekamy. Dlatego niewiem co mam robic chcialaby miec dziecko ale zdrugiej strony czuje ze moglabym sobie nie pradzic:(   

A co do tabletek wiem ze maja dzialanie od pierwszej tabletki tylko tyle ze ja zapomnialam 4 tabletki czyli byl to 1 tydzien a w 1 tygodniu jest najwieksze zagrozenie.

7

Może po prostu wybierz się do ginekologa i niech on ci doradzi co powinnaś zrobić, czy przerwać branie tabletek czy brać je dalej mimo ryzyka bycia w ciąży.

8

Ja jestem młodą mamą....poczekaj z tym...być mamą jest za razem piękne i bardzo ciężkie....bardzo....idz na studia znajdz prace potem myśl o dzidzi...wierz mi potem bedziesz zastanawiac sie jak by było gdyby....czasami ja mam dość i jest mi przykro a czasami nie zamieniłabym mojej córeczki na wolne życie.moim zdaniem a każde ma prawo do niego nie jesteś gotowa... ale gdyby te dziecko juz było pokochałabys je z całego serca:) troszke bym w życiu teraz zmieniła inaczej sobie to wszytsko zaplanowała poczekaj ... mówi ci to dziewczyna która czasami maży o 2 minutach spokoju...

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."

9

Być może macie racje chyba jeszcze z tym poczekam. Tylko teraz niewiadomo jak to sie potoczy przeciesz nie wzielam tej tabletki sad a w ten dzien kochalismy sie do konca. 10 grudnia ma byc okres zobaczymy.... ;/;/

10

ja w maju skoncze 20 , mam synka ktory skonczyl 2 miesiace , byla to ciaza planowana . chcielismy miec bobaska i wiek jakos mi nie przeszkadzal smile wiec i ty nie przywiazuj do tego duzej uwagi . jezeli jestes gotowa to czemu nie...?

Moje serduszko Patryczek ur.02.11.11r.
:*

11

wiecie ja jeszcze dzieci nie mam ale wiem że zdarza się tak że 19 latka jest lepszą matką niż np 27 latka.
Wiek nie ma żadnego znaczenia.
Sprawy materialne - jasne są istotne - ale nie przesadzajmy. Co znaczy stała praca? na umowę na czas nieokreślony? bzdura mam kilku znajomych, którzy taką umowę mieli i co nagle 2 tyg okresu wypowiedzenia, bo firma padła, bo redukcja etatów a nie pracowali tam miesiąc czy rok.... ładnie się mówi znajdź pracę, skończ studia, kup mieszkanie (obecnie przeważnie na kredyt na 20-30 lat), zadbaj o dobry samochód, spłać kredyt....pytam kiedy czas na dziecko? jedna z drugą obudzi się w wieku 40 jak będzie za późno na rodzenie dzieci.

Oczywiście nie twierdze że trzeba się brać za rodzicielstwo jak nas taki kaprys najdzie i warto zadbać o pewne sprawy ale pamiętajmy z umiarem.

Ja obecnie jestem w najgorszej sytuacji finansowej względem mojego rodzeństwa....ale nie zamierzam czekać aż osiągnę ich dobrobyt. Dochodzą do tego moje problemy zdrowotne co niestety wzbudza we mnie strach i nie chce czekać dłużej na dziecko. Ale w naszym przypadku decyzja była przemyślana wiele razy, od kilku miesięcy rozmawiamy na ten temat (mamy 23 lata).

Wracając do tematu... musisz to przemyśleć, przegadać z nim, weź za i przeciw, czy jesteś w stanie zrezygnować ze swoich rozrywek, czy masz pewność że będziecie już zawsze razem bo dziecko potrzebuje rodziców.... i życzę powodzenia.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

12

Witam Aguś smile jak czujesz ze juz pora na dzidzie i ty i twoj chlopak tego chcecie i wiecie ze dacie rade to dzialajcie, odrazu Ci mowie ze zycie wam sie zmieni o 100%. Sama zobaczysz ja jak bylam w twoim wieku to wlasnie poronilam ciaze ale do dzis wiem ze wtedy nie bylam gotowa na bycie matka zresztą moj maz tez. no potem zaszlam w ciaze w wieku 22 lat tez nieplanowane. ale patrząc z perspektywy czasu chyba wolała bym zrobic wszystko po koleji oczywiscie niczego niezałuje wzielismy slub cywilny jak bylam w 7 miesiacu ciazy maz zazraz po tym jak urodzilam znalaz prace. wszystko zazczynalismy od poczatku oczywiscie duzo nam pomagali rodzice. Jezeli  miala bym planowac ciaze to zrobila bym to w sumie teraz.Ale kazdy z nas podchodzi do zycia inaczej .a mi sie zaplanowalo  wszystko samo smile i dobrze jest.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Za młoda na ciążę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021