zwiazek ze Swiadkiem jehowy... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » zwiazek ze Swiadkiem jehowy...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: zwiazek ze Swiadkiem jehowy...

2 lata temu poznałam super chłopaka od temtej pory bylismy nie rozdzielni po 2 miesiacach znajomosci powiedział mi ze jest swiadkiem,,bałam sie tego ale myslałam ze jakos to bedzie.. chcialam sie dowiedziec wszystkiego o jego wierze a on mi opowiedział,dowiedziałam sie  ze nigdy nie wezmę z nim ślubu koscielnego ze nie bedzie swiat,,ale mimo tego kochałam go i akceptowałm go takim jakim jest choc było mi cięzko i zle
przez 2 lata bylismy ze soba  do niczego mnie nigdy nie namawiał na zadne ksiazeczki pisam czy spodkania,,,
ja mam 18 lat a on 6 lat starszy odemnie poznał moja rodzine i oni bardzo go lubia,,,ale,,przez 2 lata nie powiedziałm im ze on jest swiadkiem lecz w koncu sie dowiedzieli jakis tydzien temu powiedziłam im,,, bo trudno to ukrywac ciagle...
i wtedy sie zaczeło,,,ojciec wpadł w szał zakazał mi spotykac sie  znim dzwonic, rozmawiac, powiedział ze odetnie mnie od niego ze jak mogłam ich okłąmywac,, kłamałam ich bo wiedziałam jak bedzie ze rozdziela nas a nie chcialam tego,,,moi rodzice sa bardzo staroswieccy i nie dopomyslenia jest dla nich taki związek ale najbardziej sie boja co powiedza sasiedzi i znajomi,
Niewiem  co robic  w domu jest piekło, wysmiewaja mnie przeklinaja na mnie ze jestem nienormalna,,wszystko powiedziałam chłopakowi i jemu tez jest bardzo zle z tym,, rodzice grożą mi ze mam wybierac miedzy nim a nimi,podrzucaja mi jakies gazety'' niedziela'' zwołuja ciotki zeby ze mna porozmawiały nawet ksiedza chcieli przyprowadzic,,zeby mi przemówił do rozsądku,,, ciagle płacze niewiem co mam robic kocham go bardzo, niemoge uwierzyc w to ze mojego chłopaka tak lubili a nagle znienawidzili,,co mam zrobic  w takiej sytuacji??,

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zwiazek ze Swiadkiem jehowy...

Powiem Ci tak. W tym szaleństwie rodziny jest metoda i mimo, że teraz uważasz ich za ciemnogród to oni maja rację. Nie wiąż się ze świadkiem jehowych, bo to sekta. Mówię zupełnie poważnie i nie dlatego, że slyszalam pogloski tylko dlatego ze ja to wiem. Mialam z nimi bezposredni kontakt, ich placowka jest stosunkowo niedaleko mnie. To nie sa normalni ludzie tylko fanatycy. Owszem, na poczatku sa fantastyczni, czarujacy, cudowni, ale to się konczy gdy np, staniesz sie żona takiego. Wiem, ze trudno Ci w to teraz uwierzyć i zgodzić się, ale decydujac się na zycie z takim czlowiekiem skazujesz sie na smutek. Chyba ze przyjmiesz ich wierzenia i fanatycznie w to wpadniesz. To nie jest religia jak wiele innych i to nie jest tak, ze jak ktoś Ci mówi, że jest np Muzułmaninem to nie znaczy, ze biega 5 razy do meczetu i wszystko co w koranie święte. To jest tylko jego wiara. Natomiast jak ktoś jest świadkiem to pochłoniety jest tym do szpiku kości. Poznaj ich prawa, ich wierzenia, ich postępowanie. Poczytaj jak odnosza sie do chorób, na co ich religia pozwala a na co nie. I nie łudź się, że jak np Wasze dziecko będzie w stanie krytycznym to on odstąpi od religii zeby je ratowac, nie. Jeżeli będzie konieczne coś co jest sprzeczne z jego religią to tego nie zrobi.
Jesteś jeszcze bardzo młoda, on ma nad Tobą przewagę 6 lat i lata manipulacji za sobą. Wierz mi to nie jest dobry związek.

3

Cóż, ja także odradzam Ci spotykanie się z tym człowiekiem i już mówię dlaczego.
Mam znajomych i oboje są świadkami Jehowy. Parę lat temu ich dziecko zachorowało na raka czy jakąś cięższą chorobę, która wymagała przetoczenia krwi. ALE: świadkowie Jehowy nie zgadzają się na to, nie akceptują tego.
I co się stało? Ich dziecko ZMARŁO. Nie zgodzili się na przetoczenie krwi, bo to sprzeczne z ich wiarą.

Dla mnie to mordercy i straszni ludzie. Nie mieli prawa zabierać życia temu chłopczykowi.
Takich ludzi powinno się wstadzać za kratki, dlatego uważaj z kim masz do czynienia.

Najpierw zastanów się, sama pomyśl co CIę tak ciągnie do tego faceta, a później podziękuj rodzinie, że trzyma rękę na pulsie.

Bo nie sądzę, że byłabyś gotowa np. zabić swoje własne dziecko ,bo takie są przekonania partnera. Pozdrawiam.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

4

wiesz co wiara jest w sercu każdego człowieka i nawet ten który mówi że jest ateistą też posiada wiarę tylko rozsądku. Co do świadków jechowy wiem jedno musisz się dowiedzieć jak najwięcej o jego poglądach ale to jest fakt że to nie jest religia uznawana na świcie to odłam o charakterze sekty wiem że oni głęboko wierzą w swoje zasady i raczej nie ma szans żebyś przeszedł na twoją wiarę jeśli jesteś skłonna zmienić wierzenia na jego to wam się to uda.Z tym przetaczaniem krwi to prawda oni tego nie uznają nawet jeśli człowiekowi zagraża śmierć.....
Mimo to nie wolno nam oceniać a już na pewno gardzić ludźmi którzy wierzą w coś innego także wybór należy do ciebie ale za nim go podejmiesz w którąkolwiek stronę dowiedz się jak najwięcej o  jego zasadach bo wiara jest częścią nas samych jej nie da się udawać. Wyobraź sobie życie bez fundamentalnych zasad twojej wiary czy dasz radę tak żyć cały czas???Jesteś młodą osobą musisz zastanowić się ile tak naprawdę znaczy twoja religia w twoim życiu ???Bo zmiana religii to nie tylko nie obchodzenie świąt to zmiana własnej tożsamości która jest przekazywana w twojej rodzinie to wszystko na ten temat zastanów się nad tym bo to twoje życie pozdro Muszka28

5

Czy jego rodzina wie o Tobie? Czy bywasz u nich? Jak na Swiadka to za dlugo sie z Toba spotyka.
Czy bywasz u niego w domu?
Pamietaj tez, ze on bedzie z Toba tylko wtedy, gdy zdecydujesz sie przejsc na jego wiare.
W rodzinie Swiadkow glos decydujacy na mezczyzna. Kobieta MUSI akceptowac jego ostateczna decyzje. Musi byc ulegla, poslusza i robic to co on uwaza za najlepsze-niewazne czy tak jest.

Dasz rade tak zyc?
Zechcesz isc do pracy, do kolezanki, bedziesz chciala cos dla siebie zrobic-on powie NIE-i tak musi byc.

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

Witam ja też miałam kontakt ze Swiadkami Jechowy . Przyszli do mnie do domu i dali mi broszure ,wpuściłam ich do domu na pieć minut ale rozmawa trwała godzine .Zaciekawiła mnie ich religia bo była inwidualna od wszystkich religi zaczęłam z nimi studium a nawet zaczęłam chodzić na zebranka nawet mnie namawiali zebym była głosicielem .Bardzo szybko przekonałam się ze to jest nie prawda i odeszłam .CI ludzie są z pozoru sympatyczni zyczliwi przyjacielscy jak interesujesz się ich religio a jak nie to stajo się wrodzy zimni i przestajo być przyjaciółmi w jednej chwili Są strasznie samolubni wszystkie religie skazujo na zagładę a tylko oni przezyjo w armageonie .Uwazajo ze przez to ze głoszą będą mieli życie w raju .Nawet jak ktoś jest w ich rodzinie czy znajomych w biedzie to nie pomogą bo nie jest Swiadkiem Jechowy ,pomagajo tylko braciom bo twierdzo ze nie są organizacjo do pomagania ze pomagajo tylko duchowo . Takie głupoty plotą ludziom ze człowiek nie ma duszy ze będzie Raj na ziemi i dalej będziemy mieli ciała a 144 tys osób pójdzie do nieba do rządu niebiańskiego .Nie obchodzą swiąt urodzin imienin itd. ale zato pieniądze wydają na drogie stroje fryzury kosmetyki bo muszą ładnie wyglądać .Są szkoleni jak manipulować ludzmi jeśli ktoś wezmie raz broszure to już się nie odczepio . Ich religia ma dopiero144 lat to jak jest najprawdziwszą .Pozatem mają swoją bilie w której jest wstawione Jechow i wszędzie dusza żeby pokazac ze człowiek jest duszą a nie ma duszy nieśmiertelnej postawili przecinek gdzie Jezus mówił do jednego ze złoczync?w ze dziś będziesz ze mno w raju zmienili ten cytat w biblii jak Jezus mówi beżcie i jeccie to jest ciało moja albo biezdzie i pijccie to jest krew moja i jeszcze więcej zmienili w biblii .Studiujo na specjanych broszurach i książkach z Strażnicy .

7

Po czesci zgadzam sie z Teo:).Nie uwazam ich za sekte,ale tez mialam kontaky ze swiadkami i wez pod uwage jedno-jezeli bedziecie miec dziecko,on nie zezwoli na transfuzje i nie bedzie mial znaczenia Twoj bol ,to jest sprzeczne z wiara i koniec.Wiesz skad sie biora cuda?Moja przyjaciolka jest pielegniarka-opowiedziala mi ,ze w szpitalu jest jeden pokoi o ktorym wie tylko  ordynator i kilka zaufanych lekarzy i pielegniarek,bywa ,ze czasami przyjmowane jest dziecko swiadkow,ktore wymaga transfuzji-moga ja oficjalnie wykonac za zgoda sady,dziecko moze nie doczekac-wiec daja dziecku jakies srodki nasenne-nie wiem dokladnie-wioza do tego pokoju i tam robia transfuzje ,a rodzicom mowia,ze dziecko jest na badaniach i potem jest cud-dziecko wyzdrowialo.Powiedziala mi,ze wie ze lamia prawo,ale lekarz nie moze patrzec,jak dziecko umiera,a on jest w stanie mu pomoc.Uwazam,ze rodzice powinni z Toba spokojnie porozmawiac,a nie robic dym,ale to juz inna sprawa,mysle ,ze spanikowali.Takie sa minusy,uwazam ich za ludzi spokojnych i wywazonych ale fanatycznie wierza i od wiary nie odstapia-tu nie ma wyjatkow.Zastanow sie nad tym,bo zycie przynosi niespodzianki,sama jestem mama i niewyobrazam sobie skazac dziecko na smierc w imie zasad wiary.Smierc dziecka to bol niedoopisania.

"Dziewczyny,miejcie troche empatii.A co to jest empatia?Ja cos slyszalam,to taka zupa z Azji" Lejdis
"Najgorzej,gdy diabel kupi na targu uzywane skrzydla i nagle glosi swiatu,ze teraz jest aniolem..." Elzbieta Bancerz

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » zwiazek ze Swiadkiem jehowy...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018