Witam. Nie wiem czy powinnam się martwić czy nie jednak postanowiłam zasięgnąć Waszej porady ![]()
Chodzi o to, że zauważyła, że przestały mi rosnąć włosy na nogach, w okolicach bikini czy też brwi. Zawsze po goleniu/depilowaniu włoski odrastały mi już na drugi dzień, a na trzeci czy czwarty były już dośc długie i musiałam je golić. Niestety lub stety od dłuższego czasu tak już nie ma. Nogi goliłam (maszynką, bo wcześniej depilatorem) ostatnio ponad tydzień temu i do dzisiaj nie widać żadnych włosków. Bikini już z miesiąc nie goliłam i jest prawie to samo, tzn są jakies włoski, ale porównujac to w jakim tempie rosły mi wcześniej, a w jakim teraz, to sama nie wiem co o tym myśleć. Z pachami to samo z tym że tutaj to W OGÓLE nie mam włosków
Brwi musiałam regulować co 3-4 dzien, bo na drugi dzien juz odrastały i były widoczne, a teraz nie robiłam tego prawie miesiąc i włosków nie widać, jest tak jak było zaraz po regulowaniu. Z kolei włosy z głowy wychodzą mi garściami, głownie podczas kąpieli i kiedy wycieram je ręcznikiem. Zawsze cała łazienka, pościel,poduszki są w moich włosach. Odkad pamietam zawsze mi wypadywały, ale bez przesady
myślicie, że wszystko jest ok czy jednak powinnam zaczac się martwić? nie zwracałam na to uwagi w ogole, ale teraz tak zaczełam o tym myśleć i powiem szczerze, że się przestraszyłam, jak zobaczyłam ,ze nie jestem owłosiona. Może to wszystko dziwnie brzmi i może wydawac się śmieszne, ale juz sama nie wiem czy to jest normalne czy nie. W sumie powinnam sie cieszyc, bo mam mniej roboty, ale wiecie jak to jest ![]()
Podobne tematy
przestraszyłam, jak zobaczyłam ,ze nie jestem owłosiona
![]()
może to sprawa hormonków?
wiem, że kobiety u mnie w rodzinie podchodzące pod 40stkę np na nogach miały 1 włos na krzyż, ale to wiek.
w sumie ciesz się, ale hormonki warto sobie sprawdzać raz na pół roku.
Tez bym poszła to sprawdzic niby moze być fajnie a pozniej jak jednak cos jest nie tak....
Fakt, przyjmuję od dłuższego czasu tabletki anty, ale nigdy nie miałam problemu z owłosieniem na nogach, okolicach bikini czy pach, a teraz?
w sumie ciesze się, bo nie musze sie golic, no ale jesli to nie jest normalne, to juz do smiechu mi nie bedzie. Nigdy tez nie miałam badanych hormonów, więc chyba przy najbliższej okazji poproszę ginekologa o skierowanie na takie badania. Nawet nie wiem, jak one wyglądaja.
5 2011-08-13 20:08:12 Ostatnio edytowany przez Małgorzatka (2011-08-13 20:09:20)
Nigdy tez nie miałam badanych hormonów, więc chyba przy najbliższej okazji poproszę ginekologa o skierowanie na takie badania. Nawet nie wiem, jak one wyglądaja.
Zwykłe pobranie krwi.
Ja zauważyłam u siebie, że po depilacji jest coraz mnie włosków. Na nogach są już takie jasne, a pod pachami bardzo delikatne i przerzedzone. Zachęcona tym zaczęłam depilować okolice bikini, a nawet więcej. Fakt bolało, ale daję radę
Teraz też są już w tych miejscach takie delikatne i mniej skore do odrastania.
Ale skoro Ty goliłaś je maszynką, to powinny być raczej mocniejsze. Pewnie to jest sprawa hormonów. Więc skonsultuj sprawę z ginekologiem, a nawet endokrynologiem. ![]()
Na poczatku golilam masyznka, potem przeszłąm na depilatora i w sumie włoski i tak odrastaly po paru dniach. Jednak ostatnio nie mialam czasu na depilacje, wiec na szybkiego wzielam maszynka i do tej pory nie widac wloskow
bikini i pachy gole zwykla maszynka i tez przestaly rosnąc. Bylam juz u endokrynologa, wyniki wyszly prawie ok, bo jeszcze ciut i mialabym nadczynnosc tarczycy. Spytam sie ginekologa, jak bede szła o co z tym chodzi
bo przy pobraniu krwi wyszło mi prawie 250 cholesterolu
ale to pewnie przez taletki anty, bo to niezmoliwe zebym tyle miala jak nie jem nic takiego i malo tego mam mało cukru we krwi.
A mnie zastanawia jedna rzecz: na jakiej podstawie dostałaś tabletki anty, skoro do ich wypisania potrzebne jest właśnie badanie hormonów, którego, jak pisałaś, do tej pory nie miałaś. Od wyniku tego badania zależy przecież jakie anty lekarz przepisze.
Jak dostałaś tabletki anty bez badań hormonalnych, to gratuluję ginekologa ![]()
8 2011-08-13 22:03:19 Ostatnio edytowany przez Mika09 (2011-08-13 22:04:17)
No tak, właśnie dostałam tabletki bez żadnych badań. Te pierwsze byly porażką, ale teraz jest lepiej. Ginekolog przeprowadzil ze mną tylko wywiad i niestety wiekszosc dziewczyn na tej podstawie dostaje recepte na hormony
no ale teraz jak pojde, to sie spytam o takie badania (chodzę juz do innego gina), bo ostatnio te hormony daja znac o sobie w postaci wiecznego zmeczenia, sennosci, zmiany nastrojów.
9 2011-08-13 22:09:20 Ostatnio edytowany przez Megi87 (2011-08-13 22:10:45)
Kurde, powiem Ci, że ten lekarz wykazał się OGROMNĄ nieodpowiedzialnością, wypisując Ci anty bez badań hormonalnych. Sam wywiad nic nie daje, bo tabletki z hormonami to nie witamina c, którą można brać "na oko". Zrobił z Ciebie królika doświadczalnego, że jak nie te, to będą inne a Twój organizm pokutuje. Takich ginekologów to bym wieszała na szubienicy
Bawią się naszym organizmem, zupełnie jakby nie znali powagi sytuacji.
Koniecznie zmień tabletki, bo te chyba też nie są strzałem w przysłowiową dziesiątkę, skoro odczuwasz takie dziwne stany. Dobrze dobrane nie powinny wpływać na Twoje samopoczucie.
10 2011-08-13 23:36:56 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2011-08-13 23:38:12)
Kochana, a czemu nie poszłaś do innego lekarza, żeby zrobił Ci badania?
Przy tabletkach to NIEZBĘDNE !! Nie warto ryzykować zdrowia, trzeba najpierw zrobić badania, by jak najlepiej dobrać tabletki i by nie zaszkodziły.
Lekarz się nie popisał, każdy organizm jest inny..
Idź koniecznie teraz do gina, bierz badania hormonalne, wtedy będzie wszystko jasne jak z hormonkami i będzie wiadomo czy w ogóle te tabsy są dla Ciebie odpowiednie. Nie zaniedbaj tego.
Wiecie, ja bylam w tym czasie chyba u 5 ginekologow, bo mialam rozne problemy i latalam co chwile do innego. Kazdemu mowilam, ze mam tabletki anty, ale nie wiem czy sa dobrze dobrane, ze nie miala, badan wykonywanych, po prostu wspominalam o tym przy okazji. No ale każdy z nich zmieniał temat, cos tam pogawedzil i na tym koniec. Obecnemu nie mowilam, ale chyba powiem, tak zebym miala tabsy na przyszlosc, bo teraz bede raczej rezygnowac z hormonow.
A nie wiecie jaka może byc przyczyna nie rośniecia włosów?
Przeczytaj może ulotkę z tych anty, ktore obecnie bierzesz-efekty uboczne. Może osłabiają Twój organizm i stąd taka zmiana.
Czytałam, nie było takiej informacji w ulotce. Jednak i tak chyba zrezygnuję z tabsów albo zmienie je na inne
Wiesz gdyby dotyczyło to tylko dołu to tylko się cieszyć! Nie mam pojęcia co to może być i faktycznie najlepiej wybierz się od razu we wtorek do lekarza. Będziesz spokojniejsza.
Pojde, jak skoncze brac leki, bo akurat mam ostre zapalenie pochwy i mam brac antybiotyki przez 3 tyg i po nich sie zglosic:) ale dziekuje za rady.