Jak zrobić pyszny dobry smalec do chleba. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Jak zrobić pyszny dobry smalec do chleba.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1 Ostatnio edytowany przez Liren25 (2011-08-03 20:47:17)

Temat: Jak zrobić pyszny dobry smalec do chleba.

Właśnie mnie coś naszło by zrobić smalec .Macie jakiś dobry przepis w sklepach jest do kupienia ale ten mi tak nie smakują jak ten domowy. Ja zawsze robię to tak ; 1 kg słniny i kroje w duże duże kosteczki i dodaję cebulki, czosnek i majeranek i szczypta soli i przeptapiam czosnek daję na sam koniec.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak zrobić pyszny dobry smalec do chleba.

Mój tata sobie robi sam taki smalec jutro podpytam jak robi to napisze smile
osobiscie sama nie jem, bo nie przepadam - ale jak bylam mala to uwielbialam ten robiony przez niego - wtedy jakos mi smakowalo takie jedzenie xD

3

Też nie jem smalcu ale jem go zawsze jak są ogóreczki lekko ukiszone . W zeszłym roku byłam na festynie i miałam okazję zasmakować . Zawsze robię jak podałam wyżej ,rodzice moi lubią czasami i wtedy go zrobię.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

matko swieta, ale mi ochote narobilas. jade do mamy, czesc wink

najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety by kierować głupcem.

5

Ja też poczekam na dobry przepis smile. Mama mojej koleżanki robi genialny smalec, ale przepisem nie chce się podzielić, to rodzinny sekret, ech... big_smile. A może to w chlebie tkwi tajemnica?

6

chyba jutro robie smalec xD !!

Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd.
- Albert Einstein

7

Do domowego smalcu można też dodać nieco pokrojonego w drobną kostkę i przesmażonego boczku, który nada mu świetny posmak i aromat. Ponadto idealne będzie też mięso mielone, cebulka, majeranek, czasem warto stopić wędzoną słoninę (mniej więcej pół na pół ze zwykłą). Wiem, że niektórzy dodają też jabłko, ale szczerze przyznam, że nie mam pojęcia w jaki sposób, bo nie próbowałam, co więcej, jakoś mnie to nie przekonuje. 

Osobiście jak we wszystkim nie stosuję tu żadnych ścisłych proporcji, a wszystko zależy od dnia i chwili smile.

Moi mężczyźni uwielbiają kiedy podaję taki smalczyk z ogórkiem małosolnym, pokrojoną w cienkie piórka cebulką i odrobiną soli, oczywiście tu konieczny jest świeży chleb, bo ten czerstwiejący zupełnie zepsuje efekt.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Olinka napisał/a:

Moi mężczyźni uwielbiają kiedy podaję taki smalczyk z ogórkiem małosolnym, pokrojoną w cienkie piórka cebulką i odrobiną soli, oczywiście tu konieczny jest świeży chleb, bo ten czerstwiejący zupełnie zepsuje efekt.

duzo soli, duzooo ;D do tego swiezy, chrupiacy chlebek wprost z piekarni.

kolega pracuje to 4-30 stoje u niego pod robota i zebram o bulke wink a tak powaznie, to za 5zl mam 2 reklamowki zaladowane swiezym pieczywem, od zulikow, po buleczki. jak macie piekarnie niedaleko od siebie polecam sie dogadac z jednym pracownikiem.

najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety by kierować głupcem.

9

Wczoraj, niezależnie od pomysłów na forum, zrobiłam swój smalec.
Jak zwykle, oprócz pokrojonej (żadnej mielonej) słoniny, dodałam: majeranek, sól, pieprz, cebulę, czosnek, jabłko i mleko. Proporcje zależne od nastroju.
Jest pyszny.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

10

Wielokropek napisał/a:

Jak zwykle, oprócz pokrojonej (żadnej mielonej) słoniny, dodałam: majeranek, sól, pieprz, cebulę, czosnek, jabłko i mleko. Proporcje zależne od nastroju.
Jest pyszny.

Nie no, jasne, że nie żadna tam mielona słonina, w smalcu obowiązkowo muszą być chrupiące wytopione skwarki smile. Powiedz mi jednak, proszę, co robisz z jabłkiem? W którym momencie go dodajesz i w jakiej postaci?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

11 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2011-08-05 18:27:21)

Olinka napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

Jest pyszny.

Nie no, jasne, że nie żadna tam mielona słonina, w smalcu obowiązkowo muszą być chrupiące wytopione skwarki smile. Powiedz mi jednak, proszę, co robisz z jabłkiem? W którym momencie go dodajesz i w jakiej postaci?

Nie lubię twardych i chrupiących skwarek, stąd dodatek mleka.

Obrane i pokrojone w kostkę jabłko dodaję po wytopieniu słoniny.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

12

W kosteczkę jabłko. Nie potrafisz sobie wyobrazić kwaskowego jabłka w smalcu ?;) Ja czuje ten smak nawet teraz tongue
A dodać raczej przy końcu, bo szybko jabłko się podsmaży. No i najlepiej kwaśne-jak ogórek kiszony smile

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

13

Mama robiła smalec i wiecie jak słoninę przekręciła przez maszynkę do mięsa  drugą częsć słoniny  pokrojona została w kosteczkę.  Na samym początku na brytfankę została wrzucona słonina przekręcona przez tą maszynkę pózniej dała  przy końcu cebulkę ,czosnek,majeranek szczypta soli no i troszkę na koniec śmietany by nie był za ciemny ale ostrożnie nie na gorący by nie zważyła się . Innym razem chce moja mama zrobić z dodatkiem pora,z mięskiem jadłam też nawet dobry ale to dawno już.

14

Wiem nie pisze się posta pod postem ale dziś byłam w Tesco był poczęstunek pyszny smalczyk z mięsem zapiekany w piekarniku  był bardzo dobry chciałabym się dowiedzieć od Was może któraś z Was zna przepis i wie jak go zrobić w jakiej temperaturze i ile czasu go zapiekać w piekarniku , szukałam w wyszukiwarce i nigdzie nie zauważyłam jaka temperatura . Myślicie ,że 180 stopni starczy na 3 godziny ?

15

flores mi taki podobny smalec powstaje przy robieniu świeżynki
ale w piekarniku robiony no to pierwszy raz słyszę

16

lena812 napisał/a:

flores mi taki podobny smalec powstaje przy robieniu świeżynki
ale w piekarniku robiony no to pierwszy raz słyszę

Jest dobry z firmy Tarczyński. Dziś dostałam przepis od mojej babci której nie lubię własnie zapiekany w piekarniku zobacz sobie w google też są tam przepisy na smalec zapiekany w piekarniku tylko nie podano temperatury jak i okres czasu.

17

słoninkę roztopić i wymieszać ze smażoną cebulą oraz skwarkami bekonu. pychotka big_smile a całość potem schłodzić

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Jak zrobić pyszny dobry smalec do chleba.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021