Magnez - ciągle niski poziom - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Magnez - ciągle niski poziom

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Magnez - ciągle niski poziom

witam Was Dziewczyny. Chciałabym zapytać Was bo już całkowicie nie mam pojęcia co robić? Po odstawieniu tabletek anty lekarz zalecił mi brać magnez bo miałam duuuuży deficyt. Biorę już ponad 2 tygodnie po 2-3 tabletek mg +b6 i dalej mam mg na poziomie minimum. Cały czas dalej bolą mnie nogi i powracają bolesne skurcze stopy. Jem też dużo bananów bo podobno one też maja dużo magnezu. Czy coś jeszcze? dodam, że czekolada nie bardzo wchodzi w grę z powodu tego, że po niej wychodzi mi dużo "syfków" na buzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Hmm, może po prostu słabo się przyswaja? Zresztą, wydaje mi się, że żeby uzupełnić poziom magnezu, trzeba poświęcić na to sporo czasu, bo magnez ogólnie jest słabo przyswajalny. Musisz wprowadzić dietę bogata w magnez, żeby uzupełniała łykane tabletki. W taki sposób efekty powinny być lepsze.

3

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Miśka a może pijesz za dużo kawy?Podobno wyplukuje magnez z organizmu.

4

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Wiesz co pije od kąd pamiętam 2 kawy dziennie ale rozpuszczalne z 1 łyżeczki także myślę, że to nie tragedia. Nie wiem co jeszcze ma dużo magnezu? może wprowadze w jadłospis jeszcze coś prócz tych bananów na potęgę? Bo małpką zostane... hihihi

5

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Na uzupełnienie potrzeba trochę czasu smile
Wprowadź do diety produkty bogate w potas, nie tylko banany.
Może pomidorki? Kakao? smile

A kawę na jakiś czas może zamień na zbożową. Ja tak zrobiłam i na dobre mi to wyszło. Piję też prawdziwą, ale tylko do czasu do czasu.

6

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Pomidorków jem całą masę bo rosną mi w ogródku ;D hihihi zacznę może trochę więcej orzechów. Przeczytałam też, że pestki dyni pomagają. może poprostu muszę odczekać dłużej smile mam nadzieję, że magnez się podniesie a skurcze powoli miną smile

7

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

A spróbuj brać wapń - na skurcze. W młodym wieku i okresie dojrzałości to wapń odpowiedzialny jest za pracę mięśni. Magnez dopiero u ludzi starszych.
A z produktów bogatych w magnez: czekolada, a jeśli pijesz kawę, możesz dosypać do niej kakao - pycha!

8

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Ja już nie taka młoda znowu wink) hihihi ale z tym kakao do kawy wypróbuje dziś wieczorkiem może mi posmakuje smile dzięki wink

9

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Wiesz 2 tyg. to mało na uzupełnienie magnezu w organizmie moim zdaniem. Co do kawy to 2 dziennie to odpowiednia ilość smile Jesz może dużo pomidorków? lub ketchup'u?

10

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Za ketchupem nie przepadam ale pomidorki wcinam 1- 2 dziennie ;D <mniam>

11

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Widziałam w sklepie ostatnio kawy z dodatkiem magnezu, może to jest jakis pomysł wink

12

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Kawy z magnezem? Jakiej firmy? nie spotkałam się z czymś takim wink hihihi

13

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Poza suplementacją magnezu i ograniczeniem kawy warto też spróbować zająć się stresem, bo on niestety bardzo mocno wpływa na poziom magnezu. A co do samych preparatów, trzeba jeszcze właśnie zobaczyć jaka jest forma i dawka tego magnezu, bo jeśli miałabym słuchać reklam, to nigdy nie miałabym odpowiedniego... teraz stosuję daymag i jestem zadowolona, bo ma formę cytrynianu i dodatkowo aż 375mg samego magnezu w każdej porcji. Ograniczam kawę do dwóch dziennie i dodaję saszetkę magnezu, więc mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze smile

14

Odp: Magnez - ciągle niski poziom
miśka1234 napisał/a:

Wiesz co pije od kąd pamiętam 2 kawy dziennie ale rozpuszczalne z 1 łyżeczki także myślę, że to nie tragedia.

A ja myślę, że to jednak może być trop. Też piłam dwie rozpuszczalne kawy dziennie i miałam z tego tylko powodu fatalne niedobory magnezu. Gdy zrezygnowałam z kawy wszystko wróciło do normy. Nie mówię, że było łatwo, ale teraz czuję się o wiele lepiej. Spróbuj!

15

Odp: Magnez - ciągle niski poziom

Możliwe że słabo się wchłania, więc powinnaś też uzupełniać go w diecie przez pestki dyni,kakao,otręby pszenne, migdały. Powinna sytuacja powoli normować się smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Magnez - ciągle niski poziom

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024