1/4 etatu - typ umowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: 1/4 etatu - typ umowy

Witam, mam pytanie czy ktoś orientuje się w typach umów przy 1/4 etatu. Od stycznia pracuję na umowę zlecenie, ale skończyłam już 26 lat i nie jestem studentką, więc padła propozycja pracy na 1/4 etatu ( co wg mojego szefa do niczego mi się nie liczy.....), ale pracuje normalnie 8 godzin dziennie. Dostałam kwitek jak szłam do lekarza, że jestem ubezpieczona. Ale zapytałam czy umowa teraz będzie inna, a szef mi powiedział że jak wczesniej zlecenie, tylko trzeba napisać co dokładnie robbię....??? dla mnie to nie ma sensu, ładu i skladu, pierwszy raz o czymś takim słyszę??a wy co myślicie o tym, gdzie mogę o to zapytać??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 1/4 etatu - typ umowy

Czyli co ?
Zdecydowałaś się podpisać umowę na 1/4etatu, tak?

A zatem będziesz pracownikiem, będziesz podlegać prawu pracy, będziesz kierowana na badania lekarskie, będziesz dostawać RMUA, masz prawo do urlopu adekwatnego do ułamka,  na umowie nie będzie wpisane mniej niż ok. 350 zł brutto, po zakończeniu umowy otrzymasz świadectwo.

To czy będziesz miała prawo do kuroniówki zależy od jakiej sumy będzie odprowadzany FGŚP.
Emerytalne lata pracy liczą się bez względu czy to etat, 2 czy  ułamek.
Natomiast wysokość składek ZUS prawdopodobnie będzie odprowadzana od wysokości na umowie.
smile bo po coś taką umowę pracodawca proponuje.

3

Odp: 1/4 etatu - typ umowy

dayzi ma rację - przede wszystkim powinnaś dostać umowę o pracę co za tym idzie podlegasz pod kodeks pracy a nie kodeks cywilno-prawny, co zaś z tego wynika: m.in. konieczność odprowadzania składek, płatne chorobowe, płatny urlop, adekwatny do czasu pracy okres wypowiedzenia.

Co więcej przy 1/4 etatu Twój wymiar godzin pracy dzienny to powinny być 2 h a nie 8, ewentualnie 8 + 2 innego dnia w wymiarze tygodniowym lub inne kombinacje, jednak na pewno nie 8 h od pn do pt przez cały m-c.

4

Odp: 1/4 etatu - typ umowy

Witam,
umowa o pracę jest lepsza dla pracownika od umowy - zlecenia. Przy umowie o pracę masz płacone składki społeczne i zdrowotne, masz prawo do urlopu, masz płatne zwolnienie lekarskie, chroni Cię prawo pracy, masz jasne zasady wykonywanej pracy zawarte w umowie i wiele innych plusów. Myślę, że będziesz pracowała na 1/4 etatu, a za pozostałe godziny pracodawca rozliczy się z tobą na innych zasadach.

5

Odp: 1/4 etatu - typ umowy

Jestem zatrudniony na 1/4 etatu i pracodawca opłaca mi składki , ale tylko od 350 zł Ja  pracuje 8 godz dziennie za co dostaje wypłate wieksza niz na papierze . Nie jestem z tego zadowolony , ale pracodawca nie chce ponosić większych kosztów , oszukuje jednym słowem , ale czy to w jakis sposób może działać na moja niekorzyść  , oprócz mniejszej emerytury?Jesli tak ,to czy można temu zaradzić?

6

Odp: 1/4 etatu - typ umowy
julek1 napisał/a:

Jestem zatrudniony na 1/4 etatu i pracodawca opłaca mi składki , ale tylko od 350 zł Ja  pracuje 8 godz dziennie za co dostaje wypłate wieksza niz na papierze . Nie jestem z tego zadowolony , ale pracodawca nie chce ponosić większych kosztów , oszukuje jednym słowem , ale czy to w jakis sposób może działać na moja niekorzyść  , oprócz mniejszej emerytury?Jesli tak ,to czy można temu zaradzić?

Przy takiej formie zatrudnienia nie masz szans na zasiłek dla bezrobotnych.
Na emeryturę możesz odkładać  indywidualnie (o wiele korzystniej).

Jak zaradzić? hmm...dopóki się polityka państwa nie zmieni, nie widzę szans by walczyć o swoje i nie stracić pracy.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024