Problem z przedszkolem :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Problem z przedszkolem :(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Problem z przedszkolem :(

W sierpnu przeprowadziłam się z mężem do Niepołomic i dowiedziałam się że w Krakowie ze względu na zmiane miejsca zamieszkania nie przyjma mojego 4 letniego syna do przedszkola mimo że chodził tam od 2 lat.Niestety było za puźno na znalezienie innego przedszkola więc zmuszona sytułacją zapisałam małego na liste rezerwową i posłałam do nowo otwartego prywatnego przedszkola.
Niestety nie dośc że przedszkole kosztuje 700zł miesięcznie przy moich marnych zarobkach to zbyt wiele to jeszcze mały nie polubił nowego miejsca.
Nie moge zrezygnowac z pracy bo nawet nie dostane bezrobocia jeszcze przez 3 miesiące musze pracowac .W mieście są tylko 2 przedszkola a w pobliskich wioskach jeszcze dwa jednak byłam we wszystkich i zapisałam małego na liste rezerwową. Mineły 3 miesiące i nic sie nie zwolniło czy mam jakieś obcje żeby przyjeli mi dziecko do przedszkola ?
Mówią o tym że kobiety powinny iśc do pracy ale jak skoro nie przyjmują dzieci do przedszkoli?
Nie mamy rodziny która by mogła pomuc , czy są jakieś procedury z których można skożystac aby przedszkole przyjeło dziecko?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problem z przedszkolem :(

Cena przedszkola szok !!! I to mnie wkurza, ciągle trąbią,że kobiety nie chcą rodzić,ale żeby pomóc jak już jest mały człowieczek to jakoś nie ma chętnych. Przy zarobkach średnich,700 zł to kwota niesamowita sad Ja płacę 160 zł , dodatkowo 20 zł za j.angielski i 17 za rytmikę i uważam ,że za dużo. Każde wyjście do kina,teatrzyku też trzeba opłacać. No dobrze,ja mam jedno dzieciątko, ale co mają zrobić rodziny wielodzietne. Znam pare osób,które nie posyłają dzieci do przedszkola,bo za drogo. Pilnuje koleżanka,babcia... 
Myśmy czekały na przedszkole prawie rok, a przez ten czas teściowa nam pomagała.
A gdyby zadzwonić do kuratorium? muszą coś poradzić , jeżeli oboje rodziców pracuje, to przedszkole musi się należeć.

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

3

Właśnie się zastanawiam czy to ma sens czy są jakieś przepisy które to rególują.
A co do kwoty za przedszkole to 450 musze płaci czy dziecko chodzi czy nie to chore ale nie mamy rodziny wszyscy oddaleni o 30 km.

4

To chyba lepiej zatrudnić nianię, myslałaś o tym?

5

Magistraty w Krakowie i Warszawie próbowały maskować problem braku miejsc w przedszkolach dzieląc dzieci z jednego rocznika na te, które w dniu rozpoczęci nauki w przedszkolu miałyby 2,5 roku i te które miałyby skończone 3 lata. Tym ostatnim system informatyczny przyznawał więcej punktów, więc miały większe szanse podczas naboru do przedszkoli. W styczniu 2008 Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rozporządzenie pozwalające zakładać tzw. mini-przedszkola. To placówki, które można by otworzyć minimum dla 3, maksimum 25 dzieci, a zajęcia w nich nie musiałyby się odbywać codziennie. Każdy prowadzący taka placówkę dostawałby z gminy dopłatę na każde dziecko (około 200 zł) Może jest więcej mam w Twojej okolicy mającej taki problem i można byc stworzyć mini - przedszkole ?

6

mam nianie do odbierania małego z przedszkole mam nietypowe godziny pracy bo popołudniowe mąż ma system 12 godzinny a przedszkole do 17 . Ale gdybym chciała  zatrudnic samą nianie to sory ale zarabiam 950zł a niani musiała bym dac 1100

Jest więcej jednak dyrektorka przedszkola to żona burmistrza i otwieranie prywatnych przedszkoli jest obwarowane. A ponaddto mam 3 miesiące pracy jeśli nic nie wymyśle to umowa wygaśnie a ja musze iśc na bezrobocie no bo chodziś do pracy za 200 zł to chore, gdybym znalazła lepiej płatną prace ale szukam już od 3 miesięcy i nawet nie dostałam zaproszenia na rozmowe dramat a jestem po studiach.

7

fenix napisał/a:

a niani musiała bym dac 1100

W regionie w którym mieszkam,niani płaci się 400-500 zł.Te stawki które obowiązują u Ciebie są chyba z "kosmosu".;) albo u mnie jest "siedem lat za murzynami".;)

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

8

8zł na godzine biorą licealistki które dorabiaja po lekcjach 10 -20 studentki zaoczne sad

9

No cóż, tak to już bywa, że musimy się niekiedy borykać z problemami różnej natury.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Problem z przedszkolem :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018