Skoki ciśnienia!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Skoki ciśnienia!!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Skoki ciśnienia!!!

Witam! Jestem tu po raz pierwszy więc zaczne od kilku słów o sobie: Mam na imie Natalia, mam 21 lat i jestem w 19 tyg. ciazy (to moja pierwsza,upragniona ciaza). Chcialam sie poradzic,gdyz nie wiem co sie ze mna dzieje,mam dziwne skoki cisnienia raz 150/100 a raz 90/60 najczesciej niestety jest ono za wysokie.Skierowano mnie do szpitala, bylam tam jedna dobe no i stwierdzili,ze jest wszystko dobrze.Mialam tez badanie dna oka no i rowniez badanie wyszlo dobrze,ale cisnienie wciaz skacze,a przy tym mam bole glowy,bole brzuszka i czesto oddaje mocz noca.Czytalam,ze to moga byc objawy stany stanu przedrzucawkowego,co bardzo mnie zmartwilo!Chcialam zapytac czy ktoras z was miala to samo i czy zna ktos przyczyne tego co sie ze mna dzieje? Blagam niech ktos mi napisze! Z gory dziekuje i pozdrawiam przyszle mamy

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Skoki ciśnienia!!!

Myślę...że myślisz o tym ciśnieniu ,więc skacze , jesteś w ciąży ...i to jest niestety normalne ciśnienie, jak nie zajmiesz głowy czymś wartościowym ,,,,to wiesz ,,urodzisz , lub nie , wybacz, nadmierne odsłuchiwanie siebie , tez nie jest zdrowe , jak widzisz..

3

Odp: Skoki ciśnienia!!!

Nie wiem czy przeczytalas dobrze mojego posta... jestem w 19tyg. i wysokie cisnienie nie czyms normalnym no i te dolegliwosci... moj lekarz tez mowi,ze jest cos nie tak bo to jest za wczesna ciaza. Wiec co bedzie dalej? a myslenie,bedac w ciazy to podstawowa rzecz... ale dzieki za odpowiedz pozdrawiam

4

Odp: Skoki ciśnienia!!!

Natalia, to dlaczego lekarz nic z tym nie robi? Mówi "coś jest nie tak" i to wszystko??

5

Odp: Skoki ciśnienia!!!

U kobiet w ciąży nadcisnienie tetnicze najczęściej związane jest z zatruciem ciążowym...Ale jesli byłaś w szpitalu to pewnie to wykluczyli skoro Cie wypuscili.Zerknij na wynik z moczu sprawdz poziom białka i napisz jaki jest....

6

Odp: Skoki ciśnienia!!!

Dopiero wczoraj mialam badanie dna oka ,wizyte mam na czwartek no i nie wiem co bedzie dalej dlatego pytam... bo skoro badania sa dobre to czemu to cisnienie skacze jak szalone... martwie sie dlatego zalozylam ten temat, a do czwartku niestety musze czekac pozdrawiam

7

Odp: Skoki ciśnienia!!!
ATKA 333 napisał/a:

U kobiet w ciąży nadcisnienie tetnicze najczęściej związane jest z zatruciem ciążowym...Ale jesli byłaś w szpitalu to pewnie to wykluczyli skoro Cie wypuscili.Zerknij na wynik z moczu sprawdz poziom białka i napisz jaki jest....

a jak jest oznaczony ten wynik? nie bardzo sie na tym znam

8

Odp: Skoki ciśnienia!!!

no znalazlam Bialko mam napisane ujemny, ale nizej napisane jest 0.2mg/dL  Czy to jest dobry wynik?

9

Odp: Skoki ciśnienia!!!

Wysokie ciśnienie + białko w moczu = zatrucie ciążowe.Dlatego pytam.

10

Odp: Skoki ciśnienia!!!

Wiec mój wynik jest dobry czy zly? ja juz sama nie wiem mam nadzieje ze jak pojde na wizyte to lekarz bedzie wiedzial co dalej z tym robic. No i ten okropny bol brzuszka, zajadam sie nospa ale to nic nie daje sad pozdrawiam

11

Odp: Skoki ciśnienia!!!
natalia21 napisał/a:

no znalazlam Bialko mam napisane ujemny, ale nizej napisane jest 0.2mg/dL  Czy to jest dobry wynik?

Jesli nie ma białka w moczu, erytrocytów i leukocytów to wynik jest dobry.

12

Odp: Skoki ciśnienia!!!

częste oddawanie moczu jest typowym objawem, ból głowy też się zdarza, a tobie może bardziej z powodu tego ciśnienia
o bólu brzucha powinnaś powiadomić lekarza przy kolejnej wizycie, nie musi to być nic złego, ale lepiej popytać

13 Ostatnio edytowany przez MagdaZ (2008-11-24 12:44:14)

Odp: Skoki ciśnienia!!!

"Zatrucie ciążowe jest powikłaniem drugiej połowy ciąży, a zwłaszcza jej ostatniego miesiąca, głównie u pierwiastek. Do jego głównych klasycznych objawów należą obrzęki, zaburzenia widzenia, nadciśnienie tętnicze, białkomocz.

Przyczyny tej choroby nie zostały do końca poznane. Uważa się, że do jej rozwoju przyczynia się zły stan odżywienia i pewne predyspozycje genetyczne.

Zatrucie ciążowe przebiega w dwóch etapach:

1. Stan przedrzucawkowy - oznacza rozwój nadciśnienia tętniczego z białkomoczem, obrzękami lub tylko ostatnimi dwoma objawami.
Objawy:

    * Nadciśnienie tętnicze (niebezpieczne jest ciśnienie od 140/90 mmHg wzwyż).
    * Białkomocz (zbyt duża obecność białka w moczu, niebezpieczny poziom to powyżej 0,5 g/l białka w moczu).
    * Obrzęki. U kobiet ciężarnych tzw. puchnięcie nóg nie jest patologią, jeśli ustępuje po nocnym wypoczynku. Niepokojące są obrzęki uogólnione, są obecne rano, po przespanej nocy i oprócz kończyn dolnych obejmują kończyny górne, twarz, brzuch.

2. Rzucawka - zespół objawów stanu przedrzucawkowego połączony z napadami drgawek

Objawy świadczące o zbliżającej się rzucawce:

    * silne bóle głowy, zawroty głowy, ogólny niepokój, zaburzenia świadomości
    * zaburzenia widzenia: mroczki przed oczyma, upośledzenie widzenia, widzenie za mgłą, podwójne widzenie
    * objawy ze strony żołądka: nudności, bóle żołądka, wymioty

Im szybciej gestoza zostanie wykryta, tym łatwiej ją leczyć. Dlatego tak ważne są comiesięczne wizyty u lekarza, przeprowadzanie badań laboratoryjnych, ważenie się i mierzenie ciśnienia.
Ciężarna u której podejrzewa się zatrucie ciążowe jest kierowana do szpitala, gdzie przeprowadza się dokładne badania. Zaleca się bezwzględne leżenie. Po podaniu leków stan chorej poprawia się zazwyczaj po kilku dniach i najczęściej wraca ona do domu. Jeśli ciśnienie nadal jest wysokie a stan ciężarnej nie poprawia się, musi ona pozostać w szpitalu. Gdy ciąża jest zaawansowana, najczęściej zaleca się jej wcześniejsze zakończenie za pomocą cięcia cesarskiego.

Przed zatruciem ciążowym można się bronić, stosując specjalną dietę niskosodową (ograniczenie spożycia soli zapobiega nadciśnieniu) i wysokobiałkową (uzupełnia niedobory). Źródłem białka są wszystkie sery, fasola, groch (odpowiednio dobrane przyprawy, np. majeranek, zapobiegają wzdęciom), chude mięso. Wszelkie produkty stabilizowane (konserwy) dodatkowo zatruwają organizm i niekorzystnie wpływają na pracę nerek."

Tego typu informacje znajdziesz w każdej tematycznej książce lub na stronach poświęconych Twojemu problemowi. To że jeden parametr pasuje do obrazu zatrucia nie znaczy że nim jest lub że już się zaczęło. Kontroluj ciśnienie i rób raz w tygodniu czy co 2 tyg. analizę ogólną moczu. Jeżeli to białko zacznie się podwyższać to znaczy że zaczęło się zatrucie.  Piszę w ten sposób bo miałam identyczne stany. Zaczęło się od wysokiego ciśnienia 180/100 w 30 tyg. ciąży a białkomocz pojawił dopiero  już po przewidywanym terminie porodu. Poród został wywołany w 41 tyg. ciąży.

"Trzymaj rękę na pulsie"  NIE DENERWUJ SIĘ smile  i bądź ostrożna a  będzie dobrze smile

Źyczę powodzenia smile

14 Ostatnio edytowany przez Olinka (2013-04-05 13:34:30)

Odp: Skoki ciśnienia!!!

Witam. Jakieś dwa miesiące temu wróciłam do Polski ze Stanów i powiem wam szczerze, iż cieszy mnie to ogromnie. Tam to większa ilość osób ma problemy ze skokami ciśnienia, nie dbają o zdrowie, jedzą co popadnie a później mają zawał. Ale zauważyłam, że wiele osób ma u siebie testy zawałowe spam, które wykonują jeżeli zaczynaja sie zle czuć i dopiero udają się do lekarza. A teraz nawet w polsce ludzie to kupują. Nawet nie wiedziałam, że tak szybko przywędrowały do Polski.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Skoki ciśnienia!!!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024