Jedno pytanie o bibliografię - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jedno pytanie o bibliografię

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Jedno pytanie o bibliografię

Kochane, wiem, że to pewnie będzie banalne pytanie i ludzie mają większe, ale w sumie wolę pytać o tkaie drobnostki niż np radzić się w sprawach sercowych itp tongue
Gdy piszę bibliografię do szkoły, to czy po podaniu autora muszę podać też np kto jest redaktorem naukowym czy kto przełożył dzieło. Pytam, bo tam było w książce coś takiego, że autor i od razu kto przełożyl. Wydaje mi się, że tego nie muszę pisać, ale poradzcie.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jedno pytanie o bibliografię

Jeśli jest autor, to podajesz autora, tytuł, wydawnictwo i rok wydania, jesli jest pod redakcja zbiorowa, to podajesz tytuł, głownego redaktora, wydawnictwo i rok wydania. Przynajmniej tak na studiach obowiązywało smile Kto przełożył to nie istotne smile

3

scarlet napisał/a:

Jeśli jest autor, to podajesz autora, tytuł, wydawnictwo i rok wydania, jesli jest pod redakcja zbiorowa, to podajesz tytuł, głownego redaktora, wydawnictwo i rok wydania. Przynajmniej tak na studiach obowiązywało smile Kto przełożył to nie istotne smile

dzieki smile

Wisława Szymborska

4 Ostatnio edytowany przez Lupus (2011-05-06 02:05:18)

Ja tam bym tłumacza podał. Nie wiem co studiujesz, bo przypisy i zapis bibliograficzny mogą się nieco różnić. Ale dał bym tak (tylko nie dziw się zestawowi, bo wziąłem to co było pod ręką):

1. Książka:
Clavell J., Tai Pan. Opowieść o Hongkongu, t. 1-2, tłum. M. i A. Grabowscy, Warszawa 1997.

2. Zbiór artykułów lub praca zbiorowa (zasada jest taka, że jeśli się da, to podaje się autora nawet części pracy, bo ten odpowiada za swoje słowa):
Urbańczyk P., Akceleratorowa chronologia najstarszej architektury murowanej w Polsce, [w:] Architektura romańska w Polsce. Nowe odkrycia i interpretacje, red. T. Janiak, Gniezno 2009.

3. Praca zbiorowa, np. encyklopedia, której poszczególne części nie są przypisane do konkretnych autorów (jeśli praca ma konkretnie wymienionego redkatora, to też podajesz, w przypadku encyklopedii często jest to wielu redaktorów, więc można sobie odpuścić):
Encyklopedia popularna PWN, wyd. VI, Warszawa 1982.

4. Zbiór artykułów jednego autora, ale wcześniej już publikowanych:
Tyszkiewicz L. A., Słowianie i ludy tureckie przed pojawieniem się Protobułgarów na Półwyspie Bałkańskim, [w:] tegoż, Barbarzyńcy w Europie. Studia z późnego antyku i wczesnego średniowiecza, Wrocław 2007; przedruk z: Balcanica Posnaniensia, t. 2, 1985.

5. Artykuł z czasopisma:
Szczur S., W sprawie sukcesji andegaweńskiej w Polsce, Roczniki Historyczne, t. 75, 2009.

5

dziękuje, zrobiłam już, ale to co napisałeś też zawsze się przyda, bo mozna sie w tym pogubic big_smile

Wisława Szymborska

6

truskaweczka19 napisał/a:

dziękuje, zrobiłam już, ale to co napisałeś też zawsze się przyda, bo mozna sie w tym pogubic big_smile

Nie lepiej zapytać promotora? Być może tylko ja tak miałam, ale mój promotor zawsze miał, jakieś swoje odbiegające od "normy" zasady tworzenia przypisów, literatury (bo bibliografia to wg niego wykaz książek wszystkich w bibliotece) i nie wolno tak tytułować wykazu literatury na końcu pracy. Oj dał mi wycisk... ale tak mnie przestawił, że dziś gdy cokolwiek piszę to robię to tak jak on wymagał.

Nie palę od 02.05.2014 i jestem z tego dumna smile

7

smutna123 napisał/a:
truskaweczka19 napisał/a:

Nie lepiej zapytać promotora? Być może tylko ja tak miałam, ale mój promotor zawsze miał, jakieś swoje odbiegające od "normy" zasady tworzenia przypisów, literatury (bo bibliografia to wg niego wykaz książek wszystkich w bibliotece) i nie wolno tak tytułować wykazu literatury na końcu pracy. Oj dał mi wycisk... ale tak mnie przestawił, że dziś gdy cokolwiek piszę to robię to tak jak on wymagał.

Nie. Jestem na 1 roku i mielismy zrobic tylko zwykla bibliografie na ocene , to akurat nic trudnego i nie moze rownac sie z praca magisterska, ale wolalam zapytac.
Wiadomo, ze na pewno promotorzy maja rozne wymagania, ale u nas babka kazala zrobic standardowo bibliografie, ja zrobilam o Gombrowiczu i literatura podmiotu i przedmiotu, podobnie jak na maturze.

Wisława Szymborska

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jedno pytanie o bibliografię

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018