Sugarcrafting - dekoracje ciast w stylu angielskim - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Sugarcrafting - dekoracje ciast w stylu angielskim

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1 Ostatnio edytowany przez kotoko (2011-04-17 15:56:49)

Temat: Sugarcrafting - dekoracje ciast w stylu angielskim

Moim zdaniem, Anglicy są mistrzami dekorowania ciast smile
Do ozdabiania tortów, babeczek czy drobnych ciastek używają tzw. lukru plastycznego, który można kupić w sklepach internetowych bądź też wykonać samodzielnie. Lukier swoją konsystencją przypomina plastelinę, można ulepić z niego wszystko na co ma się ochotę, a jego największą zaletą jest to, że można go zjeść ;-).

Bardzo ciekawi mnie, czy któraś z netkobiet dekoruje swoje wypieki właśnie w stylu angielskim?
Mam na koncie kilka tortów, wykonanych tą techniką, choć moim zdaniem do ideału brakuje im duuuuużo - zawsze robią wrażenie na rodzinie i znajomych. W maju będę piekła pierwszy tort komunijny w moim życiu, miło by było zatem, gdyby znalazł się ktoś, kto podziela moje nowe zainteresowanie i z kim można wymienić się doświadczeniami smile

Dla przykładu kilka cudeniek, pokrytych lukrem plastycznym, znalezionych w internecie:

http://www.cakepicturegallery.com/d/12466-1/Pink+gift+box+birthday+cake.JPG
http://www.pvkii.com/imag/gallery/Louis_Vuitton_Purse_Birthday_Cake_M_HIGHCLASS.213171521.jpg
http://heavenlydelightcakes.com/gallery/Cupcake%20Cakes/11%202008%2030th%20Birthday%20Cupcakes.JPG
http://masterpiece.blog.com/files/2010/05/cupcake-wedding-cakes02.jpg
http://www.caketodays.com/wp-content/uploads/2009/12/wedding-cupcakes-57.jpg

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sugarcrafting - dekoracje ciast w stylu angielskim

Lukier plastyczny to jeden z obiektów mojego kulinarnego pożądania big_smile

te torty są fantastyczne, na moim ślubie taki właśnie będzie smile

Sama jeszcze nie robiłam, ale na pewno kiedyś zrobię big_smile

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

3

Mogę się z Tobą zgodzić Anglicy świetnie dekorują ciasta,ciasteczka miałam okazję zjeść  nawet ich ciasta są  dobre.  ( Zacznijmy od tego czego ja bym nie lubiła ze słodyczy he he he) Ale wydaje mi się,że każdy dobry cukiernik umie zrobić taką dekorację a nawet jak się postara to i lepszą.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

4

Rzeczywiście te torty robią wrażenie, jak dla mnie są może trochę kiczowate, ale w tym właśnie tkwi ich urok wink. Niestety nie mogę pochwalić się w tej kwestii swoim doświadczeniem, choć torty i ich dekoracja są moją rodzinną specjalnością. Bardzo często dekoruję je z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych listków z czekolady, niezmiennie robią na wszystkich wrażenie. Jeśli mam taką możliwość wybieram dodatkowo gałązki porzeczek czy winogron, dokładam te listki w taki sposób, aby wiernie odwzorowywały rzeczywistość, układam na bitej śmietanie i... nieskromnie powiem, że naprawdę jest co podziwiać smile.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

5

Olinko, może troszkę nie w temacie to pytanie, ale zdradzisz sekret jak robisz te listki? smile:)

6

Jasne, że zdradzę wink. Te listki robi się naprawdę bardzo łatwo, choć trochę z nimi zabawy, za to zapewniam, że jak się postarasz, efekt jest wart poświęconego czasu smile.

W naczyniu rozpuszczam tabliczkę lub dwie (zależy jak dużo potrzebuję tych ozdób) białej lub ciemnej czekolady, najlepiej zrobić to w mikrofalówce, wtedy nie trzeba dokładać masła, a na pewno nam się nie przypali. Potem zrywam świeże listki - prawdziwe, zielone z krzewów lub drzew, najlepiej, żeby miały dosyć grube żyłki i ciekawy kształt (bo to daje fajny efekt) i były dosyć sztywne, wtedy łatwiej je wykonać.

Kiedy już mam jedno i drugie, biorę do ręki liść i delikatnie nakładam łyżeczką cienką (ale nie za bardzo, bo potem szybko się łamią) warstwę czekolady. Uwaga! Czekoladę nakładamy od spodu liścia - to jest bardzo ważne. Po nałożeniu czekolady liście odkładamy na bok i czekamy aż zastygnie, wtedy delikatnie ciągnąc za liść, odrywamy go. Ot, i cała filozofia wink.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

7

Uuu-uuu, czy od kwietnia ktoś coś kombinował z lukrem? smile smile Nie wierzę, że tak tu cicho, musi się znaleźć na forum ktoś, kto próbował tej zabawy i zechce podzielić się swoimi doświadczeniami smile
W maju piekłam tort na komunię, tak jak pisałam wcześniej. A w międzyczasie były też dwa torty urodzinowe, którymi skromnie się pochwalę smile.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/224016_207640855936641_100000721833595_647698_1759969_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/267864_229038410463552_100000721833595_767120_1466435_n.jpg

8

Kurczę Kotoko, zachwycają mnie Twoje twory! wink
Powiedz mi, skończyłaś jakąś szkołę czy sama z siebie gotujesz?
I czy kształcisz się aktualnie w takim kierunku?
TAki talent...szkoda, żeby się zmarnował;)
Ja nawet nieźle gotuję, ale nie chce mi się ;/

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

9

Juliette, zrobiło mi się bardzo mi miło po przeczytaniu Twojego komentarza, dziękuję smile. Jestem samoukiem, nie kształcę się w tym kierunku, to po prostu miłe hobby, które relaksuje mnie w przerwach w czytaniu książek (studiuję filologię polską wink ). Cieszę się, że komuś podoba się to co robię smile.

10

Podzwiam takich ludzi jak Ty, bo wiadomo gotowanie jest czasochlonne i pracochlonne ( bo takie dzielo jak TWoje, to nie robi sie w 5 minut? wink Ja za leniwa jestem...może kiedys wreszcie jak bede żoną, to będe tak gotowac dla męża z chęcią wink Pozdrawiam.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

11

Jeśli ktoś ma dużo wprawy to pewnie robi taki torcik w godzinkę, mi to zajmuje kilka, ale jeszcze się nauczę skracać czas wykonywania tongue:P. Jeszcze raz dziękuję.

12

Dziś zabieram się taki właśnie tort i mam pytanie.Może któraś z was mi doradzi:)Krem zrobię maślano-budyniowy.Po przełożeniu biszkoptów tym kremem powinnam wstawić tort do lodówki aby krem stężał zanim zacznę pokrywać go masą cukrową??To mój pierwszy eksperyment z masą cukrową i chcę mieć pewność,że zrobię to jak należy:)A jeszcze jedno pytanko...Jak grubą warstwą kremu mam obsmarować tort dookoła(pod masę cukrową)??

13

Angielskie torty są ohydne w smaku, nafaszerowane chemią, przeslodzone i w zasadzie wszystkie jednakowe.
Różnią się właśnie tylko dekoracja.
A dekoracje owszem, zjeść można, ale ile można wepchnąć w siebie cukru ze smakiem? Taki tort jest oblepiony KILOGRAMEM cukru!
A na angielskich przyjęciach to, co zostaje po, to w 90% właśnie lukier plus trochę ciasta. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach tego lukru nie zjada, bo kto by się faszerowal cukrem, lukier jest traktowany jak opakowanie z tektury - należy pochwalić, ze ładne, potem wydlubac odrobinę zjadliwego ciasta ze środka, a cały lukier ląduje w koszu.

Jedynym ratunkiem jest fakt, że polskie torty bywają bardziej urozmaicone smakowo. W UK inny smak tortu to w zasadzie jedynie inny aromat użyty do ciasta.

Może w Polsce jest to pewna nowośc, więc jest jeszcze atrakcyjne, ale z angielskiej perspektywy - lukier zawsze smakuje tak samo, zachwyt nad dekoracja mija po 5 minutach, kiedy się okazuje, ze znów trzeba w siebie wcisnąć kolejna porcje lukru z uśmiechem na twarzy żeby gospodarzom przykrości nie sprawić. Po 20 torcię to koszmar tongue

Anglicy sa mistrzami w robieniu ciasteczek, torty to porażka wink

14

A więc mam to za sobą.Było ciężko.Po rozwałkowaniu masy wszystko darło się  w rękach...porażka(może to wina lukru-kupiłam gotowy).Nie mogłam znalezc nigdzie barwników w żelu więc kupiłam w płynie i rzeczywiście nie nadają się zbytnio do tego,bo lukier robi się zbyt rzadki.Ogólnie tort wygląda spoko jak na pierwszy raz,ale nie wiem czy jeszcze się skuszę na masę cukrową:)

15

Rzeczywiście lukier plastyczny jest ohydny w smaku i mało kto zjada takie dekoracje. Dlatego ja sobie ćwiczę na atrapie big_smile Obecnie pracuję nad tortem wiosennym: pieniek drzewa, mech i jakieś drobne kwiatki.

Ale o wiele bardziej wolę zdobić torty czekoladą plastyczną lub kremem maślanym/maślano-budyniowym:

http://i62.tinypic.com/28nj0p.jpg

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Sugarcrafting - dekoracje ciast w stylu angielskim

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021