samotność dla pieniędzy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » samotność dla pieniędzy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: samotność dla pieniędzy

Witam!
Kiedyś wierzyłam, że niemożliwym dla mnie jest opowiadać publicznie o swoich problemach. Wręcz przeciwnie na zewnątrz zawsze wszytsko było w porządku, nawet jesli....
Dzisiaj najzwyczajniej w świecie sobie nie radzę. Mój pancerz opadł, nie ma już nic, co mogło by mnie chronić. otoczenie, ba nawet własny mąż uważa mnie za silną kobietę, dla której problemy nie stanowią żadnej bariery. Tymczasem mam dość płaczu do poduszki..
Od kilku lat mój mąż pracuje za granicą, wyjechał kilka m-cy po narodzeniu naszego upragnionego dziecka. Została  sama z dala od rodziny(mieszkamy w mieście rodzinnym męża) skazana tylko na siebie.
Do tego cały czas rozijałam się zawodowo. mam bardzo dobrą pracę, ze względu na zawód jestem osobą publiczną, tym bardziej nie moge wystawiać na pokaz swoicj lekó i słabości. Stałam się doskonałą aktorką, która doskonale tłumi swoje emocje. W zasadzie sama wychowałam synka, przy pomocy męża matki, nie miałam z kim podzielić swoich smutków i sukcesów.Moje życie ograniczyło się do pracy, zakupów i domu. Zero życia towarzyskiego, z czasem wszytsko zaczęłam niemal wykonywać automatycznie.
Wieczory, kiedy dziecko spało otwierałam kolejną butelke wina i użalałam sienad swoim losem. A na drugi dzień karciłam się za to i powtarza łam jak mantre"musze być silna". mam dość!! chce żyć normalnie. nie wiem jak powiedzieć o tym mężowi. czy zrozumie? a jesli kiedyś zmiane, pogorszenie naszej sytuacji finansowej będzie mi zarzucał... Nie potrafię się przełamać, ale dalej tak życ nie potrafię

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: samotność dla pieniędzy

Greta nie możesz żyć ze swoimi myślami sama. Musisz przerwać ten węzeł i porozmawiać z mężem, jedynie ta rozmowa da Ci ukojenie. Może on myśli, że Tobie tak jest dobrze, skoro nic nie mówisz. Moze otworzysz mu oczy, może wtedy właśnie coś się zmieni w tym wszystkim. Dopóki ludzie nie mówią o swoich problemach bliskim, skąd oni mają wiedzieć, że jest nam źle? Może ta rozmowa sprawi, że powiesz sobie "czemu ja wcześniej tego nie zrobiłam, tylko męczyłam się z tym sama?"

Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów..

3

Myślę,że powinnaś isś do lekarza.....Masz problemalkoholowy.

4

Witam!
Od początku zacznę , że problemu alkoholowego na bank nie mam. mówiąc , że otwieram kolejną butelkę mamiałam na mysli jedynie lampke , dwie winka. I taka sytuacja ma jedynie miejsce na weekend, i to nie zawsze. A co do rozmowy z mężem...
Boję się! znam swojego męża aż nazbyt dobrze. Wyjechał, żebysmy mogli zyc w luksusie i wiem, ze4 jesli ja podejmę decyzję o jego powrocie nigdy mie tego nie zapomni i przy najbliższych okazjach (zwłaszcza jak będzie ciężko wypomni). Tam on się realizuje , ma pozycje, tutaj musiałby zaczynać wszystko od początku. Ma wyjątkowo harda męska dumę. Boję się , że jesli mmu o wszytskim powiem nasze małżeństwo się rozsypie. Wręcz jestem o tym przekonanna. Podejrzewam , ze on ma podobne odczucia. Boi się samodzielnie podjąć decyzję... i byz na moim utrzymaniu dopóki nie znajdzie [pracy w polsce.wiem, że jego duma mu na to nie pozwoli.
Wiem , że powierzchownie ten problem może wydawać się błahy i taki prosty do rozwiazania, ale..
Wierzcie mi ja pomimo skończonych niejednych studiów nie potrafię sobie z tym poradzić.
Samotnośc mnie dobija z dnia na dzień.Tracę ochotę na wszystko, drażni nie nawet słońce świecące za oknem, na pełne rodziny spacerujące po parku czy miescie nie mogę patrzeć.
Pomimo wszytsko dziekuję , ze ktos zechciał się do mnie odezwać. Ktos dla kogo pomimo, ze jestem anonimowo, nie zlekceważył mojego problemu.
dziękuję

5

chyba powinnam wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy... mój mąż tak naprawdę nie wie co oznacza bycie ojcem. kiedy przyjeżdża na parę dni stara się jak tylko może, ale po paru dniach odnosze wrażenie, ze dziecko mu najwyraźniej przeszkadza. życie samemu znacznie odbiega od naszego życia: pelnego obowiąków, wyrzeczeń, poswięcenia...
czasami mam wrażenie, że popełniłam życiowy błąd, że to sytuacja bez wyjścia. sama pochodze z rozbitej rodziny i obiecałam sobie kiedys , Ze moje dziecko nigdy tego nie zazna.Stąd mój podwójny dylemat..
nie potrafię jescze opowiadac o szczególach, bo i tak wielkim sukcesem jet dla mnie to, ze wogóle tu jestem..
staram się tylko przekazać, że ta sytuacja naprawdę nie jest taka prosta

6

greto a czy brałaś pod uwagę możliwość wyjazdu do męża.W tej sytuacji którą opisujesz,któreś z Was musi iść na kompromis i zrezygnować ze swioch ambicji zawodowych i zaczynać wszystko od początku.Piszesz że ze strony męża jest to niemożliwe,to niestety Ty jeżeli chcesz ratować związek musisz zrezygnować z posady którą masz,bo w przeciwnym razie nie widzę szans na poprawę.Albo będziesz żyła tak jak do tej pory ,albo będziecie musieli się rozstać.
Nie dziw się mężowi że nie ma cierpliwości do Waszego dziecka,On tak naprawdę nie wie jak to jest być ojcem.Ojcostwo nie polega tylko na zarabianiu pieniędzy,i dbaniu o to żeby diecku nic nie brakowało.....
pieniądze w życiu owszem są ważne ale nie najważniejsze.Sama przekonałaś się o tym....

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

7

Greta po przeczytaniu całego twojego wątku doszedłem do wniosku, że twoja sytuacja nie jest wcale wyjątkowa, jest ona raczej pewnym wyrazem czasów, w których przyszło nam wszystkim żyć. Uczucia, rodzina te hasła są dzisiaj w odwrocie, społeczeństwo napędza sukces, kasa, itd. Tylko, że są to wszystko rzeczy złudne, bo sukces może być mierzony za pomocą innej miary, a nie tylko tej na wskroś konsumpcjonistycznej. Nagminne rozwody, waśnie są powodem braku zrozumienia między partnerami, ale również pewnym brakiem myślenia, poddania się schematom. Piszesz o dumie męskiej, bardzo dobrze, oznacza to, że jesteś za mężem, ale zdać musisz sobie sprawę, że wasze relacje muszą nabrać na powrót blasku.
Moich wielu kolegów, psioczy ile wlezie na ojców, bo ci wyjeżdali na krańce świata zarabiać, zamiast kopać z nimi piłkę, tej więzi potem nie da się już w żaden sposób nadrobić, w żaden!
Istnieje cała gama dobrych książek traktujących o relacjach między ludzkich, sięgnał bym po taką, na twoim miejscu, wszystko gruntownie przemyślał i rozmawiał z mężem.
Piszesz o sukcesach życia zawodowego, pracy- to są wszystko rzeczy przechodnie, najważniejsi byli, są i będą ludzie, resztę można zmieniać, modyfikować etc. Człowiek wartościowy da sobie radę wszędzie,  zmiana mimo, że jej się boimy, działa niezwykle rozwijająco. Polecam przeczytanie jakiejś książki A. Robbinsa, autor ten daje dużo do myślenia, a esencję jego książek stanowią: wiara w siebie, własne możliwości, oraz wiara w ludzi.
Trzymaj się i Powodzenia!

8

Greto, przeżylam wiele, poniżenie i samotność w 20 letnim związku, burze i zawieje, dziś mam 30++:) i poznałam kogoś kto dla mnie jest w stanie zrezygnować ze wszystkiego abyśmy tylko byli blisko. Dlaczego tak sie dzieje?

Bo przeżylismy wiele bólu i trudów i wiemy, że bycie razem jest największym szczęsciem jakie może nas spotkać.

Całe życie dochodzimy do siebie poznając się i akceptująć nasze pragnienia, zawalcz o siebie, poznaj siebie.

Jeśli ty, to bycie blisko męża powiedz mu o tym i poczekaj, daj mu czas, a może znajdziesz coś w sobie co cię zadziwi, co zmieni twoje życie.

Może znajdziesz odpowiedz na pytanie co jest twoją największą tęsknotą.

"Człowiek, który ma serce, niczego nie może stracić, gdziekolwiek by się znalazł" H.Murakami

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » samotność dla pieniędzy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018