czym różni się agorafobia od fobii spolecznej? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » czym różni się agorafobia od fobii spolecznej?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: czym różni się agorafobia od fobii spolecznej?

Witajcie. Chciałabym się dowiedzieć jak to jest bo mam newicę lękową i czasami gdy np wyjde do miasta z chlopakiem to czuję się dobrze w szkole tez jest w miare ale ostatnio jak zaczęłam wychodzić sama to zaczął pojawiać się lęk musiałam jaknajszybciej wrócic do domu bo wydawało mi się że zemdleję etc... ostatnio ze szkoły wracałam sama i w drodzę do domu dostałam takiego ataku paniki że myślałam przez moment że umrę, stracę przytomność. kołatanie serca, zawroty głowy, czułam że moje mięśnie były bardzo ciężkie ledwo już szłam i musiałam zadzwonić po kogoś z domu bo ten lęk mnie paraliżował chciałam się po prostu gdzieś schować i uspokoić;/;/
dodam że w szkole tez mam czasami trudnosci np w rozmowie z nauczycielem bardzo sie denerwuje gdy mnie o cos pytaja itd...
agorafobia czy fobia spoleczna? a moze to to samo???
wszyscy znerwicowani jak sobie z tym radzic?
pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czym różni się agorafobia od fobii spolecznej?

Nikt nie pomoże? ;(

3

Agorafobia to lęk przed otwartą przestrzenią - niekoniecznie mający jakikolwiek związek z lękiem przed innymi ludźmi. Myślę, że to, co napisałaś o sobie, bliższe jest fobii społecznej, ale i tutaj granica pomiędzy fobią a np. silną nieśmiałością czy niską samooceną jest cienka i niewyraźna.

Oczywiście przede wszystkim radzę Ci wizytę u psychologa, który powinien zrobić Ci jakiś test diagnozujący i doradzić odpowiednią terapię. Jeśli chodzi o środki doraźne, które możesz zastosować sama - dobrze jest w momencie, kiedy czujesz że zbliża się atak paniki, skupić na czymś z otoczenia bardzo mocno. Licz kafelki w podłodze, badaj fakturę ściany czy np. klamki (myśl o tym, że jest zimna, gładka, okrągła itd.) - po prostu rób wszystko, by skupić się na tym, co jest poza Tobą, a nie w Twojej głowie. Zawsze staraj się zatrzymać się na chwilę i uspokoić.

4

Agorafobia jest raczej wykluczona...Mialas jakies traumatyczne doswiadczenia w dziecinstwie, pozniej? Bo to mi wyglada na fobie spoleczna, pewnie ten atak paniki w drodze do domu byl spowodowany lekiem przed ewentualna napascia. Moze ostatnio przezywasz jakis stres, ktory uaktywnil u Ciebie Ta przypadlosc? Tak jak Anemonne radze Ci udac sie do psychologa.

5

Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi:)

Tak miałam bardzo traumatyczne przeżycie które zwaliło mnie z nóg w tedy właśnie dostałam pierwszego ataku paniki ale nie wiedziałam jeszcze o co chodzi bo w tedy wydawało mi się że po prostu umieram.... i od tamtego momentu mam nerwicę lękową niestety z fobią społeczną:( właśnie zamierzam sie wybrać do psychologa ale nie moge trafic na tego wlasciwego:( a do psychiatry raczej nie pojde bo mam zle doswiadczenia:( przytylam 20 kg po lekach i dodatkowo stan sie troche pogorszyl;/
ale tarapia bardzo chętnie...
a stosował ktoś akupunkturę na tego typu przypadłości? albo jakieś inne formy ...

pozdrawiam

6

Witam smile miałam identyczny problem co Ty. Kiedy wychodziłam sama nagle zalewałam się potem, pojawiały się zawroty głowy, uczucie że jeśli zaraz nie usiąde to upadnę, zemdleje, umrę... Moim sposobem jest np grzebanie w telefonie po drodze ( uważaj na jadące samochody smile  )   liczenie jakichś lamp,słupków i innych rzeczy które zajmą mi głowę... Poza tym jeśli czuję że mam słabszy dzień to biore Zomiren  1 tabletkę przed wyjściem. Nie za często bo uzależniają... hmm a efekt jak dla mnie rewelacyjny. A jeśli czuję że jest tak w miare ok ale jednak nie do końca to biorę Pramolan. Taki sam efekt przy "bezpieczniejszych" tabletkach. Osobiście jestem za niebraniem tego typu leków ale niestety nerwica ma to do siebie że często to ona panuje nad naszym ciałem... sad  i mam jedno pytanie... Po jakich tabletkach przytyłaś 20kg???  pozdrawiam i życzę powodzenia smile

7

Dziękuje za odpowiedź smile ja miałam też zomiren ale nie próbowałam bo słyszałam że uzależniają i bałam się w ogóle to przez pewna lekarke która faszerowala mnie lekami nabawilam sie jakiejs lekofobii:P nie jadlam zadnych leków ale na szczescie mi przeszlo:)

Ja jadłam pramolan jakieś 1,5 roku i przytyłam masakra...;/;/ a ty jesz ten pramolan jakos doraźnie czy codziennie?
Mam jeszcze jedno pytanie czy masz tez takie uczucie kolysania sie? uczucie niestabilnosci ciała??
nie wiem czy to jakies mocniejsze zawroty glowy czy co....
ja wlasnie wybieram sie do psychiatry po jakies leki bo nie moge normalnie zyc nie wychodze nigdzie ani na spacer z psem nie wspomne o szkole;/
a w maju chcialabym jechac na wesele ...
czy jadlas jakies inne leki? jesli tak to napisz prosze co to za leki i kilka slow czy ci pomagaly i jak si eczulas po nich
pozdrawiam

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » czym różni się agorafobia od fobii spolecznej?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024