boję się niemowląt! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » boję się niemowląt!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: boję się niemowląt!

Powiem szczerze i uczciwie, ze boje sie niemowlakow, sa takie malenkie i delikatne.. Jak kolezanka da mi na rece swoje, to ogarnia mnie doslownie paraliz. Inaczej jest juz z starszymi dziecmi.  Teraz sama oczekuje swojego dzieciatka i zastanawiam sie, czy ten 'strach' sam przejdzie? Przyjdzie tak zwany instynk maciezynski?
Czy ktoras z Pan miala podobnie przed narodzinami wlasnej pociechy?

Pozdrawiam wink.

Zobacz podobne tematy :
Odp: boję się niemowląt!

oczywiście że miałam coś podobnego ale nie martw sie kochana minie jak tylko go zobaczysz:) trzymam kciuki ........ tylko nie kupuj mu nic przed narodzinami żle wróży ....... są jeszcze inne przesądy ale to jest najważniejsze moja bratanica sie nie posłychała i niestety:( .............. tu jest kilka innych przesądów i imie dla dziecka (podobno krztałtuja charakter naszego dziecka)

3

Miałam takie same dylematy przed narodzinami pierwszego dziecka smile ,synek urodził sie przedwcześnie ważył nie wiele ponad dwa kilogramy.W pierwszych dniach po powrocie ze szpitala strasznie się bałam biorąc go na ręce,ale z dnia na dzień było coraz lepiej.Po tygodniu ,nie miałam już żadnych obaw,samo przyszło smile
Jak zobaczysz swoje dzieciątko,jak je przytulisz minie Twój niepokój ,a teraz nie zamartwiaj się na przyszłość,wszystko będzie dobrze........

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

4

Widzisz....... latam sobie po różnych wątkach ........ i znów się spotykamy  ne_mezis. Gdy ja chodziłam w ciąży.... a było to 28 lat temu - nigdy nie trzymałam na ręcach żadnego dziecka- tak jakoś wyszło- bo nie miałam ku temu okazji.Gdy urodziłam swoją córeczkę- też strasznie bałam się Ją dotknąć - by nie zrobić krzywdy.W drugiej dobie po urodzeniu- w progu sali,w której leżałam - pojawiła się lekarka i powiedziała: proszę uszykować dzieci do badania........myślałam,że umrę.Delikatnie rozebrałam dziecię... i jeszcze z większą ostrożnością ... ubrałam po badaniu.Najgorsze miało jednak nadejść.A....... jeszcze wstawka- dzieci leżały koło nas na oddziale położniczym.Zajrzałam do pieluszki........ w pewnym momencie......... i zobaczyłam coś czarnego...... czym była ubrudzona cała dolna część dzieciny.Usiadłam......... i zaczęłam płakać.Przerosło mnie to. Korytarzem przechodziła Pani salowa........ przeszła..... cofnęła się ........ i zapytała..... a czego ty dziecko płaczesz........ a ja na to... bo nie umiem przewinąć dziecka.Otrzyj oczka......... ja Ci pomogę.To była starsza pani.Powolutku tłumaczyła mi jak trzeba to zrobić.... i najgorzej było ten pierwszy raz.Jednej rzeczy jednak z tego okresu nie zapomnę nigdy- kąpania dzieci pod kranem w wykonaniu pielęgniarek.Ja wiem- miały w tym wprawę- ale mieszane uczucia na tę okoliczność - mam do dziś.

5

Dziękuje Wam Kochane smile. Jak mam jakies watpliwosci czy cos, to wejde tutaj, poczytam Wasze dodawanie otuchy i juz mi lepiej wink).

Pozdrawiam bardzi gorąco!!l ;***

6

Sorki za literówkę - miało być *bardzo wink

7

ne_mezis- pytasz o instynkt macierzyńki - oj skarbie........przyjdzie,przyjdzie ....... jak tylko  poczujesz  ruchy dziecka- to już bedzie  namacalny dowód istnienia tej maleńkiej istotki a jak zobaczysz ........ nowo narodzone Twoje dzieciątko- to będzie Cie rozsadzała wielka radość ,że Ją masz.

8

ne_mezis nie zamartwiaj się tym na co nie masz wpływu,wszystko samo przyjdzie.:)
Postaraj się,by okres ciąży był dla Ciebie odpoczynkiem od codziennych spraw.Pzwól sobie na doznawanie różnych emocji,teraz jesteś w odmiennym stanie,pozwól sie też rozpieszczać.:) Nie porównuj swojej ciąży do ciąży kolezanki czy przyjaciółki,Twój organizm jest inny...wszystko będzie dobrze,jak zobaczysz swoje maleństwo wszystkie Twoje rozterki miną smile

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

9 Ostatnio edytowany przez Balladyna (2009-10-16 11:49:33)

ne_mezis napisał/a:

czy 'strach' sam przejdzie? Przyjdzie tak zwany instynk maciezynski?
Czy ktoras z Pan miala podobnie przed narodzinami wlasnej pociechy?

3 x TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.
W trakcie porodu wszystko stało się jasne, a poza tym pomagają położna, lekarz...
Jesteśmy wyposażone w instynkt, który we właściwym momencie na pewno zadziała, tak więc ne_mezis w spokoju oczekuj swojego terminu rozwiązania. smile

10

Tak to wszystko prawda. ja za nim zaszłam w ciążę, spotkałam się z noworodkiem koleżanki, to było przerażające, jak go wziąć na ręce, bałam się, że go połamię. Jak zaszłam w ciąże, chodziłam do szkoły rodzenia, bo tak się wszystkiego bałam. Uczyli tam oddychania podczas porodu itp., ale jak przyszło mi rodzić, to cała nauka poszła w łeb, nie zastanawiałam się jak i co, bo to bez sensu. Instynkt sam wszystko podpowiada i reguluje. A po urodzeniu dziecka, już niczego się nie bałam, bo to było moje dziecko i wszystko samo przyszło. Więc nic się nie martw, będzie oki.

Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów..

11

hmmm mnie osobiście wydwało się że przecież opieka nad takim maluszkiem to nic trudnego hehe nawet przez jakiś czas bylam opiekunka do dziecka ii dawalam sobie swietnie radę:) jednak teraz kiedy jestem w ciąży mam pewne obawy i pomimo iż wszystko wydaje mi się takie oczywiste to boję się o swoje maleństwo i o to czy dam radę smile Bardzo chciałabym żeby maluszek już był ze mną i wierze w to że instynkt weźmie górę a ja spełnię się w roli mamusi w 100%... Wam wszystkim życzę tego samego:)

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » boję się niemowląt!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018