Odświeżacze powietrza - czy są obojętne dla zdrowia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Odświeżacze powietrza - czy są obojętne dla zdrowia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Odświeżacze powietrza - czy są obojętne dla zdrowia?

Wybór odświeżaczy powietrza do domu jest naprawdę ogromny - poczynając od zwykłych, w sprayu, poprzez wszelkiego rodzaju wtyczki do kontaktów aż do pachnących "dzieł sztuki" do postawienia na półce. Nikt nie ma wątpliwości, że pachnacy dom sprawia pozytywne wrażenie i wpływa na komfort życia mieszkańców. Nurtuje mnie jedna rzecz - czy te wszystkie zapachy są obojętne dla naszego zdrowia? Czy nie podrażniają dróg oddechowych? Przecież zawieszone w powietrzu drobinki wdychamy przez wiele godzin... Czy mogą je stosować wszyscy, łącznie z osobami cierpiącymi na choroby ukladu oddechowego?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odświeżacze powietrza - czy są obojętne dla zdrowia?

vinngo,a tak z innej beczki. Używasz lakieru do włosów? Bo to jeszcze gorsze dziadostwo niż odświeżacz powietrza według mnie.

Poza tym myślę,że takie śladowe ilości rozpylone w powietrzu nie zrobią nam 'krzywdy'.
Ale przecież są jeszcze inne sposoby np. świeczki zapachowe,kadzidełka.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

3

Akurat lakieru nie używam, ale lakierem pryskasz włosy raz dziennie i pachnę intensywnie przez godzinę, a potem zapach się ulatnia (tak na chlopski rozum to znaczy, że na wlosach zostają elementy stałe lakieru a cząsteczek lotnych zostaje bardzo niewiele). W sumie zakładając ten temat myslałam głównie o takich odświeżaczach długo pachnących - np wkładach zapachowych do kontaktu. Aktywne cząsteczki zapachowe ulatniają się z takiego odświeżacza 24 godz na dobę, więc przez całą noc i czas spędzony w domu je wdychamy. Moje dziecko ma wieczne problemy w układem oddechowym - zastanawiam się czy takie pachnidła dodatkowo nie podrażniają.

4

wiesz Vingo, w przypadku Twojego malucha,mogą podrażniać.
Ważne,żeby w domu była odpowiednia wilgotność (zbyt suche powietrze jest niedobre dla dzieci z takimi problemami).

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

5

Kiedyś moi koledzy przynieśli na domówkę ( u mnie ) kadzidełka, które bez mojej zgody rozpalili. Potem mama kichała przez 2 dni i miała ciagle zaczerwienione oczy, więc właściwie przeleżała ten czas w łóżku. Wniosek - takie zapachy nie dla każdego są obojętne. Myśle, ze część może uczulać, warto czytać skład. Mnie osobiście denerwują takie zapachy, zresztą po co sobie dostarczać dodatkowej dawki chemii... Jak sie mieszka w mniejszym miescie to wystarczy okno otworzyć i jest rześko i przyjemnie smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

Niewatpliwie pachnacy dom to przyjemnosc i fajna atmosfera w domu. Ale  czy te wszystkie zapachy , dezodoranty i odswiezacze   czyli cala chemia jest dla nas bezpieczny.?   Nie od dzis wiadomo , ze dzialaja alergogennie na wiekszosc ludzi ich stosujacych. Z pewnoscia nie sa obojetne dla calego naszego organizmu i skory. Ale za to jak pieknie i zniewalajaco pachna?. KUSZA  i ZACHECAJA.  Nie sadze , zeby wszyscy mieli takie dolegliwosci , ale czesc stosujacych je ma . Te uwagi tycza sie rowniez innych zapachow jak perfumy i wody toaletowe, oraz kadzidelka.   Dlatego uwazam , ze kazdy zwolennik lub przeciwnik  winien SAM zdecydowac czy one sa dla niego BEZPIECZNE czy NIE. Nie powinno sie jednoznacznie mowic , ze wszystko jest BE bo mnie to szkodzi.  JEDNYM SZKODZI  a INNYM NIE. Bo badz co badz trudno jest sie w dzisiejszym swiecie obejsc bez tych urzekajacych zapachow. W zyciu szkodzi nam nie tylko chemia.

7

Jeśli szukacie jakiś zapachów do pomieszczeń, to polecam olejki eteryczne albo olejki zapachowe (można je kupić w kwiaciarniach lub w internecie). Wystarczy parę kropli wymieszać z wodą i skropić jakieś źródło ciepła (np. grzejnik). Jest naprawdę mnóstwo zapachów do wyboru. Osobiście uwielbiam zapach truskawkowy (pachnie jak truskawkowe lizaki chupa chups) lub słodki melon (pachnie jak słodkie perfumy).
Warto też zainwestować w dobre i sprawdzone olejki eteryczne (np. Dr. Beta-drogie, ale sprawdzone), które nie tylko odświeżą powietrze, ale też pomogą zwalczać niektóre dolegliwości i poprawiać samopoczucie. Warto o nich poczytać (szczególnie o ich właściwościach). Można łączyć kilka zapachów, żeby otrzymać ten, który nam się spodoba smile.
W szkole uczyliśmy się dużo o olejkach eterycznych, więc trochę orientuję się w temacie (mieliśmy do tego osobny przedmiot- "techniki doboru zapachów") smile. Więc jeśli są jakieś pytania, na które będę potrafiła odpowiedzieć to je zadawajcie smile.

Dum spiro, spero

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Odświeżacze powietrza - czy są obojętne dla zdrowia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018