PRACA A DOŚWIADCZENIE ... JAK ZNALEŚĆ PRACE ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » PRACA A DOŚWIADCZENIE ... JAK ZNALEŚĆ PRACE ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: PRACA A DOŚWIADCZENIE ... JAK ZNALEŚĆ PRACE ?

witam , nie rozumiem dlaczego nie mogę dostać żadnej pracy sad wszyscy pracodawcy szukają osób z doświadczeniem i w ogóle mi się wydaje że za dużo wymagają , tym bardziej że zarobki to żadna rewelacja . Jestem młodą osobą , skończyłam szkołę zawodową jako handlowiec-sprzedawca , skończyłam liceum , mam za sobą 2 lata praktyki w sklepie spożywczym , na umowę pracowałam w 2 sklepach , i tylko tyle mogę wpisać do mojego CV . (pracowałam rok w solarium , pół roku jako barmanka , w sklepie ale bez umowy , więc tego nie mogę wpisać do CV) czy pracodawcy nie mogą zrozumieć tego , że gdzie ja mam zdobyć to doświadczenie , jak od razu po przeczytaniu mojego CV myślą że nie mam tam jakiegoś doświadczenia to nawet nie zaproszą na rozmowę kwalifikacyjną , czy od razu muszą mnie skreślać przez to że jestem młoda i bez doświadczenia ?
ja już wariuje bez pracy sad co ja mam zrobić ? gdzie szukać ? składam CV nawet w te miejsca gdzie nie ma ogłoszeń , że potrzebują pracowników ... Co wy o tym sądzicie ? pozdrawiam smile

Każdego ranka dostajemy szanse na nowe życie.
Pomimo chmur - walcz,
bo życie nie kończy się na kłopotach, a słońce świeci ponad nimi...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: PRACA A DOŚWIADCZENIE ... JAK ZNALEŚĆ PRACE ?

Hej. Rozumiem Cię bardzo dobrze, bo sama męczę się ze znalezieniem pracy. Tylko, że ja w CV umieszczam też miejsca, w których pracowałam bez umowy. Nie byłam pewna, czy dobrze robię ale ostatni pracodawca powiedział, że nie dla wszystkich liczy się świadectwo pracy. Ważne są umiejętności, które zdobyłaś. A to przecież jest bardzo łatwe do zweryfikowania. Jeśli napiszesz, że pracowałaś np. jako tłumacz języka francuskiego i pracodawca odezwie się do Ciebie w tym języku, a Ty nic nie będziesz kumać, wyda się, że ściemniasz. Trochę innym przykładem będzie to, że 3 lata byłam kierownikiem kilku punktów handlowych, co wymagało wiedzy z zakresu zarządzaniem zasobami ludzkimi, prawa pracy, przepisów bhp itd. Ale oczywiście w umowie i świadectwie pracy widniałam jako sprzedawca, bo takiemu mniej sie płaci niż kierownikowi. Zmieniając pracę nakreśliłam mniej więcej w CV jakie miałam obowiązki i właśnie to zainteresowało mojego kolejnego pracodawcę, a nie fakt, że w papierach mam sprzedawcę. Śmiało napisz, że pracowałaś w solarium i jako barmanka, bo to przecież nie jest kłamstwem. Nie masz na to dowodu w formie papierkowej ale masz w postaci doświadczenia.

Wiem, że nie wszyscy uważają to za słuszne ale dodam, że na studiach, babka od prawa pracy mówiła, że to jest poprawne. W końcu CV jest zbiorem Twojego doświadczenia, a że nie możesz udowodnić tego papierkowo, to inna sprawa. Od tego jest okres próbny, żeby pracodawca przekonał się, czy pisałaś prawdę.

"... nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół,
co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."

3

czarna.pantera mam ten sam problem.
W zeszłym roku skończyłam szkołę zawodową, i do dziś jestem bez pracy. To okropne hmm
Myślałam o liceum, ale u mnie w mieście zrezygnowali, bo nie było chętnych...a w sumie i tak nie mam już na to siły...

4

znam ten ból ja pół roku bez pracy sad studentka ZZL polroczny staz w ZUS roczny staz w PUP i 2 letni etat w miedzynarodowej firmie jako pracownik administracyny ;x

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » PRACA A DOŚWIADCZENIE ... JAK ZNALEŚĆ PRACE ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018