Przepowiednie dotyczące dalszych losów naszego kraju - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Przepowiednie dotyczące dalszych losów naszego kraju

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Przepowiednie dotyczące dalszych losów naszego kraju

Znalazlem kilka proroctw dotyczacych przyszlosci naszej Ojczyzny:
W obliczu katastrof przepowiadanych dla świata Polska nie tylko zostanie cudem uratowana, ale będzie państwem, które ucierpi w nich najmniej. Tak piszę ,ku pociesze - bo ostatnie katastrofy i zapowiedzi wojenne są stresując. Jeśliby jednak wierzyć przepowiedniom - tym razem nam się nie dostanie wink

Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz, polski ksiądz katolicki, założyciel Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, pedagog:
"Wy, Polacy, przez ucisk niniejszy oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim" - wieszczył ksiądz Markiewicz. Mówił on także o łaskach, jakimi Bóg obdarzy Polskę oraz o Polakach, którzy będą "mądrymi mistrzami" i będą zajmować wysokie stanowiska na całym świecie. Nasz język będzie rozpowszechniony i będą go uczyć we wszystkich światowych szkołach.

Lodovic Rocca - franciszkanin, prorok:
W swojej wizji opowiadał on o wolnej Polsce, jako o najpotężniejszym mocarstwie Europy. Razem ze Słowianami utworzy katolicko-słowiańskie mocarstwo Europy. Granice tego kraju wyznaczać będą Odra, Nysa, Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, Dniepr i Dźwina. "Przy końcu wojny europejskiej czarny lud przyjdzie Polsce z pomocą, w czasie, gdy liście z drzew opadać zaczną. Z gruzów i popiołów powstanie Polska i dojdzie wreszcie do porządku i spokoju w sprawach wewnętrznych. (...) Najwyżej Bóg wyniesie Polaków, gdy dadzą światu wielkiego papieża. Polska zawrze wieczną przyjaźń z Turcją, która po wieki zachowana będzie. Wielki mąż z Ameryki roztoczy nad jej granicami swoją przemożną opiekę, pod którą w wielkiej szczęśliwości królować będzie".

Kardynał August Hlond, salezjanin, arcybiskup metropolita gnieźnieński i poznański (1926-1946), arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski (1946-1948), kardynał, prymas Polski:
W notatkach kardynała odnaleziono proroctwo takiej oto treści: "Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej".

Katarzyna Szymon, polska mistyczka katolicka i stygmatyczka ze Studzienic:
Była ona nie tylko naznaczona stygmatmi, ale także miewała objawienia i wizje. 2 listopada 1974 roku Matka Boża Niepokalana opowiedziała jej o karach, jakie czekają świat, jeżeli nie nastąpi poprawa. Największe zniszczenia poniosą Niemcy, Czechy, Francja, Anglia i Rosja. Widząc przestraszoną twarz kobiety, Matka Boża powiedziała: "Śląsk zachowam od zguby".

Marian Węcławek - prorok z Leszna:
To proroctwo mówi o zaniku nienawiści i wrogości między ludźmi, jednak będzie to miało miejsce dopiero po wielkiej wojnie. Wspomina także o zmianie klimatu i hodowli owoców cytrusowych."Polska stanie się mocarstwem europejskim, a granice państwa sięgać będą za Kijów, Czerkasy, Odessę. Granica zachodnia utrzyma się na Odrze i Nysie. Polska będzie ustalać podział świata na strefy wpływów. Republiki poradzieckie będą ubiegać się o przynależność do państwa polskiego". Kto nie wróci w odpowiednim czasie do ojczyzny, to zginie. Najwiecej osób zginie w Niemczech i USA.

Proroctwa Teresy Neumann, niemiecka mistyczka i stygmatyczka:
Po zakończeniu II wojny światowej spotkała ona polskich oficerów, którzy nie byli pewni, czy mają wracać do kraju, bo krążyły pogłoski o wybuchu kolejnej wojny na terenie Polski. Powiedziała im, że jeżeli doszłoby do kolejnej wojny, to Polska ocaleje, "ponieważ przez Polskę wkrótce zacznie pielgrzymować Matka Boska Częstochowska i weźmie wasz kraj w swą macierzystą opiekę".

Po II wojnie światowej przekazała ona wizję dotyczącą Polski, biskupowi polowemu Józefowi Gawlinie: "Wy Polacy macie do nas Niemców żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta. Wy możecie czuć się spokojni. (...) Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już złego nie stanie".

Wizje ojca Klimuszki, polski kapłan, franciszkanin, jasnowidz, zielarz
Zakonnik rzadko mówił o swoich wizjach publicznie. Jednak na spotkaniu z dziennikarką, Wandą Konarzewską, uchylił rąbka tajemnicy przepowiedni dotyczacej losów Polski: "Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhoronowana wysoko, jak żaden kraj w Europie. (...) Polsce będą się kłaniać narody Europy. (...) Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym. Nadchodzi czas Polski i upadku jej wrogów". Przed swoją śmiercia powiedział przyjacielowi, że gdyby mógł się drugi raz urodzić, to tylko w Polsce. "Niech Polacy z całego świata wracają nad Wisłę. Tu się im nic nie stanie".

Trzecia tajemnica fatimska:
Krążyła po Polsce przepowiednia, uznawana za fragment trzeciej tajemnicy fatmiskiej. Łucja miała powiedzieć nieznanemu ojcu Augustynowi: "Polska tym razem zostanie oszczędzona. Ona będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie silniejsze, potężniejsze i wspanialsze. Od Polski zależeć będzie przyszłość Europy. Obdarzy ona braterstwem wszystkie narody świata. Ona będzie przygarniać, chronić, nieść pomoc. (...) Pomoc i opieka Maryi Królowej Polski będzie wam towarzyszyć".

Przepowiednia licheńska:
W tej przepowiedni Maryja przekazało Mikołajowi Sikatce słowa: "Ku zdumieniu wszystkich narodów świata - z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy poruszą się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony i wywyższony".

Kardynał August Hlond, salezjanin, arcybiskup metropolita gnieźnieński i poznański (1926-1946), arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski (1946-1948), kardynał, prymas Polski
W notatkach kardynała zostało odnalezione takie proroctwo: "Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej".

przepowiedni tego typu jest o wiele wiecej, pochodza od roznych mistykow, ale laczy je jedno - przedstawiaja losy Polski w bardzo jasnych barwach. Interesujecie sie tematem? Z jak duzym dystansem podchodzicie do slow tego typu? Wedlug mnie, cos w tym moze byc i oby to byla prawda - pozyjemy, zobaczymy.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przepowiednie dotyczące dalszych losów naszego kraju

nawet śpiący prorok  powiedział ze polska będzie bezpiecznym krajem

3

Jeśli ludzie zaczęliby czynić dobro - niepotrzebny byłby "koniec świata", Ci wszyscy prorocy przewidzieli że ten koniec nadejdzie. Gdyby Bóg nas nie pokarał, sami byśmy się prędzej czy później (raczej prędzej) pozabijali. Moim zdaniem można jeszcze coś zmienić, odwrócić, ale... No właśnie, ja przynajmniej nie mam takiej siły przebicia.
Wierzę w te wszystkie przepowiednie, poza tym widzę co się dzieje na Ziemi, koniec jest kwestią nie długiego czasu. Módlmy się i miejmy nadzieję.

SEMPER FIDELES KACPER
             ????
            Razem...

4

Musze napisac ze tez sie ta sytuacja stresuje co bedzie dalej Wczoraj widzialam trzesienie ziemi w Japonii to straszne Polska zawsze jakims cudem jest ratowana to fakt...pozostaje nam czynic dobro i duzo sie modlic z rozancem w rece....w tym zabieganym swiecie nie ma nie raz czasu na modlitwe ale ja zawsze co wieczor przed spaniem modle sie

5

Jak myślicie, dlaczego, mimo tego, że przepowiednie zawierają mnóstwo ostrzeżeń i wskazówek, duchowni nie rozpowszechniają tych informacji?

6

kokoss napisał/a:

Jak myślicie, dlaczego, mimo tego, że przepowiednie zawierają mnóstwo ostrzeżeń i wskazówek, duchowni nie rozpowszechniają tych informacji?

A w jakim duchu (kierunku) idą najczęściej te przepowiednie? I czym sie róznią od ezoteryki?

Mów mi Filip smile

7

Tajemnice Fatimskie, wizje św. s. Faustyny, św. o. Pio porównujesz do ezoteryki?
Inni mistycy, stygmatycy uznani przez KK też są wg Ciebie zdyskwalifikowani?
Nie rozumiem, co w tym złego, że ludzie dowiadywać się będą o przesłaniach Boga i Maryi.

Proszę mi wyjaśnić wink

8

Ja myślę, że te przepowiednie to prawda!

W swoim życiu przeżyłam już tyle końców świata, że trudno mi je zliczyć a Polska nadal istnieje!

A taki Związek Radziecki już nie.... wiec cos w tym musi być!

9 Ostatnio edytowany przez adamajkis (2014-09-23 12:31:45)

kokoss napisał/a:

Tajemnice Fatimskie, wizje św. s. Faustyny, św. o. Pio porównujesz do ezoteryki?
Inni mistycy, stygmatycy uznani przez KK też są wg Ciebie zdyskwalifikowani?

Przecież wyraziłem się jasno i napisałem "najczęsciej", a nie "wszystkie", bo pytałaś ogólnie o przepowiednie, a jest ich multum chocby te przed 2012r.

kokoss napisał/a:

Nie rozumiem, co w tym złego, że ludzie dowiadywać się będą o przesłaniach Boga i Maryi.

Proszę mi wyjaśnić wink

Wszystkie koscioły chrzescijańskie opierają się w głównej mierze na objawieniu Boga przedstawionym w Biblii i tam jest zawarta cała Prawda. Z objawień, które wymieniasz, nie dowiesz się niczego nowego, czego nie ma w Pismie.

Mów mi Filip smile

10

Oczywistym jest, że piszę o przepowiedniach wyżej wymienionych mistyków i wizjonerów, inaczej nie podciągałabym tego wątku. 
W związku z tym nie rozumiem Twojego poirytowania, a może nawet czepiania się na siłę? smile 

Owszem, zgadzam się, że Prawda zawarta jest w Piśmie Świętym, ale nie zgadzam się z tym, że z przepowiedni nie dowiem się niczego nowego.
Napisałam, że biorę pod uwagę także INNYCH wizjonerów i mistyków uznanych przez KK.
A w ich przepowiedniach jest sporo cennych wskazówek, informacji dotyczących losów Polski i świata, np. padają dokładne nazwy miast, regionów, są podane konkretne wskazówki np. co do Intronizacji Chrystusa na Króla Polski.

Skoro objawienia, wizje ciągle mają miejsce, można śmiało twierdzić, że miłosierny Bóg uznał je za właściwe, potrzebne.
I może właśnie przez tych prostych ludzi, chce do nas dotrzeć, dając kolejną szansę na poprawę.

Pozdrawiam

11

kokoss ale ja się nie irytuje i nie czepiam - skąd ten pomysł? Uścislam jedynie co mam do powiedzenia. smile
Skoro Tobie przepowiednie pomagają i pokazuja w jakis sposób przyszłość to świetnie. Ja jestem tutaj bardziej sceptyczny, z resztą podobne mam zdanie odnoście relikwii. Widzę tu duże niebezpieczeństwo niezdrowej ciekawości i szukania róznych mocy, tam gdzie ich nie ma.

Mów mi Filip smile

12

adamajkis, dzięki smile

13

św. Donald, mistyk i cudotwórca przepowiedział, że polska zamieni się w wyspę, zieloną.

14

Dajcie mi adres biblijny na temat tych przepowiedni, co ? Proszę smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Przepowiednie dotyczące dalszych losów naszego kraju

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018