Ciąża pozamaciczna ? Nie wiem co się dzieje:( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża pozamaciczna ? Nie wiem co się dzieje:(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

1

Temat: Ciąża pozamaciczna ? Nie wiem co się dzieje:(

Witam !!Mam wielki problem, ponieważ staram się z moim męzem o dzidziusia od 11 czerwca i po miesiącu dostalam okres ale spozniony o tydzien i trwal 3 dni, teraz jest 20 sierpień i jestem po 2 "niby" okresie, bo trwał niecałe 2 dni i nie lecialo nic czerwonego tylko brązowe, i strasznie malo. I wydaje mi się ze jestem w ciąży bo piersi mi sie strasznie powiekszyly, codziennie musze sie zdrzemnac po pracy i mam mdlosci ale po poludniu, czasami pobolewa mnie jajnik, i caly czas ma temperature 37...ale robiłam już dwa testy i wyszly negatywne, do lekarza nie moge isc bo jestem za granica i tu doktor robi badania dopiero po 12 tygodniu:( Co myslicie???? Pomocy !!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciąża pozamaciczna ? Nie wiem co się dzieje:(

Faktycznie to objawy ciąży, testy czasami sie mylą, najlepiej uważaj na siebie. Ja będąc nie zrobiąłm tego a ciąze wykryto u mnie na początku 3 miesiąca. Popros kogoś aby z Polski ci wysłal kwas foliowy, zażywaj go. Trzymam kciuki aby to byłą ciąza

3

Tak tu się zgodze objawy ciąży ale pozamacicznej natychmiast zgłoś się do lekarza ciąża pozamaciczna grozi powikłaniami a nawet w przyszłości brakiem możliwości posiadania dzieci.

4

Jak to, skąd ci się to wzięło?????
Ależ mnie nastraszyłaś Masakra!!!! Tylko ze ja nie mam jak isc tu do lekarza bo mnie i tak nie zbada w Anglii ciąza uznawana jest od 12 tygodnia. I tyle trzeba przeczekać aby coś wiecej sie dowiedzieć.
A czy ktoś mysli inaczej niż Aga ?????????????

5

Kochana mi pierwsza myśl jaka przyszła to też,że to ciąża pozamaciczna. Nie ma na co czekać tylko szybko do ginekologa.
Jeśli jest problem z badaniem to wracaj na nie do Polski.

Człowiek żyje po to, aby kochać. Jeśli nie kocha-to nie żyje...

6

Miałam ciąże poza maciczną wylądowałam w szpitalu i miałam usuwany martwy płud  i lepiej idz do lekaża bo ja już mam jedno dziecko natomiast z kolejnymi już nie bardzo. A poza tym wszędzie są prywatni lekarze i co to wogule za uznawanie płodu od 12 tygodnia a jak to ciąża poza maciczna to czekają aż trzeba usuną jajnik. ja cie nie strasze wim czym to grozi testy ciążowe wykrywają normalną ciąże już do 3 dni od zapłodnienia jeśli masz objawy a wynik negatywny trmperatura i bule jajnika to biegiem.

7

Nie chce Cie straszyc , ale i mnie objawy wskazuja na ciaze pozamaciczna.Obym sie mylila.Nie zwlekaj , tylko biegaj do lekarza !

8

dziewczyne maja racje lepiej nie zwlekac

9

Hej !!!!!
Chciałam wam tylko powiedziec że bylam w Polsce i zrobilam wszystkie potrzebne badania i to nie jest ciąża pozamaciczna. Ogolnie to moja pani doktor stwierdzila ze tak sie dzieje z moim organizmem bo w ostatnich 3 miesiacach czesto zmienialam klimat . Polska potem Anglia a potem Teneryfa i uznala ze to od tego bo wszystko jest niby w porzadku, wiec dalej czekam...... Pozdrawiam!!!!

10

czyli szczęście w nieszczęściu
lepiej wykluczyć ciążę całkowicie, niż dowiedzieć się o pozamacicznej
życzę powodzenia w dalszych staraniach

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

11

dziewczyny ja się doczekałam synka po 13latach,w momencie kiedy lekarze mi powiedzieli że nie będę miała już dzieci a moja córka ma 15lat.różnica między dziećmi jest więc ogromna ale nie da się opisać radości kiedy test mi wyszedł pozytywny.Maleństwo ma już 8m-cy i jest zdrowe i dokazujące także najważniejsze to nie tracić nadziei.
Pozdrawiam

12

siemka wszystkim niewiem co mam robic chyba jestem w ciazy. Wsumnie to sa objawy ciazy wracam ze szkoly musze sie pszespac mam goraczke ale co dziwne mam okres piersi mi sie powiekszyly i to bardzo.BOJE SIE

13

ania17 napisał/a:

siemka wszystkim niewiem co mam robic chyba jestem w ciazy. Wsumnie to sa objawy ciazy wracam ze szkoly musze sie pszespac mam goraczke ale co dziwne mam okres piersi mi sie powiekszyly i to bardzo.BOJE SIE

Marsz do lekarza !

14

Witam. U mnie to chyba jest ciąża. Robiłam już dwa testy i na obu wyszly dwie kreski ale druga nie byla taka czerwona jak pierwsza ale widoczna dosc wyraźnie. Okres spóźnia mi sie 3 dni mam obolałe piersi i nudności na ktore pewnie za wcześnie. Według moich obliczen jestem w 3 tygoniu. Umówiłam sie juz do ginekologa na 8 października.

15

Hej:)No ja tez mam taki maly problem, bo z moim chlopakiem kochalismy sie 8 wrzesnia, wlasciwie bez zabezpieczen, ale:po 1)nie szczytowal we mnie tylko wychodzil zaraz jak poczul ze nadchodzi orgazm. Po 2)Za kazdym razem probowal \"wyciskac\" sperme i dokladnie myl czlonka i rece za nim znowu sie zaczelismy miziać. Teraz w poniedzialek tj. (22.o9) powinnam dostac okres(28 dzien), ale przewaznie to dostaje tak w 29-30 dniu cuklu:)dzisiaj jest juz 32 dzien. Przedwczoraj rano zrobilam test i wyszedl negatywny. Wczoraj tez zrobilam test wieczorem i tez wyszedl negatywny. Dzisiaj bylam u ginekologa i powiedzial mi ze narazie nie moze stwierdzic czy to opoznienie miesiaczki czy juz wczesna ciąża...Jestem omowiona na USG. Boli mnie troche w krzyzu (moze to jajniki?) bol ten jest taki jak podczac okresu no i na dodatek caly czas czuje wilgotne w tamtych rejonach... Tak jak przed okresem a mimo to go nie ma...Podobno kiedys juz raz tak mialam ze mi sie spoznial 4 dni, ale w tej sytuacji to troche stesujace...Dosc mocno sie zestresowalam przez ostatnie 2 dni i moze to przesuwa okres? Prosze powiedzcie co Wy na to...( P.S. nie mam mdlosci, zawotow glowy, sikac chodze tak jak zawsze, a piersi to mnie bola tylko jak za mocno scisne, ale tak zawsze mialam przed kazdym okresem...)

16

mimi " wyciskanie "spermy z  czlonka i dokladne jego mycie po stosunku nie jest raczej zadnym rozwiazaniem , dlatego , ze resztki ejakulatu niestety zostaja w cewce moczowej mezczyzny i nie pomoga w w jego usunieciu ani dokladne mycie , ani wyciskanie.Zaleca sie po kazdym stosunku oddac mocz przez mezczyznew celu oczyszczenia drog nasiennych.
Znalazlam dla zainteresowanych strone z kalendarzem intymnym: http://kobieta.interia.pl/seks/kalendarz-intymny  , mozna w przyblizeniu okreslic dni plodne jakie beda mialy w danym cyklu.Niestety musze powiedziec , ze nie jest to idealna metoda , raczej dla kobiet majacych bardzo regularne cykle , co jest rzadkoscia .Ta metode mozna laczyc z metoda Billingsow ,termiczna, wtedy jest bardziej obrazowa.

A tak w ogole , skoro juz jestesmy przy temacie prezerwatyw i stosunkow przerywanych , wlasnie wczoraj ogladalam program " Rozmowy w toku" , ktory prowadzi Ewa Drzyzga.Przeprowadzala ona rozmowe z kobieta i jej corka , ktora w wieku 14 lat zaszla w ciaze.Po krotkim czasie zaszla w druga .Wspolnie ze swoim partnerem i dziecmi mieszka w domu swojej matki.Niejednokrotnie ta kobieta zachecala swoja corke do rozmowy na temat antykoncepcji , ale ta ze wstydu zawsze twierdzila , ze na ten temat wszystko wie.Obecnie kobieta ta obawia sie , ze z takim podejsciem swojej corki  do tych spraw , moze pojawic sie nastepne dziecko , a przeciez to jej corka jeszcze dzieckiem jest.Dziewczyna kategorycznie zaczela rozwiewac obawy matki , oznajmila , ze nastepnej wpadki z pewnoscia nie bedzie , bo wspolnie z partnerem stosuja antykoncepcje .Wtedy padlo pytanie : a jaka ? Odpowiedz brzmiala : Stosunek przerywany.Ludziom na widowni rece opadly.Jedna pani nie wytrzymala i z oburzeniem zaczela ja uswiadamiac , ze taka metoda , to nie jest rzadna metoda.Pani psycholog bedac pod mega wrazeniem tego wyznania , zapytala , dlaczego nie stosuja prezerwatyw.Uslyszlala , ze stosuja , ale czasami.Wszyscy odetchneli gleboko.Okazalo sie , ze matka tej dziewczyny ma jednak sluszne obawy.
Tak wiec , jesli juz stosujecie stosunek przerywany , to w polaczeniu z prezerwtywa.:)

17

czytam i czytam i sie wystraszylam..mam nieregularne okresy...czasem trwaja nawet 2 tyg..straszne..tak sie stalo od momentu odstawienia tabletek.Chcialabym miec dzidzi..moj narzeczony tez..bez zabezpieczenia kochalismy sie 2 tyg temu..i juz myslalam ze bedzie ok, a tu 3 dni "po" dostalam krwawienia..bardzo slabe, ale sa..bola mnie piersi, ale zawsze mialam takie objawy przy okresie..tlumaczylam sobie, ze moze kochalismy sie w dni nieplodne(choc u mnie to ciezko wyliczyc), ale teraz mam stracha po waszych opiniach dot.ciazy pozamacicznej..zrobie test..

samaosobie

18

Trudno w to uwierzyć, że nie masz jak pójść do lekarza! Aż ciarki przelatują! A jeśli dzieje się coś niedobrego??? Jeśli już teraz trzeba zacząć coś robić? Gdzie są jeszcze takie kraje, że lekarzę nie mogą Cię przebadać?? Ja bym nie wytrzymała, jedno masz życie - a drugie może nosisz w sobie?

19

mimi napisał/a:

Hej:)No ja tez mam taki maly problem, bo z moim chlopakiem kochalismy sie 8 wrzesnia, wlasciwie bez zabezpieczen, ale:po 1)nie szczytowal we mnie tylko wychodzil zaraz jak poczul ze nadchodzi orgazm. Po 2)Za kazdym razem probowal \"wyciskac\" sperme i dokladnie myl czlonka i rece za nim znowu sie zaczelismy miziać. Teraz w poniedzialek tj. (22.o9) powinnam dostac okres(28 dzien), ale przewaznie to dostaje tak w 29-30 dniu cuklu:)dzisiaj jest juz 32 dzien. Przedwczoraj rano zrobilam test i wyszedl negatywny. Wczoraj tez zrobilam test wieczorem i tez wyszedl negatywny. Dzisiaj bylam u ginekologa i powiedzial mi ze narazie nie moze stwierdzic czy to opoznienie miesiaczki czy juz wczesna ciąża...Jestem omowiona na USG. Boli mnie troche w krzyzu (moze to jajniki?) bol ten jest taki jak podczac okresu no i na dodatek caly czas czuje wilgotne w tamtych rejonach... Tak jak przed okresem a mimo to go nie ma...Podobno kiedys juz raz tak mialam ze mi sie spoznial 4 dni, ale w tej sytuacji to troche stesujace...Dosc mocno sie zestresowalam przez ostatnie 2 dni i moze to przesuwa okres? Prosze powiedzcie co Wy na to...( P.S. nie mam mdlosci, zawotow glowy, sikac chodze tak jak zawsze, a piersi to mnie bola tylko jak za mocno scisne, ale tak zawsze mialam przed kazdym okresem...)

mimi - nie wiem ile Ty masz lat, ale o zabezpieczeniu to Ty nie wiesz nic.... przecież kochając się z mężczyzną zawsze istnieje ryzyko zajścia w ciąże, jeśli nie używasz zabezpieczenia, nie wiedziałaś o tym? Czymu po prostu nie zażywasz tabletek? Obawiam się, że teraz to już może być za późno... Nie lepiej było zapobiegać niż teraz się zamartwiać? A co się stanie z Tobą, Twoim dzieckiem jak jesteś w ciąży?

20

dziewczyny spokojnie to normalne ze przy zajściu w ciąże można miec jeszcze okres (no plamienia), ze bola krzyże lub jajniki , że jest się sennym. Ciąża poza maciczna ma to do siebie że zarodek nie zagnierzdza się w macicy nie wykryje się jej odrazu ale jeśli macie objawy ciąży a 3 testy tego nie wykazują wtedy należy o tym pomyślec lub na badaniu usg nie widac dziecka a test mówi że ciąża jest np. 2 miesiąc.

Ps.czarna po odstawieniu tabletek masz 50% szans na ciąże i w takim wypadku plamienia są bardzo częste
bo organizm jest rozregulowany na początek spokuj a potem test.

21

witam
A ja mam pytanie czy moze ktoras z was wie , badz miala podobnie...
Mianowcie biore tabletki, ale od tygodnia mam mdlosci wieczorne i boli mnie jajnik ( jestem 6 dni przed okresem )
A co najdziwniejsze mam problem ze stolcem ,wciaz mi sie chce a mam z tym trudnosci.... czasem boli mnie brzuch tak mocno ze nie daje rady...
pomozecie?

22

Ciąża pozamaciczna to ciąża rozwijająca się poza jamą macicy. Mówiąc dokładniej, jest to określenie oznaczające implantację i rozwój blastocysty poza obrębem jamy macicy czyli dziecko rozwija się w jajowodzie, a nie w macicy co  w konsekwencji  może powodować niebezpieczeństwo śmierci matki na skutek pęknięcia jajowodu - dlatego jest to tak niebezpieczne. Ciąża pozamaciczna jest ciężkim stanem, który wymaga natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza.

23 Ostatnio edytowany przez Bladi (2010-01-07 22:21:17)

Ja od 26 listopada do dziś nie mam miesiączki mdłości,bóle jajnika tem 37 robiłam trzy testy i wynik negatywny byłam dzisiaj u lekarza badał robił USG dopochwowe i nic nie ma ciąży ale on nie wie co jest mam odczekać 10 dni i zrobić badanie krwi bo jeśli jest to ciąża ukryta pozamaciczna to tylko badanie krwi może coś wykazać.Tak więc z ciążą pozamaciczną różnie bywa

24

Rozczarowana napisał/a:

Hej !!!!!
Chciałam wam tylko powiedziec że bylam w Polsce i zrobilam wszystkie potrzebne badania i to nie jest ciąża pozamaciczna. Ogolnie to moja pani doktor stwierdzila ze tak sie dzieje z moim organizmem bo w ostatnich 3 miesiacach czesto zmienialam klimat . Polska potem Anglia a potem Teneryfa i uznala ze to od tego bo wszystko jest niby w porzadku, wiec dalej czekam...... Pozdrawiam!!!!

CZEŚĆ    LEKAŻ    WYKRYŁ MI   TORBIELA    I  NIE WIEM   CZY TO JEST TO........BO MAM PRAWIE   WSZYSTKIE    OBJAWY CIĄZY.......PROSZĘ O POMOC ASIA

25

jek Asiu a który byłby to tydzien jakby była ciąża?
ja też miałam torbiele na jajnikach i zaszłam w ciąże ale u mnie było widac zarodek w macicy

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

26

Witajcie ja również miałam kiedyś torbiel na jajniku i myślałam, że jestem w  ciąży ale nie byłam, też miała podobne objawy jak przy ciąży, okres przez torbiel mi się zatrzymał na 3 misiące i torbiel sam się wchłonął smile

"Prosiłam o wszystko ,żeby cieszyć się życiem, dostałam życie ,żeby cieszyć się wszystkim "
Jadzia 19.04.2011, SN, godz. 10.55, 2550, 53 cm.

27

ja to miałam schizy ze jestem w ciąży bo jak to przy torbielach okres spózniony zle sie przy tym czułam miałam mdłośći,ale testy przynosiły wielkie rozczarowanie no ale się udało i to przy kilku torbielach na obu janikach i przy bardzo nieregularnych cyklach:)

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża pozamaciczna ? Nie wiem co się dzieje:(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018