Czy radny/poseł z wyrokiem/zarzutami powinien kandydować? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Czy radny/poseł z wyrokiem/zarzutami powinien kandydować?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Czy radny/poseł z wyrokiem/zarzutami powinien kandydować?

Zadaję to pytanie, ponieważ okazało się, że mój dawny pracodawca, radny sejmiku wojewódzkiego nie będzie kandydował z uwagi na 11 (!) ciążących nad nim zarzutów prokuratorskich dt. dawania łapówek. Będzie za to kandydowała jego żona. Czy takie rozwiązania są sprawiedliwe?

Innym razem czytałam o posłance, która zwyzywała policjantów - i nie zrobiła tego pierwszy raz, bo toczyło się już kiedyś podobne postępowanie i nie wyciągnięto wobec niej żadnych konsekwencji w klubie, w którym zasiada.

I właśnie, powstaje kwestia - czy radny/poseł, przeciwko któremu toczy się postępowanie lub nawet został skazany powinien nadal udzielać się politycznie? Dlaczego Polacy pozwalają na udział w wyborach człowiekowi, który dumał "Czy można zgwałcić prostytutkę?"?

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy radny/poseł z wyrokiem/zarzutami powinien kandydować?

Nie, nie i jeszcze raz nie! Osoba, która ma reprezentować nasze interesy, występować w naszym imieniu musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem otoczenia. Kandydat powinien mieć nienaganne morale, światły umysł, w poglądach kierować się obiektywizmem. Jeśli przeciw komuś takiemu toczy się jakiekolwiek postępowanie powinien przede wszystkim udowodnić, że zasługuje na powszechny szacunek, a dopiero potem ewentualnie startować w kolejnych wyborach. W tej kwestii nie opierałabym się na polskim prawodawstwie i zasadzie tzw. domniemanej niewinności, ale raczej skłaniała ku społecznemu zaufaniu, wiarygodności, a taka osoba jest zwyczajnie niewiarygodna. My musimy mieć pewność, że powierzamy władzę w godne i nieskalane ręce, kandydat musi udowodnić, że na tę władzę sobie solidnie całym swoim życiem zapracował.

Yvette, pytasz czy takie rozwiązanie jak przytoczyłaś jest sprawiedliwe? Dla mnie co najmniej śmieszne. Bo czy fakt, że ktoś jest czyjąś żoną robi z tej osoby polityka? To tylko czyste kumoterstwo, pchanie się do władzy, wyrzucą mnie drzwiami to wejdę oknem, byle złapać profity z tego płynące. Jest to nasza żenująca rzeczywistość, niestety prawdziwa.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3

Odp: Czy radny/poseł z wyrokiem/zarzutami powinien kandydować?

No proszę. To, że kandyduje żona niejako "zamiast" męża z zarzutami dowodzi tylko tego, że dochody z sejmikowania są bardzo kuszące.
Władza demoralizuje.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Czy radny/poseł z wyrokiem/zarzutami powinien kandydować?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018