Ekonomia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Ekonomia

Wątku bezpośrednio o tym kierunku tu nie znalałam, więc go zakładam. Pytanie do wszystkich którzy ją studiują/studiowali, bądź mają znajomości z tego kierunku i co nie co o nim wiedzą- czy na ekonomii jest bardzo ciężko? wiem, że dużo matematyki,prawo,mikro- i makroekonomie ale chciałabym znać subiektywne opinie smile i jeszcze jedna sprawa, dochodzą mnie słuchy, że ekonomiści to wredoty, ale chyba nie może być aż tak źle, ja np sie wybieram na ten kierunek a żadną mendą nie ejstem i nie uważam sie za kogoś lepszego, że będę go studiować tongue Także czekam na opinie smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ekonomia

Z tego co wiem to na początku musisz ciężko pracować, łatwo nie jest a potem masz luzik. tongue

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

3

Studiowałam na Akademii Ekonomicznej na wydziale ekonomii. Z tym, ze ja miałam kierunek polityka społeczna, wiec miałam dużo przemiotów kierunkowych. Ale generalnie na pierwszym roku najwięcej problemów sprawiła mi matematyka. Mikroekonomia to dużo wykresów, ale nie tylko, ale jest trudniejsza od makroekonomii. Do tego dochodzi prawo, które do najłatwiejszych nie należy, ale da się zdać egzamin. Dosyć trudna jest statystyka czy ekonometria, ale też da się zdać wink Generalnie ekonomia jest całkiem fajna, ale jak na każdych studiach, trzeba się przyłożyć do niektórych przedmiotów.

I ekonomiści to nie wredoty tongue

4

karpod, moja mama jest z wykształcenia ekonomistką. Studia robiła pracując już w banku, mówiła, że wiele rzeczy powielało jej się z wykonywanymi obowiązkami. A jednak... Z perspektywy czasu absolutnie nie wybrałaby tego kierunku ponownie. Co roku każda uczelnia publiczna wypuszcza gro ekonomistów, z których prawie żaden nie ma praktycznej wiedzy. Znają się często na "wszystkim i niczym".

Tak więc podchodząc do tego od strony prozawodowej - a ja tak właśnie oceniam kierunki studiów, czego rzecz jasna nie musisz podzielać - uważam, że jest wiele innych kierunków, które dają konkretniejszą wiedzę.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

5

Yvette, generalnie trudno trafić w ten odpowiedni kierunek, który 100%-owo da pracę i jeszcze przyniesie satysfakcję. Uważam osobiscie, że za dużo tych samych kierunków u mnie we Wrocławiu sie powiela, nie ma zbytniego wyboru. Wiele kierunków u nas brakuje. Tak samo wypuszczane ejst grono socjologów i psychologów, a także menadzerów czy absolwentów turystyki z WSB smile
Cóż, ja od października stane się studentką ekonomii gospodarki żywnościowej na Uniwersytecie Przyrodniczym, nie są to studia moich marzeń ale chcialabym je skończyć smile
Dzięki za odpowiedzi i czekam na kolejne;)

6

Karpod Twój kierunek wydaje się dość ciekawy, specjalność gospodarki żywnościowej może być przydatny smile
Co do samej ekonomi mogę powiedzieć tyle: studiuję na wydziale ekonomiczno- socjologicznym  mam znajomych na ekonomii, i w sumie chwalą sobie, bo gdy już dają radę z matematyką to ogólnie same studia bardzo fajne, mają na pewno lżej niż osoby na moim kierunku.
Ale wszyscy dużo bardziej zachwalają sobie u mnie na wydziale ekonomie ze specjalnością ekobiznes, mogą więcej się dowiedzieć, sa przygotowani do czegoś innego niż standardowo.
A co do pracy, to jedna z koleżanek będących na ekonomii powiedziała ze pewnie wybrała by inny kierunek gdyby nie to że jej mama prowadzi firmę i ma od razu zatrudnienie smile
Obecnie na rynek pracy jest wypuszczanych dużo absolwentów po kierunkach ekonomicznych, po zarządzania w różnych specjalnościach, a nawet po finansach rachunkowości i bankowości- jak jeszcze tym ostatnim wróżę jakąś przyszłość to już tych wybierających zarządzanie, w dużej mierze czeka przebranżowienie. A ekonomia... wszytko zależy od chęci i tego co dalej zrobi się ze swoją karierą smile
A no i co do turystyki również się zgadzam, mnóstwo takich osób ale jaką oni mają pracę... pewnie większość wyjedzie za granicę. Sam kierunek świetny przyjemny ale bez większej przyszłości gdy nie ma się znajomości, kasy i wielu pomysłów i siły by na przestrzeni lat dopiero dojść do tego do czego studia przygotowywały wink

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

7 Ostatnio edytowany przez tn (2010-09-01 20:49:11)

karpod napisał/a:

czy na ekonomii jest bardzo ciężko?

Nie.

karpod napisał/a:

wiem, że dużo matematyki,prawo,mikro- i makroekonomie ale chciałabym znać subiektywne opinie smile

Trochę wiedzy technicznej (dla której wg moich znajomych nie warto poświęcać całych studiów) + aktualnie obowiązująca wg
zatwierdzonej mądrości etapu propaganda, serwowana przez różnych, stojących nad grobami wychowanków różnorako
ponumerowanych zakładów Instytutów Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu.

Osobną kwestią jest to, że każde studia kierunkowe, niezależnie od ogólnej kondycji intelektualnej kadry, zapewniają
pewną koncentrację tak ludzi jak i firm zainteresowanych dziedziną, więc dają możliwość wejścia do różnych branż.
"Proces dydaktyczny" jest na marginesie.

karpod napisał/a:

i jeszcze jedna sprawa, dochodzą mnie słuchy, że ekonomiści to wredoty

Ty się lepiej patrz czy pracę po tych studiach znajdziesz. Astronomów jest mało, bo gwiazdy ruszają się same. Podobnie jest
z gospodarką, tyle że, parafrazując Nikitę Chruszczowa, "ekonomiści toczą się z naszych uczelni jak parówki".

8

Posty przeniesione:

Susane napisał/a:

Studiowałyście ekonomię? Możecie coś o tym opowiedzieć? Co robicie po?

Nemezys napisał/a:

Moja znajoma skończyła ekonomię i jest doradcą ubezpieczeniowym smile Wiem, że z jej roku parę osób zatrudniło się jako specjalista (i pomocnik, czy jak to się fachowo nazywa) ds handlu - także zagranicznego. Ogólnie sama mało wiem na ten temat, ale wydaje mi się, że kierunek opłacalny smile
Chcesz się wybrać na studia ekonomiczne?

9

Co lepsze ekonomia czy FIR?

10

Susane napisał/a:

Co lepsze ekonomia czy FIR?

Wg mnie Fir, bardziej konkretny kierunek.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018