Socjologia na UŚ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Socjologia na UŚ

Hej!
Wybieram się od października na socjologię na Uniwersytecie Śląskim. Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają zajęcia na tym kierunku, zwłaszcza ćwiczenia praktyczne, o których gdzieś wyczytałam? Czy przedmioty są na tyle przyjemne, że nauka staje się łatwiejsza i szybsza, a może jest wręcz przeciwnie?
Najlepiej prosiłabym o wypowiedzi studentek bądź absolwentek tegoż kierunku smile Z góry dziękuje za waszą pomoc smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Socjologia na UŚ

Ja studiuję socjologię na UŚ ale w trybie 5 letnim, więc będzie się to trochę różnić od studiów licencjackich, jeśli chodzi o przedmioty. Ćwiczenia praktyczne...czy chodzi ci o praktyki? Trwają 2 tygodnie i w tym czasie masz do zrobienia określoną ilość ankiet/wywiadów a gdzie i z kim to już prowadzący ustala. Praktyki są po drugim roku, bo najpierw trzeba się nauczyć co i jak.
Niektóre  przedmioty są bardzo przyjemne, a niektóre bardzo nielubiane. Zależy to też od zainteresowań. Trzeba znaleźć dziedzinę, która zainteresuje, bo przedmioty są różne i każdy znajduje coś dla siebie. Zajęcia polegają głównie na omawianiu zadanego wcześniej tekstu. Kolokwia czyli sprawdziany wiedzy są wcześniej zapowiadane, więc można się przygotować. A oprócz tego to oczywiście sesja egzaminacyjna.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz smile

3

Odp: Socjologia na UŚ

ja skonczylam licencjat z socjologii nie było tak zle. praktyki to np mialam w urzedzie miasta  u siebie w miescie a tam jak to w urzedach prynies zanies czy zrobic cos jeszcze..Zgadzam sie z Bożeną niektore przedmioty sa przyjemne a niektore nielubiane..czy jest przyjemne..ja mysle że tematykę jaka studiujesz w socjologii musisz poprostu lubiec..jezeli np studiujesz po to by studiowac tylko to wiesz..to bedzie przecietne..takie o dla ciebie..a jeżeli lubisz rozmawiac na socjologiczne tematy czyli głownie o społeczenstwie..o ziawiskach w społeczenstwie..o człowieku to i mysle ze i polubisz socjologię i bedzie ona dla ciebie przyjemna.a przedmioty są różne ale na wiekszosci z nich tak jak mowila kolezanka powyżej..omawia sie teksty na zajeciach a puzniej kolokwia

4

Odp: Socjologia na UŚ

A na czym dokładnie polega omawianie tekstu? Interpretacja tak jak to było w szkole średniej, czy w inny sposób? wink

5

Odp: Socjologia na UŚ

To zależy. Niektórzy prowadzący omawiają w ten sposób, że strona po stronie szukamy jakichś istotnych informacji, ale są też tacy, dla których tekst jest tylko wprowadzeniem do rozmowy i powie się jakieś dwa zdania o czym był a reszta zajęć przebiega obok tekstu.
Trudno porównywać teksty na studiach z tymi ze szkoły średniej, bo w liceum interpretacja jest jedna według klucza, a na studiach warto być bardziej kreatywnym i wypowiadać własną opinię.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021