Bo warto - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 115 ]

1 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-05 22:14:59)

Temat: Bo warto

Dzień dobry.

Zapraszam do nowo otwartej kafejki. Sa tutaj dobre dania dla ciała i ducha i o takie też proszę odwiedzajacych. Miło mi będzie gościć osoby w każdym wieku. To, co chciałabym, by nas łączyło, to przekonanie, że warto dbać o siebie, o rodzinę, przyjaciół, lokalną społeczność, kraj, świat...

Na poczatek, jak dbacie o siebie? O zdrowie, samopoczucie, czy jest coś co zaniedbujecie i chcielibyście zmienić? Czy jest coś, co możecie polecić innym?

A to ode mnie:

Otwieram szeroko drzwi, boso wychodzę na drewniane deski tarasu, ciepłe od szczodrego dzisiaj słońca. Robię głębokie oddechy patrząc na ogród przykryty śniegiem  jak solidną warstwą diamentowego pyłu. Po kilku minutach wracam do ciepłego salonu zostatwiając uchylone drzwi. Zwykle spędzam co najmniej godzinę dziennie na zewnątrz,   dzisiaj jestem nieco zmęczona po podróży, ale czerwone krwinki wołają o jeszcze wiecej tlenu. No dobrze, idę na spacer:-).

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bo warto

Miła koncepcja!:)
Ja realizuję się głównie poprzez dbanie o społeczność i świat, ale czasami zapominam w tym wszystkim o odpoczynku i o zadbaniu o własny komfort.
Bardzo chętnie bym przeczytała jak inne netkobiety sobie z tym radzą!

Zorientowałam się ostatnio, że ja zwyczajnie nie potrafię odpoczywać, praktycznie codziennie jestem na pełnych obrotach.

Wszystkie czynności, które sprawiają mi przyjemność, wymagają też dużego nakładu energii i uwagi, a kiedy jestem tak zmęczona, jak teraz, to nie mam na nie siły i nie za bardzo wiem co robić w zamian.

Pomyślałam, że przyjazna forumowa odskocznia może być rozwiązaniem:)
A jak u was wygląda odpoczywanie? Co robicie, żeby się zregenerować?

3 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-05 22:24:05)

Odp: Bo warto

Witam Cię serdecznie Husky,
Rozgość się proszę, wspaniale, że Ci zależy, że dbasz (może napiszesz coś o tym więcej?) to ważne, byś dbała też o siebie. Taki prosty sposób u mnie to wspomniane oddechy i regularne przebywanie na zewnątrz. Teraz idę nad rzekę, a  raczej jadę. To wymaga trochę energii, ale korzyści, z nawet godzinnego spaceru, nieocenione.
Buziaki

4

Odp: Bo warto

Dziękuję Meralda! W takim razie miłego spaceru!
Ja ostatecznie też się dzisiaj wybrałam, ale myślałam że zamarznę;)

Oddech jest bardzo ważny, w pełni się zgadzam (a z moim adhd czasami w ogóle zapominam oddychać)
Przypomniałam sobie jeszcze teraz o istnieniu techniki Aleksandra (to też praca nad regulacją w ciele), kiedyś bardzo mi pomagała, chyba pora do tego wrócić.

5

Odp: Bo warto

Ludzie tracą energię na niepotrzebne rzeczy, niepotrzebne problemy. Martwią się na zapas, czymś co w ogóle nie ma miejsca. Martwią się małymi rzeczami, które za kilka lat nie będą miały znaczenia. Dbają o detale tam gdzie nikt detali nie dostrzega. 

Mówili, że muszę mieć "kardio" odpowiednie jak się ruszam, aby wyregulować ciśnienie. Chcieli mi dać tabletki na całe życie aby regulować ciśnienie. Nie posłuchałem ich. Jak idę się przejść, to nie idę szybko, tylko wolno, leniwie. Jak mi się nie chce iść to siedzę. Czasem słucham wron na drzewach, czasem przejeżdżających aut. Ciśnienie mam bardziej w normie niż w młodości. Kto wie czy chwila takiego luzu duchowego nie działa lepiej niż fitness.

Nic nie zastąpi seksu. To chyba smutna wiadomość, bo do seksu trzeba drugiej osoby, seks to chyba jedyna rzecz na świecie, której nie damy rady robić sami.

6

Odp: Bo warto

Meralda, miło mi gościć w twojej kafejce, Napisałaś w taki zachęcający sposób, że nieomal zastanawiałam się jaką kawę  nam podasz smile
Jeśli chodzi o mnie wypoczywam na spacerach i wycieczkach, ogólnie poza domem, polecam innym smile

7

Odp: Bo warto
Tamiraa napisał/a:

Meralda, miło mi gościć w twojej kafejce, Napisałaś w taki zachęcający sposób, że nieomal zastanawiałam się jaką kawę  nam podasz smile
Jeśli chodzi o mnie wypoczywam na spacerach i wycieczkach, ogólnie poza domem, polecam innym smile

Tamira, miałam dokładnie takie same odczucia, pozdrawiam znad kawy z mlekiem kokosowym:D

Zmiana scenerii to dobra koncepcja na odpoczynek, ale ostatecznie człowiek zmienia miejsce i nadal jest z tym samym rozpędzonym mózgiem i zestawem myśli.

Macie jakieś sposoby/tematy zastępcze, żeby oderwać się od tego, co zaprząta nam głowę na codzień:)

8

Odp: Bo warto
Husky napisał/a:

Macie jakieś sposoby/tematy zastępcze, żeby oderwać się od tego, co zaprząta nam głowę na codzień:)

Kiedyś wystarczył mi dobry film smile A co ty uważasz za odskocznię od codzienności?

9 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-06 16:19:47)

Odp: Bo warto

Dzień dobry,

Witam serdecznie w kafejce Tamiraa i Gary, ciesze się Husky że pod moja nieobecnośc podałaś kawę z mlekiem kokosowym:-). Pyszna. Kawa cały czas świeżo parzona i pachnąca czeka. Częstujcie się. O czym tylko warto pamiętac, to żeby kofeiny w ciągu dnia nie spożywac więcej niz ok 300 mg a łatwo taką ilośc uzbierać - herbata, czekolada, kakao.

Gary, luz duchowy, podoba mi się to określenie, spacer, bycie w naturze działa wspaniale, jeśli mam wybrać spacer czy fitness wybiorę spacer, ale staram się mieć i jedno i drugie.  Seks bardzo ważny, i to chyba tak bliski kontakt z drugą osobą daje tak wiele.

Tamiraa, wycieczki, wyjście czy wyjazdy pomagają przewietrzyć umysł, zdobyć nowe doświadczenia i inspiracje i oderwać się od nieraz przytłaczjących myśli. Uwielbiam.

Husky, tak to chyba najważniejsze, żeby niezaleznie od tego gdzie jesteśmy, nie dac się przytłoczyć negatywnym myślom. To sztuka nie martwic się na zapas, jak wspomniałeś Gary, sztuka też nie dać się osłabić myślom, gdy rzeczywiście mamy trudny czas. Na spacerze wczoraj było obłednie pięknie. Ubrałam się super ciepło, robiłam zdjęcia. Zatrzymane obrazy, zatrzymane w nich emocje.

Kawa pachnie cynamonem dzisiaj, dłuższą chwilę karmię swoje dłonie ciepłem porcelany ogrzanej goracym napojem, myślę o przyjacielu, ktory mi kubek podarował.

Kontakty z życzliwymi ludźmi wzmacniają. :-)

10 Ostatnio edytowany przez Gary (2023-03-06 16:09:13)

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

Tamira i Gary,  Husky ...

Uuuu... wymieniłaś wszystkich, którzy się tutaj wypowiedzieli. Czy sprawdzałaś dwa razy, że nikt nie został pominięty? Hihi... smile smile smile

PS. nie musisz sprawdzać, bo ja sprawdziłem -- nikogo nie pominęłaś... smile smile smile



Meralda napisał/a:

... nie dac się przytłoczyć negatywnym myślom. To sztuka nie martwic się na zapas, jak wspomniałeś Gary, sztuka też nie dać się osłabić myślom, gdy rzeczywiście mamy trudny czas. ...

Showmeni mówią, aby myśleć pozytywnie.

Mistrz mówił, aby najpierw zastanowić się... uwaga, uwaga... zastanowić się "Co się może zdarzyć najgorszego". smile Tak... zastanowić co najgorszego może się stać.    Często okazuje się, że za parę lat owo najgorsze wynosi zero.

Jednak ocena powinna być realna, a nie taka:

Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni.  @desiderata.pl

11

Odp: Bo warto

Kawa z cynamonem? Hmmm, jeszcze takiej nie smakowałam. Najczęściej kawą delektuję się w kubku, który dostałam od kogoś z rodziny. Zabawne, że nieraz spadał i nigdy się nie stłukł.
Co do słów Garego, to wiele mądrych książek o tym napisano, a i tak każdy musi znaleźć swój własny sposób. Psycholodzy uważają podobno, że zawsze trzeba się uśmiechać, ale znałam kogoś, u kogo ten uśmiech był tak wymuszony, że lepiej by było, żeby ta osoba pozostała z poważną miną. Podobnie z pozytywnymi myślami. Trudno o pozytywy po tragedii czy jakiejś klęsce, zachowujmy się , po prostu stosownie do swojej sytuacji i będzie dobrze.

12 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-06 20:44:07)

Odp: Bo warto

Z pozytywnym mysleniem jest pewna pułapka, myślę. Jest ono zwiazane z optymizmem i to jest dobre, pozwala na nietworzenie czarnych scenariuszy, które nie przynoszą niczego dobrego, raczej osłabiają. Jednoczesnie nie warto zaprzeczac swoim uczuciom, tylko je przeżyć i zająć się nimi stosownie do sytuacji, jak piszesz Tamiroo. Uśmiech, gdy tylko trochę nam smutno, może pomóc, szczególnie jeśli to uśmiech do nas samych, ale gdy smutno bardzo? To raczej bliscy ludzie, pachnąca kawa w kubkach od nich, kubkach, które nigdy się nie rozbijają smile, niepozwalanie czarnym myślom na samowolę, spacery i wyjazdy, seks, powrót do  Desideraty od czasu do czasu... Co jeszcze?

13

Odp: Bo warto

A może ty Meraldo napiszesz, co dla ciebie najważniejsze. Wróciłaś z podróży. Na pewno masz ciekawe przemyślenia?
Dziś herbata prosto z Gruzji smile

14 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-08 17:50:26)

Odp: Bo warto

Herbata gruzińska, wspaniale. Przywieziona własnoręcznie:)? Jaki gatunek? Nie byłam w Gruzji, mam nadzieję na zwiedzenie tego kraju w stosownym czasie. Jestem podróżniczką z miłości i wyboru.

Tamiroo, najwazniejsze dla mnie są dobre relacje z ludźmi włączając to swoją osobę. Tylko tyle i aż tyle.

Z podróży:
- Możesz spojrzeć na moje rzeczy? - pyta uśmiechnięty miło  młody człowiek siedzący przy sąsiednim stoliku i dodaje - muszę iść do samochodu.
- Oczywiście - odpowiadam z również uśmiechem.
Zaufałam, że w pozostawionym plecaku nie ma ładunku wybuchowego. Przez długi czas po zbrodni w WTC nie godziłam się na to. Myślę, że to pozytywna zmiana mimo wszystko.

Znad kubka kawy arabskiej wyrosłej w Brazylii:-)

15

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

Herbata gruzińska, wspaniale. Przywieziona własnoręcznie:)? Jaki gatunek? Nie byłam w Gruzji, mam nadzieję na zwiedzenie tego kraju w stosownym czasie. Jestem podróżniczką z miłości i wyboru.

Tamiroo, najwazniejsze dla mnie są dobre relacje z ludźmi włączając to swoją osobę. Tylko tyle i aż tyle.

Z podróży:
- Możesz spojrzeć na moje rzeczy? - pyta uśmiechnięty miło  młody człowiek siedzący przy sąsiednim stoliku i dodaje - muszę iść do samochodu.
- Oczywiście - odpowiadam z również uśmiechem.
Zaufałam, że w pozostawionym plecaku nie ma ładunku wybuchowego. Przez długi czas po zbrodni w WTC nie godziłam się na to. Myślę, że to pozytywna zmiana mimo wszystko.

Znad kubka kawy arabskiej wyrosłej w Brazylii:-)

Nie pamiętam gatunku, herbata pachnie kwiatami,
Ciekawi mnie  w jaki sposób osiągasz dobre relacje z ludźmi.  Jeśli chodzi o plecak  to bardzo pozytywna zmiana. Plecak mógł być przecież kradziony.

16 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-09 15:58:55)

Odp: Bo warto

No tak mógł być:). Droga do lepszych relacji z ludźmi to rozwijanie swojej dojrzałosci  psychicznej, co według mnie jest  ważne niezależnie od wieku. Co jest Twoją Tamiroo?  Zapraszam do podzielenia się swoimi przemyśleniami Garego i Husky. Zapraszam też nowych gości. 

Częstuję dzisiaj herbatą Orange Pekoe z Himalajów. Gruzińska z kwiatową nutą brzmi zachęcająco - poszukam.

17

Odp: Bo warto

Staram się chronić i kochać siebie, żyjąc tak, jak lubię, nie martwiąc się o ludzi wokół mnie.
hurdle

18 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-11 17:29:13)

Odp: Bo warto

Dzień dobry, witam Cię rwre. Czy pomagasz innym, gdy Cię o to proszą?

Sobota: Odkurzam grzbiety tych dawno nieczytanych książek, przecieram lustra, ustawiam wazony z różowymi tulipanami.

19

Odp: Bo warto

Ale przyjemna kafejka : )

meralda napisał/a:

Czy pomagasz innym, gdy Cię o to proszą?

Pytanie było nie do mnie, ale pozwolę sobie na nie odpowiedzieć : ) z nad filiżanki z pyszną kawą z kawiarki.

Lubię pomagać i chętnie to z mężem robimy. Najwięcej satysfakcji sprawia mi adopcja na odległość trójki dzieci, którym opłacamy internat dzięki czemu maja gdzie mieszkać, uczyć się i mają ciepły posiłek. Koszt nie jest duży, a wspierasz czyjeś istnienie i tak naprawdę dajesz mu szanse na lepsze życie dzięki edukacji. Już dostaliśmy pierwsze zdjęcia ze szkoły i laurkę od adoptowanych dzieci : ) jak będą starsze to można wymieniać listy jak już poduczą się angielskiego, staramy się także pomagać lokalnie oczywiście. 

Co do dbania o siebie to z racji mojej choroby wiem, jak każdy dzień w zdrowiu jest cenny i staram się go celebrować na wszystkie możliwe sposoby. Oczywiście są gorsze dni, momenty kiedy zamartwiam się na zapas, widzę czarne scenariusze, jestem zrezygnowana ale łatwo te chmury rozgonić. Wspólne śniadania i kolację z rodziną, fizyczne dbanie o siebie sportowo i kosmetycznie, celebrowanie pysznej kawy, powrót do medytacji od kiedy mamy opiekunkę. Oprócz celebracji codziennych rytuałów to po prostu pogoda ducha i widzenie tego co dobre, dla mnie szklanka zawsze jest w połowie pełna.

Co do gruzińskiej herbatki, mieliśmy w planach odwiedzić Gruzję ale pandemia pokrzyżowała nam plany smile jak już udało mi sie namowić męża na podróże to w tym roku postawiliśmy na Maderę, Dubaj w sierpniu i święta w górach ale może za rok się uda odwiedzić zaległą Gruzję : ) ale najpierw w kolejce Turcja, bo to kraj męża: ) smacznej herbatki, kawki, soczków czy co tam pijecie!

20 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2023-03-12 18:29:29)

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

No tak mógł być:). Droga do lepszych relacji z ludźmi to rozwijanie swojej dojrzałosci  psychicznej, co według mnie jest  ważne niezależnie od wieku. Co jest Twoją Tamiroo?  Zapraszam do podzielenia się swoimi przemyśleniami Garego i Husky. Zapraszam też nowych gości. 

Częstuję dzisiaj herbatą Orange Pekoe z Himalajów. Gruzińska z kwiatową nutą brzmi zachęcająco - poszukam.

Meraldo, rozwijanie dojrzałości psychicznej to pojęcie bardzo szerokie, czy zechcesz je rozwinąć?
Wraz z wiekiem nie przestajemy być głodni relacji z ludźmi, to zresztą  sprawa indywidualna.
Tytuł kawiarenki jest bardzo obiecujący.Warto się uśmiechać, warto pomagać, warto się rozwijać.
Nie lubię się chwalić, co dobrego zrobiłam dla innych, właściwie nie zaprzątałam sobie zbytnio tym głowy. Jeśli pomagasz za dużo, inni mają cię za poczciwca, za pochyłe drzewo, na które wejdzie każda koza. Warto więc pomagać mądrze. Doświadczenie mi podpowiada, że nie zawsze ci, którzy potrzebują pomocy, o nią proszą. Czasem wystarczy drobny gest, okazanie zainteresowania, wysłuchanie kogoś, by ktoś poczuł się lepiej.
Temu też służy forum: dzieleniu się doświadczeniami, wykazaniem zrozumienia dla cudzych błędów i wyszukaniu wyjścia z trudnych sytuacji.

21

Odp: Bo warto

Witam Cię serdecznie Rito, i dziękuję za miłe słowa o kafejce. Adopcja na odległość godna naśladowania, jak i celebrowanie dobrych dni, dobrych chwil. Praca nas sobą, uważność i determinacja, i wyrozumiałość dla siebie - gdy jest gorzej - i jest, i będzie pięknie, bo warto smile. Podzielamy zamiłowanie do podróży, i do Turcji - uwielbiam głównie z powodu wjątkowego bogactwa pozostałosci architektury z czasów antycznych, pysznego jedzenia, uroku sadów pomarańczowych, zapachu piniowców, ciepłego morza prawie przez cały rok. Rozmarzyłam się...

Tymaczasem ubieram ciepłe buty, czapkę i rękawiczki i razem z moim N. idziemy na długi spacer - w śniegu.

22

Odp: Bo warto

Dzień dobry, kafejka serwuje harbatę i kawę z całego świata. Dzisiaj promocja kolumbijskiej kawy przy rytmach cumbii.

Tamiroo, podzielam Twoje zdanie o mądrej pomocy. Co do rozwijania psychicznej dojrzałości to dla mnie podstawą jest świadomość swoich zachowań, myśli i emocji. Następnie wzięcie odpowiedzialnosci za konsekewencje własnych zachowań, i praca nad zmianą tych, które  przynoszą destrukcję, a rozwiajanie takich, które mnie wzmacniają. Jednocześnie.  jeśli widzę w myśleniu błędy poznawcze, zmierzam w kierunku ich eliminacji. No i najprzyjemniejsza część to praca z emocjami, choćby z tymi najtrudniejszymi. Bo warto -).


https://www.youtube.com/watch?v=p1v83FIY8QY

23

Odp: Bo warto

Meraldo,witam w kafejce, nie kosztowałam kolumbijskiej kawy smile  Zrobiło się bardzo poważnie. Wspomniałaś o pracy z emocjami. Mogłabyś przybliżyć temat?
Pozdrawiam:)

24 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-23 17:56:57)

Odp: Bo warto

Dzień dobry Tamiroo, bardzo miło mi Cię widzieć.
 
Praca z emocjami czy mniej obciążająco "dbanie o emocje" to według mnie podstawa zdrowia psychicznego i co jest z tym zwiazane, szczęśliwego i radosnego życia.  Pierwszy krok to świadomość emocji. Na początek warto wytworzyć nawyk sprawdzania, co czujemy w danej chwili, nawyk stałego kontaktu z własnymi emocjami.

Dzisiaj kawa prosto z Kostaryki i lokalna muzyka:

https://www.youtube.com/watch?v=BdKiPR3kdjo

25 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2023-03-25 09:47:04)

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

Dzień dobry Tamiroo, bardzo miło mi Cię widzieć.
 
Praca z emocjami czy mniej obciążająco "dbanie o emocje" to według mnie podstawa zdrowia psychicznego i co jest z tym zwiazane, szczęśliwego i radosnego życia.  Pierwszy krok to świadomość emocji. Na początek warto wytworzyć nawyk sprawdzania, co czujemy w danej chwili, nawyk stałego kontaktu z własnymi emocjami.

Dzisiaj kawa prosto z Kostaryki i lokalna muzyka:

https://www.youtube.com/watch?v=BdKiPR3kdjo

Meraldo , dzięki za kawę i kostarykańskie rytmy smile Chyba zwiedziłaś sporo świata?
To  co proponujesz nie zawsze bywa łatwe, jednak przydaje się w różnych sytuacjach. Przypuśćmy, że spodobała mi się biżuteria i bardzo chciałabym ją mieć.
Nagle:stop, samokontrola smile: po co ci? Co ci daje jej posiadanie, czy nie przepłacasz? A jak już ja będziesz miała, to czy ci się przyda, czy tak  tylko schowasz do pudełeczka i będziesz czerpać satysfakcję z jej posiadania?

26 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-28 14:46:25)

Odp: Bo warto

Dzień dobry, kawa czeka. Tamiroo, dzięki za ciekawy film o emocjach. Tak, zakupy "emocjonalne" czasami nie są trafione. W ramach dobrego zarzadzania emocjami jest też wzmacnianie tych pozytywnych. Warto wiedzieć, co u nas je wywołuje. U mnie, jak pisałam, dobre relacje, podróże, muzyka... Dzisiaj dźwięki peruwiańskie wzbudziły wspomnienia porannej, nie nie, nie kawy, ale... koki. W Andach, w hotelach parzymy listki koki zamiast/obok herabaty czy kawy:-).

No i oczywiście:

https://www.youtube.com/watch?v=XOSbuaX4AMY

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

Witam Cię serdecznie Rito, i dziękuję za miłe słowa o kafejce. Adopcja na odległość godna naśladowania, jak i celebrowanie dobrych dni, dobrych chwil. Praca nas sobą, uważność i determinacja, i wyrozumiałość dla siebie - gdy jest gorzej - i jest, i będzie pięknie, bo warto smile. Podzielamy zamiłowanie do podróży, i do Turcji - uwielbiam głównie z powodu wjątkowego bogactwa pozostałosci architektury z czasów antycznych, pysznego jedzenia, uroku sadów pomarańczowych, zapachu piniowców, ciepłego morza prawie przez cały rok. Rozmarzyłam się...

Tymaczasem ubieram ciepłe buty, czapkę i rękawiczki i razem z moim N. idziemy na długi spacer - w śniegu.

Witam!
Tobie Meraldo gra w Duszy Turcja, a mnie Chorwacja. Tak sobie myślę, że krajobrazy tych dwóch państw są w pewnym stopniu podobne do siebie smile Jestem fanem tureckiego serialu "Wspaniałe Stulecie" i poezji sułtana Sulejmana Wspaniałego. W okresie jego rządów Turcja była potężnym mocarstwem.
A teraz zagram:
https://www.youtube.com/watch?v=MIXZrqMDDt8

28

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

Witam Cię serdecznie Rito, i dziękuję za miłe słowa o kafejce. Adopcja na odległość godna naśladowania, jak i celebrowanie dobrych dni, dobrych chwil. Praca nas sobą, uważność i determinacja, i wyrozumiałość dla siebie - gdy jest gorzej - i jest, i będzie pięknie, bo warto smile. Podzielamy zamiłowanie do podróży, i do Turcji - uwielbiam głównie z powodu wjątkowego bogactwa pozostałosci architektury z czasów antycznych, pysznego jedzenia, uroku sadów pomarańczowych, zapachu piniowców, ciepłego morza prawie przez cały rok. Rozmarzyłam się...

Tymaczasem ubieram ciepłe buty, czapkę i rękawiczki i razem z moim N. idziemy na długi spacer - w śniegu.

Dziękuję za odpowiedź : ) Mam nadzieje, że także rozkocham się w Turcji jak już ją ujrzę. A poza tym... Meraldo- widzę, że urządzasz sobie podróże smakowe kosztując kawy z różnych zakątków świata : ) Też mam wrażenie, że musisz dużo podróżować, kochać świat i się nim interesować. Ja sama lubię kosztować- różne kawy świata, różne kuchnie świata. To pozwala chociaż na chwilę przenieść się myślami w odmienne zakątki świata i się zrelaksować. Wy Tutaj poruszacie poważne tematy o emocjach- ja miewam problemy z emocjami. Dużo czytałam, dużo nad tym pracuje ale i tak się zdarzają "potknięcia" : )

Odp: Bo warto
R_ita2 napisał/a:
Meralda napisał/a:

Witam Cię serdecznie Rito, i dziękuję za miłe słowa o kafejce. Adopcja na odległość godna naśladowania, jak i celebrowanie dobrych dni, dobrych chwil. Praca nas sobą, uważność i determinacja, i wyrozumiałość dla siebie - gdy jest gorzej - i jest, i będzie pięknie, bo warto smile. Podzielamy zamiłowanie do podróży, i do Turcji - uwielbiam głównie z powodu wjątkowego bogactwa pozostałosci architektury z czasów antycznych, pysznego jedzenia, uroku sadów pomarańczowych, zapachu piniowców, ciepłego morza prawie przez cały rok. Rozmarzyłam się...

Tymaczasem ubieram ciepłe buty, czapkę i rękawiczki i razem z moim N. idziemy na długi spacer - w śniegu.

Dziękuję za odpowiedź : ) Mam nadzieje, że także rozkocham się w Turcji jak już ją ujrzę. A poza tym... Meraldo- widzę, że urządzasz sobie podróże smakowe kosztując kawy z różnych zakątków świata : ) Też mam wrażenie, że musisz dużo podróżować, kochać świat i się nim interesować. Ja sama lubię kosztować- różne kawy świata, różne kuchnie świata. To pozwala chociaż na chwilę przenieść się myślami w odmienne zakątki świata i się zrelaksować. Wy Tutaj poruszacie poważne tematy o emocjach- ja miewam problemy z emocjami. Dużo czytałam, dużo nad tym pracuje ale i tak się zdarzają "potknięcia" : )

W dzisiejszych czasach wiele osób ma problemy z emocjami. Wszak stanowią one bardzo ważną część naszego życia, często niedocenianą....
Pozdrawiam emocjonalnie i sentymentalnie smile

Odp: Bo warto

Zostawiam tu swój ślad muzyczny samotnego frajera (ten frajer nie jest tym polskim znaczeniem) smile smile
Oprostite svima za post pod postem.

https://www.youtube.com/watch?v=gsuCYZKy4fU

31

Odp: Bo warto

Wielbicielu, dziękuję za pozdrowienia : ) Co do muzyki, miałam wrażenie, że przesłuchałam już muzykę niemal wszystkich krajów świata, a przecież nigdy nie słuchałam chorwackiej! Coś nowego : ) Wielbicielu, skąd ta miłość do Chorwacji?

32 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-29 18:12:31)

Odp: Bo warto

Dzien dobry Rito, Wielbicielu witam w kafejce. Słucham chorwackiej muzyki, którą podsyłąsz tutaj, lubię te rytmy. Sa energetyczne i nostalgiczne jednocześnie, wprawiają mnie w dobry nastrój. Dziękuję.

Chorwacja na liście do odwiedzenia, może w przyszłym roku. Na razie spotkania z kulturą i kuchnią tego kraju od czasu do czasu. Mam znajomych Chorwatów - parę z dzieckiem. Piękni to ludzie, zewnętrznie i węwnętrznie. Gdy jestem u nich, wiedzą, że cieszę się, gdy na stole pojawi się burek, i serwują to danie w różnych odsłonach. Są bardzo gościnni, a oprócz wspomnianego burka, stół ugina się od dań i napojów. Nie wiem, czy to narodowe cechy; "moi" Chorwaci tak mają.

Napisz Wielbicielu, co w Chorwacji lubisz najbardziej, miejsca, ludzie, kuchnia, pogoda. Może coś ciekawego   z historii tego kraju? Nawiązałeś do mojego zauroczenia Turcją - lubię ją za bliskie spotkania z antykiem,krajobraz, pogodę. O współczesnych Turkach mam niewiele do powiedzenia, nie nawiazałam bliższych więzi jak dotąd z kimś z tego kraju. Z historii nowożytnej cenię Ataturka. Natomiast co do czasów Imperium mam mieszane uczucia, ale fakt, mam niewiele wiedzy na ten temat. Jak spostrzegasz ojczyznę swojego męża Rito?

Pozdrawiam sympatycznie wszystkich.

Odp: Bo warto

Rito, cieszę się, że udało mi się przedstawić coś nowego Twej uwadze muzycznej smile W tym roku mijają 22 lata od mojego zakochania od pierwszego wejrzenia w ziemi chorwackiej. Było to tak: nasz autobus minął właśnie granicę słoweńsko-chorwacką. Dniało, słoneczko powoli wstawało witając nowy, upalny dzień. Jego promienie ześlizgiwały się po nagich, gdzieniegdzie jedynie zazielenionych zboczach skalnych. Stawały się one coraz bardziej widoczne. W oddali zza szyby autokaru ujrzałem most przerzucony nad niewielką rzeką. Poczułem nieokreślone emocje i wyraźną myśl: "Ja już przecież tu już byłem!". Po dotarciu na miejsce zakochałem się w mowie chorwackiej, kulinariach, ludzi i Adriatyku smile
Meraldo, dziękuję za ciepłe przyjęcie! Co lubię najbardziej w Hrvatskiej? Zacznę od miejsc. Kafejki oświetlone wieczorami nastrojowymi lampkami. Z grającą nastrojową muzyką i dobrymi ludźmi pijącymi swoją ulubioną filiżankę kawy. Pewien park położony w dzielnicy hotelowej Dubrownika. Rosną w nim dumne pinie, ptaszki spokojnie szukają pokarmu i jest tam moja ukochana, sentymentalna ławeczka. Hotel "Dubrownik Valamar Club" dla mnie bardzo ważny w mym urlopowym życiu. Adriatyk, który zawsze mnie zaskoczy swymi kolorami. Następnie perły architektury, czyli zamki, pałace, kościoły etc. Chorwackie cmentarze na których z zadumą, szacunkiem i nostalgią pochylam się nad grobami.
Jeżeli ten opis spodobał się Wam będę go kontynuował w kolejnych postach.
A teraz piosenka, zawsze gdy jej słucham, emocje wbijają mnie w fotel smile
Pozdrawiam!
https://www.youtube.com/watch?v=uPC7b9u7P0g

34 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-30 13:44:16)

Odp: Bo warto

Piękny obrazek namalowałeś słowami Wielbicielu. Czekam na kolejny. Ciekawa też jestem treści piosenki; o czym śpiewa tak pięknie pan Mladen? Słońce u mnie, czego wszytkim życzę. W kafejce różne smaki. Specjalność dzisiaj to maple coffee z cynamonem, bo mimo słońca wciąż zimno. No i muzyka. Wykonawca z kraju klonowego liścia ale gdzie ta ulica?

https://www.youtube.com/watch?v=_MAvo5ztmJ4

Odp: Bo warto

Meraldo, podziękowania za bardzo miłe słowa smile W Twej kafejce czuję się jak w domu, albo jak w Chorwacji. Leonard Cohen to kultowa klasyka. Mladen Grdović śpiewa, że wszystko co robi podmiot piosenki jest dla ludzi. Odchodzi on powoli i jak każdy z nas grzeszy.
W takim razie jeszcze o miejscach w Chorwacji. Główna ulica Dubrownika wywarła na mej skromnej osobie niezatarte wrażenia. Jej płyty są dosłownie wyślizgane od ludzkich stóp. Nazywa się ona Stradun, co oznacza po włosku, "uliczysko".
Wzgórze w miejscowości Szybenik z którego rozciąga się malowniczy widok na całą okolicę. Park Narodowy Wodospadów Krka składa się z różnej wielkości i wysokości wodospadów. Od tych maleńkich po całkiem duże. Całości uroku dopełniają szemrzące strumyki i oczywiście moje ukochane cykady. Ich cykl rozwojowy trwa 17 lat i odbywa się pod ziemią. Dodatkowo to najgłośniejsze owady świata. Głosy naszych prostoskrzydłych przy nich są jedynie szeptem.
Trafiłaś z tą kawą w dziesiątkę bo lubię cynamon smile
Na koniec tego postu, piosenka po.....? Pewnie poznacie w jakiej mowie smile:)
https://www.youtube.com/watch?v=Wj-dOoHNDkY

Odp: Bo warto

Nie mogłem się powstrzymać i muszę umieścić tutaj jedną z moich najbardziej ukochanych piosenek smile
Rito i Meraldo do jutra!
https://www.youtube.com/watch?v=GwMxeytnMpE

37 Ostatnio edytowany przez R_ita2 (2023-03-30 15:59:56)

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

Jak spostrzegasz ojczyznę swojego męża Rito?

Jeśli miałabym podpierać swoją opinię dotychczasowymi doświadczeniami, to znaczy poznanymi Turkami to uważam, że nie ma serdeczniejszego, bardziej pomocnego narodu niż oni smile To mega pomocni ludzie, którzy myślą w kategorii "my" a nie "ja", bardzo społeczni i towarzyscy, rodzinni, nikogo nie zostawią w potrzebie- takich Turków znam : ) fakt, głośni! ale nikt nie jest idealny! Co do mężczyzn jako partnerów, to bardzo troskliwi i opiekuńczy ale też nieco zbyt zazdrośni wink A poza tym to Turcję znam tylko od kuchni- lubię kuchnię turecką i jak mąż czasem coś ugotuje, cudowną baklavą mogłabym się zajadać, a zajadać, tylko od strony muzycznej- łapcie jedną z ulubionych https://www.youtube.com/watch?v=1XNjqQILBMw oraz z programów podróżniczych. W przyszłym roku doświadczę na żywo tej Turcji, pewnie będziemy się obracać wśród lokalsów, to zaznam ichnej towarzyskości i otwartości : ) Ale mieszkać bym tam nie chciała. Nie z obecną władzą, tym jak kraj się cofa przy obecnej władzy, tymi wskaźnikami przemocy : ( Mój mąż też nie chciałby wracać. Ale on pochodzi z południowo-wschodniej Turcji czyli tej biednej i nieturystycznej.

Wielbicielu, ale pięknie o tej Chorwacji "mówisz", aż zachęca by wrzucić na listę krajów do odwiedzenia. Muzyka też niczego sobie.
A ja za cynamonem nie przepadam akurat : ) Miłego dnia wszystkim!

Odp: Bo warto

Rito, podziękowania za sympatyczne słowa smile
Tacy sami jak Turcy są Chorwaci. Wynika tak z tego co piszesz. Jestem w stanie po zachowaniu odróżnić lokalsa od urlopowicza. W Dalmacji młodzieńcy w białych koszulach zapuszczają silniki swoich motorówek. Chorwaci uwielbiają przebywać w kafejkach i grać z przyjaciółmi w karty. Chorwaci są w stanie odmawiać sobie jedzenia, ale najnowszą kolekcję modowych strojów muszą mieć. W Zagrzebiu osoby są lepiej ubrane niż w Warszawie, Krakowie, Katowicach. Bardzo kochają dzieci i pozwalają im dosłownie na wszystko. Matka, teściowa są rodzinnymi świętościami. Nie znoszą przechwalania. Tam symbole narodowe są traktowane z wielką czcią. Nikomu nigdy nie przyszło i nie przyjdzie do głowy palić chorwacką flagę. W Polsce niestety jest inaczej. Na przywitanie całują się dwa razy w policzek, aby odróżnić się od swych śmiertelnych wrogów, Serbów. Widziałem kompletnie opuszczone wioski z których pouciekali Serbowie.
Posłuchałem paru utworów Sezen Aksu i jestem pod mocnym muzycznym wrażeniem.
Kultowa piosenka, niezapomniany głos:
https://www.youtube.com/watch?v=X4P36lVxl34

39 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-03-31 13:35:22)

Odp: Bo warto

Rozumiem szacunek Chorwatów dla ojczyzny. Zapoznałam się nieco z ich historią, zainspirowana  Twoimi opisami Wielbicielu. Bardzo skomplikowana ta droga do wolności. Jestem też pod wrażeniem tempa demokratyzacji w ostatnich latach. Modlitwa za Magdalenę piękna.

Przypomniała mi się inna Modlitwa, czeskiej piosenkarki, utalentowanej wokalistki i wspaniałego cżłowieka:

https://www.youtube.com/watch?v=S3UaBQSYQCU

Rito, piosenka i film do niej wprawiły mnie wczoraj w cudowny nastrój, słuchałam kilka razy i będe do niej wracała. Tak, jak napisałam wcześniej, nie mam zaprzyjaźnionych Turków, ale przecież i ja miewam przemiłe doświadczenia z rodzinami tureckimi, ponieważ korzystam zwykle  z rodzinnie prowadzonych małych hoteli. A gdy na pierwszy raz wybrałam wyjazd zorganizowany,  pilotką wycieczki była Polka, na stałe mieszkająca w Turcji, poślubiona Turkowi, bardzo zadowolona ze swojego życia:-).

Odp: Bo warto

Meraldo, miło mi, że piosenka o Magdalenie spodobała Ci się smile Dziękuję za utwór Marty Kubiszowej, nie znałem go.
Dwie chorwackie ciekawostki: narodowym kwiatem jest irys. Chorwacja przyjęła chrzest w roku 800.
Życzę moim sympatycznym rozmówczyniom najlepszego, wiosennego weekendu!
Zamiast piosenki:

Dispet

Pomimo łez
Uśmiecham się
Pomimo potknięć
Prostuję plecy
Pomimo samotnego serca
Kocham
Pomimo polityki
Jestem patriotą
Pomimo chmur
Dostrzegam Słońce
Pomimo deszczu
Czekam na tęczę
Pomimo wrażliwości
Posiadam własne zdanie
Pomimo romantyzmu
Doceniam realizm
Pomimo wszystkiego
Zawsze jestem sobą.

41 Ostatnio edytowany przez R_ita2 (2023-03-31 16:04:13)

Odp: Bo warto

Jeśli przy historii jesteśmy, to Turcy których znam także są bardzo dumni z pochodzenia, historii, kultury. Ale jednak na obczyźnie : (
Wspaniałe propozycje muzyczne! I cieszę się także, że spodobała się Wam Sezen Aksu, to jedna z moich ulubionych wokalistek. To podsyłam Wam jeszcze- tym razem Ayla Celik, inny klimat https://www.youtube.com/watch?v=xl63OdwuoAw : )

Ja dzisiaj przy herbatce z Azerbejdżanu, ale niestety nie przywiezionej z podróży, a zakupionej we wschodnim sklepie : ) swoją drogą nie słuchałam nigdy muzyki z Azerbejdżanu, więc już wiem, co dziś poleci w tle wieczorem! Udanego weekendu. Ja będę znowu kosztować kuchnię ukraińską w odkrytej tydzień temu knajpce : )

PS WIelbiciel sprzedaje nam tutaj ciekawostki : ) to i ja sprzedam, o ile się nie mylę- wiecie, że Międzynarodowy Dzień Dziecka powstał właśnie w Turcji? Dokładnie 23 kwietnia 1920 : ) Jest podobno różnica między International Children's Day a World Children's Day.

Odp: Bo warto

Rito, wspaniała piosenka i poruszający serce teledysk. W moich klimatach muzycznych.
Z chorwackich ciekawostek: słowo frajer nie oznacza w swym znaczeniu polskiego wyrazu frajer. Po chorwacku to po prostu dżentelmen.
Moja piosenka na sobotę:
https://www.youtube.com/watch?v=vkt6L2pfEjQ

43 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-04-01 15:47:44)

Odp: Bo warto

Dzień dobry sobotnio. Byłam momentalne nepritomna, ale już jestem. Ciekawe są  wpływy językowe w naszym regionie, i często dochodzi do zabawnych (oby tylko, pomyłek). Rito i Wielbicielu w moim domu ostatnio dużo tureckiej i bałkańskiej muzyki. Dzisiaj armeńska :-) a także akcenty greckie. Wspomnienia poprowadziły mnie na Peloponez. Na sobotę piękny utwór skomponowany przez kanadyjską wokalistkę, w wykonaniu greckiej piosenkarki.

https://www.youtube.com/watch?v=8vg918nToBU

Odp: Bo warto

Meraldo, podziękowania za piękny utwór!
Najmniejszym miastem świata jest chorwackie Hum, które liczy 18 mieszkańców.
https://www.youtube.com/watch?v=QeTHIRMD2K4

45

Odp: Bo warto

Na chwilę przycupnęłam z kubkiem białej herbaty i słucham smile

46

Odp: Bo warto

Jak przy Michale Bajorze jesteśmy, to dla mnie nr 1 to niezmiennie https://www.youtube.com/watch?v=6qfxrt3s_i0 Porusza za każdym razem.
I jak przy muzyce jesteśmy, to mnie muzyka z Azerbejdżanu słuchana w piątek nie zachwyciła, a przynajmniej nie ta powstała ostatnimi czasy.
Ja dziś bez żadnej konkretnej propozycji, ale przesyłam pozdrowienia na resztę weekendu. Fajnie tak muzycznie popodróżować.
My wczoraj przy ukraińskiej muzyce na żywo w restauracji, mąż jak to mąż potańczył sobie chwilę z córką : ) Lubię folkową muzykę naszych sąsiadów.

47

Odp: Bo warto

Miło przypomnieć sobie i posłuchać Bajora, to znaczy mam na myśli artystę. Ukraińskiej dawno nie słuchałam, znałam tylko jedną melodię smile

Odp: Bo warto

Rito, także lubię bardzo ten utwór smile
Niektóre z chorwackich oliwek liczą sobie około 2000 lat, tak więc mogą pamiętać czasy Jezusa Chrystusa.
https://www.youtube.com/watch?v=u5vdKmpRjYw

49 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-04-03 15:42:48)

Odp: Bo warto

Dzień dobry! Drzewa oliwne robią wrażenie. Znam je z Grecji, a oprócz nich wspaniale pachnące figowce z pysznymi świeżymi figami, migdałowce i migdały z prosto z drzewa... Rajskie obrazki. Spędziłam trochę czasu w greckiej nadmorskiej miejscowości o nazwie Raj - nazwa jak najbardziej odpowiednia. Niestety mamy i miejsca, gdzie jest piekło. Mimo wszystko, a może tym bardziej, dbajmy o siebie samych, o bliskich, o innych ludzi, naturę, o świat.

https://www.youtube.com/watch?v=mrH0-8YywsY

Tamiro, zainspirowana, serwuję delikatną białę herbatę oraz zieloną prosto z Japonii. Rito dzięki za przypomnienie wspaniałej piosenki Bajora.

I jeszcze to:

https://www.youtube.com/watch?v=W1AT4rgWopE


My friend the wind will come from the hills
When dawn will rise, he'll wake me again
My friend the wind will tell me a secret
He shares with me, he shares with me
My friend the wind will come from the north
With words of love, she whispered for me
My friend the wind will say she loves me
And me alone, and me alone

50

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

Niestety mamy i miejsca, gdzie jest piekło. Mimo wszystko, a może tym bardziej, dbajmy o siebie samych, o bliskich, o innych ludzi, naturę, o świat.

Nic nie trzeba dodawać, po prostu dbajmy... ja dalej (choć może naiwnie) wierzę, że dobra/dobrego/dobrych jest więcej... inaczej ciężko by mi się żyło. Ale nie znaczy to, że odwracam wzrok od zła i krzywd, co to to nie. Było takie powiedzenie, że ignorowanie zła to też czynienie zła. Choć to może być kwestia sporna oczywiście.

Pozostając muzycznie w temacie zaproponowanym przez użytkowniczkę Meralda podsyłam moją ulubioną https://www.youtube.com/watch?v=ZztmQsSAqfo

Odp: Bo warto

Meraldo, oliwki to jedne z moich ulubionych roślin. Poza tym kocham dęby i pinie, oraz parę innych gatunków.
Rito, sretan pozdrav smile

52

Odp: Bo warto

En derin saygılarımla! : )  Dzisiaj bez propozycji muzycznej Wielbicielu?

53 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-04-04 14:27:25)

Odp: Bo warto

Piekny głos ukraińskiej piosenkarki Rito. Tez myślę, że  ludzi dobrej woli jest więcej, choć dziwny ten świat...


W kafejce muzyka świata. Można też przy kawie lub herbacie przeczytać książkę. Dla Wielbiciela mam Sekretne życie drzew. Co przygotować dla Was Rito, Tamiro? Może też coś dla innych?  Dzisiaj czytam Greka Zorbę (po raz kolejny).

https://www.youtube.com/watch?v=f16cwfdSuOQ

Odp: Bo warto

Moje miłe rozmówczynie, pięknie gracie smile
Rito, dzisiaj będzie piosenka, za to jaka!
https://www.youtube.com/watch?v=0jdl38Cerl0

55

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

Piekny głos ukraińskiej piosenkarki Rito. Tez myślę, że  ludzi dobrej woli jest więcej, choć dziwny ten świat...


W kafejce muzyka świata. Można też przy kawie lub herbacie przeczytać książkę. Co przygotować dla Was Rito, Tamiro? Może też coś dla innych?  Dzisiaj czytam Greka Zorbę (po raz kolejny).

https://www.youtube.com/watch?v=f16cwfdSuOQ

Dziękuję Meraldo, jestem na etapie poszukiwań poezji pani Krystyny Śmigielskiej, która mnie zauroczyła delikatnością i finezją wierszy.
A ty co czytasz Meraldo? Z przyjemnością słucham tutaj także muzyki z różnych stron świata. Świetnie się słucha Zorby, ale też ukraińskie melodie mają swój urok.

56

Odp: Bo warto
Meralda napisał/a:

W kafejce muzyka świata. Można też przy kawie lub herbacie przeczytać książkę. Dla Wielbiciela mam Sekretne życie drzew. Co przygotować dla Was Rito, Tamiro? Może też coś dla innych?  Dzisiaj czytam Greka Zorbę (po raz kolejny).

Jeśli o mnie chodzi to przyjmę wszystko, co jest literaturą dla dorosłych bo utknęłam w dziecięcych książeczkach przez me dziecię, które w maju skończy 2 latka : ) Podpinam się pod pytanie Tamiry- w czym ty się teraz zaczytujesz Meraldo?

Wielbicielu, fajna propozycja. Lubię takie!

Ode mnie https://www.youtube.com/watch?v=K7z3590-Mt0 za poruszający tekst.

Odp: Bo warto

Rito, cieszę się, że spodobała Ci się ta piosenka smile
Ciekawe co powiecie na to?
https://www.youtube.com/watch?v=qe7cwfEKXAk

58 Ostatnio edytowany przez Meralda (2023-04-05 18:01:44)

Odp: Bo warto

Deszcz myje mi łaskawie szyby na święta. Sok z czarnej porzeczki z herbatką imbirowa i książka ta sama - Grek Zorba. Jeszcze zostało nieco stron smakowitego czytania.   Kto nie czytał, koniecznie nadrobić. Takie oto popołudnie pod  kocem.  Rito właśnie, gdy życie wyczerpuje, trzeba odpocząć, tak jak lubimy. Ladny cały utwór, słowa, muzyka i wykonanie. Słuchamy z kotem. Wielbicielu, Marko Škugor ma dobry głos.


A to śpiewa kobieta, i to jak:

https://www.youtube.com/watch?v=BRhpkCdzCq4

59

Odp: Bo warto

Pięknie, Meraldo, pewnie to fascynująca lektura. Herbatka imbirowa dobra na przeziębienie. Wysłuchałam piosenek - jakie romantyczne.

60

Odp: Bo warto

Dziękuję za przypomnienie o Yasmin Levy. Kiedyś często słuchałam, a już od lat nie gościła w głośnikach. Pozostając w podobnym klimacie https://www.youtube.com/watch?v=HzjE33U_gy8
Wielbicielu, propozycja jak najbardziej na plus : ) Sokiem z czarnej porzeczki bym nie pogardziła, dawno nie piłam. Z kolei herbatka z imbirem już nie dla mnie... spokojnych, rodzinnych Świąt już życzę zawczasu.

61

Odp: Bo warto

Rito, co za miły przypadek, słuchałam dzisiaj Historia de un amor, właśnie z tym uroczym videoclipem.
Piękny początek miłości, może to ich pierwsza. Chociaż, z perspektywy lat, to kazda miłość jest pierwsza.
Tamiro, kolejna bardzo romantyczna.

https://www.youtube.com/watch?v=8cE04OfwKQk

Rito, dziękuję za życzenia.
Niech święta dla będą przestrzenią na dobro, mądrość, miłość.

62

Odp: Bo warto

Skoro już przy miłości (pierwszej, nie pierwszej, może ostatniej) jesteśmy to ja z ciekawości podpytam Wielbiciela z czego w tej kwestii słyną Chorwaci, jak wyznają miłość? Turcy uwielbiają wielkie, piękne słowa. Wyznanie, że jesteś moim "życiem", "drogą", "sensem życia", "drogowskazem" są u nich niczym wielkim. Sen benim hayatımsın Jesteś moim życiem... tak to by chyba szło. Pięknie, prawda? 

I propozycja ode mnie, skoro już przy miłości jesteśmy: https://www.youtube.com/watch?v=nXTtA5bKHrM

Odp: Bo warto

Meraldo i Rito, przepięknie gracie smile smile "Historie de un amor" doskonale znam ten utwór. Miłość najpotężniejsza siła na kuli ziemskiej. Może nawet pokonać śmierć. W Chorwacji także używa się wielkich słów miłosnych jak w Turcji. Dodatkowo Chorwaci lubią sobie poflirtować, a Chorwatki śmiało podrywają mężczyzn.
Wielkanoc to po chorwacku Uskrs, natomiast Boże Narodzenie to Bożić.
Moim bardzo sympatycznym koleżankom internetowym życzę zdrowej, pogodnej i optymistycznej Wielkanocy smile
https://www.youtube.com/watch?v=14kJCEucHT0

64

Odp: Bo warto

Dziękuję za życzenia i życzę radosnych świąt Wielkanocy pomimo niesprzyjającej aury. Meraldo i Rito, właściwe nie wiem, czy je teraz obchodzicie czy może za tydzień, ale wszystkiego dobrego na święta smile
Kiedyś popełniłam taki błąd i wolę zapytać.

65

Odp: Bo warto

Tamiro, ja święta obchodzę teraz, jestem katoliczką : ) dziękuję za życzenia.

Wielbicielu, ah, ten flirt. I Turcy z tego słyną. Oczywiście mowa tu o mężczyznach. Turczynki nie mogą sobie na to pozwolić w takim zakresie, jednak miejmy na uwadze, że w Turcji jest islam i inne obyczaje, inne przyzwolenia społeczne na pewne zachowania. 

A co powiecie na taką propozycję muzyczną i krótkie przeniesienie językowe w egipski arabski? https://www.youtube.com/watch?v=NjPCEMutfks

Pozdrowienia!

Posty [ 1 do 65 z 115 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024