Czy okrywanie ciała w saunie jest szkodliwe? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy okrywanie ciała w saunie jest szkodliwe?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Czy okrywanie ciała w saunie jest szkodliwe?

Witam wszystkie
Od kilku miesięcy korzystam z sauny w ośrodku SPA.
Nie dawno zmienili zasady korzystania z sauny suchej.
Twierdzą że tak samo jak w saunie parowej trzeba przebywać całkiem nago, czyli bez okrywania się.
Ja rozumiem że w parowej jest to normalne, na dodatek jest tam półmrok i pełno pary że prawie nic nie widać. Korzystałam też z niej.
Do suchej teraz każą zabrać tylko dwa recziki, jeden żeby rozłożyć na ławkach a drugi mały do wycierania się. Ale tam widoczność jest dość dobra.
Personel twierdzi że to ze względów zdrowotnych.
Tłumaczą to poceniem się i ogrzewaniem ciała itd.
Jakoś do tej pory wszystko było OK.
Myślę że to jakieś oszustwo, bo chcą zaoszczędzić na energii. Od jakichś trzech tygodni temperatura w saunie jest niższa, i trzeba dużo dłużej siedzieć żeby się nagrzać, a ręcznik chamuje dopływ ciepłego powietrza.
Na dodatek klienci zaczęli skarżyć się na niską temperaturę.
Czy to chodzi o zdrowie, czy jak podejrzewam oszustwo żeby zaoszczędzić na energii.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez blueangel (2023-02-14 10:52:01)

Odp: Czy okrywanie ciała w saunie jest szkodliwe?

Nie masz jakiegos alternatywnego spa do ktorego moglabys pojechac? Wedlug mnie robia z igly widly. Tym bardziej, ze nawet sa specjalne  stroje do sauny. A w tym spa potrafie sobie wyobrazic, ze nawet do nich by sie mogli przyczepic. Jeszcze mi sie osobiscie  w zyciu nie przydarzylo, zeby obsluga sie plula o recznik.
Z tego, co mi wiadomo, czasem sa placowki z basenami i saunami. Ludzie wychodza z basenu z chlorem i wchodza do sauny. Stroj kapielowy jest z tworzywa sztucznego, wiec pewnie szkodliwe dla zdrowia. Ale bawelniany recznik? Ktory po saunie wymieniamy?
Mozesz zainwestowac w stroj do sauny (o wiele drozej cie wyjdzie od recznika); jednak nie masz pewnosci ze nawet do specjalnego stroju do sauny tez sie nie przyczepia. Nawet na allegro znajdziesz taki stroj za 160-260  zeta. Ciekawostka: stroje sa bawelniane! O dziwo, z tego samego, co recznik smile Stroje nie szkodza, ale recznik tak hahhaaha

Zreszta co komus po spa, w ktorym bedzie siedzial z psychicznym obciazeniem (jesli sie krepuje)? Jakbym miala jechac i sie stresowac to wolalabym poszukac innych rozwiazan.

3

Odp: Czy okrywanie ciała w saunie jest szkodliwe?
Dagmara22 napisał/a:

a ręcznik chamuje dopływ ciepłego powietrza.

Od razu widać, że zdalne nauczanie zaczęło ferie.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy okrywanie ciała w saunie jest szkodliwe?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024