Filtracja wody w domu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Filtracja wody w domu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Filtracja wody w domu

Mam straszny kamień w wodzie. Filtruję wodę do spożycia przez dzbanek i filtr, który powinien wystarczyć mi na miesiąc, jest brązowy po dwóch tygodniach. Dodatkowo jakby nie usuwał kamienia, bo w czajniku elektrycznym zbiera się go tak dużo, że po dwóch, trzech dniach użytkowania, woda nie chce lecieć przez zatkane kamieniem sitko w czajniku.
Obawiam się też o inne sprzęty, skoro ta woda jest tak twarda.
Podpowiedzcie
Co zastosować żeby zniwelować do minimum ten kamień?
Czy na głównych rurach można coś zamontować? Co?
Czy filtr taki na kran w kuchni da radę? Jaki?
Czy zestaw filtrów do szafki? Jaki?
Wszystkie uwagi są bardzo cenne

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2022-11-25 12:22:35)

Odp: Filtracja wody w domu
calour napisał/a:

Mam straszny kamień w wodzie. Filtruję wodę do spożycia przez dzbanek i filtr, który powinien wystarczyć mi na miesiąc, jest brązowy po dwóch tygodniach. Dodatkowo jakby nie usuwał kamienia, bo w czajniku elektrycznym zbiera się go tak dużo, że po dwóch, trzech dniach użytkowania, woda nie chce lecieć przez zatkane kamieniem sitko w czajniku.
Obawiam się też o inne sprzęty, skoro ta woda jest tak twarda.
Podpowiedzcie
Co zastosować żeby zniwelować do minimum ten kamień?
Czy na głównych rurach można coś zamontować? Co?
Czy filtr taki na kran w kuchni da radę? Jaki?
Czy zestaw filtrów do szafki? Jaki?
Wszystkie uwagi są bardzo cenne

Może z Gd jesteś? Bo też miałam problem z dużym zwapnieniem wody. Nie znalazłam, ale też specjalnie nie szukałam, innego rozwiązania niż dzbanek do filtrowania wody i odkamienianie czajnika co kilka dni gotując w nim wodę z kwaskiem cytrynowym. Teraz mieszkam pod miastem i tu takiego problemu już na szczęście nie  mam.
Ale i tak uważam, że zwątpienie wody to mniejszy problem niż np. zażelaziona, jaka jest w Wawie, gdzie mieszkałam przez parę lat.

3

Odp: Filtracja wody w domu

Są specjalne filtry które montujesz do kranu, polecam, niektóre mają nawet opcję gazowania wody. XD do tego dzbanek z filtrem i starałabym się dodatkowo pić już przegotowaną przefiltrowaną wodę. Myślę, że dużą robotę zrobi też po prostu wymiana rur, jeśli masz taką możliwość oczywiście.

4

Odp: Filtracja wody w domu

Jeśli filtr robi się brązowy, to pewnie w instalacji zbierają się jeszcze jakieś inne zanieczyszczenia. Przed zmiękczaczem zakłada się filtr sznurkowy, zazwyczaj on wyłapuje takie drobne zanieczyszczenia. Najlepszy chyba będzie zmiękczacz na całą instalację, on załatwi ci problem nie tylko w kuchni, ale też w łazience. Napisz sobie do nich
https://dystrybutory.eu/bwt-c-2_11.html

, dobiorą odpowiednie urządzenie do Twoich potrzeb wink

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Filtracja wody w domu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024