wrzody żołądka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » wrzody żołądka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: wrzody żołądka

Witam . Mam ostatnio problem z żołądkiem.... Ciągnie sie juz miesiąc... Pierw zaczęło się od bólu żoładka... lekarz zapisał mi antybiotyk i leki przeciwbólowe.. Zoładek przestał bolec lecz pojawiły się mdłości i wymioty..  Boje sie ze to wrzody.. Dodam ze jestem młoda i nie wiem czy młody człowiek tez moze miec wrzody na zołądku. Mam w zwiazku z tym pytanie od czego powstają wrzody i jakie są ich objawy...?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wrzody żołądka

Oczywiście, że młoda osoba może mieć wrzody. Miałam też takie podejrzenie, ale na szczęście gastroskopia i USG to wykluczyły.
Miałam takie bóle, zwykle dopadały mnie w nocy i po zjedzeniu posiłku, a zgaga była na porządku dziennym. Dziwne, że lekarz nie skierował Cię na badania, tylko od razu sypnął antybiotykami. Te mdłości mogą być skutkiem ubocznym zażywania antybiotyku. Jak najszybciej zrób badania, bo z wrzodami nie ma żartów.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

3

Czy Masz wrzody żołądka jest raczej wątpliwe,objaw bóli żołądkowych nie musi świadczyć o wrzodach.Przyczyną powstawania wrzodów jest głównie obecność bakterii Helicobacter pylori.Jednak aby to stwierdzić należy wykonać badanie w kierunku Hp.Najbardziej pewną metodą jest wykonanie gastroskopii i pobranie materiału do analizy(są i inne metody np z krwi,wyziewów)Nie powinno się stosować antybiotyku bez badania(są lekarze że profilaktycznie stosują antybiotyk,co jest błędem.Prawidłowe leczenie przy Hp jest zastosować 2-3 antybiotyki oraz blokery pompy proteinowej,następnie stosuje się przez ok 3 tygodnie blokery i po ok 1,5 miesiąca badanie kontrolne.W czasie leczenia wskazana jest dieta lekkostrawna,spożywanie posiłków w małej ilości ale często(5-6 x dn)Stosowane leki mogą dawać takie objawy(należy podawać jakie leki się stosuje)

4

Witam ja też miałam wrzody żołądka. U mnie jest to choroba rodzinna dziadek zmarl na raka żołądka , tato leczyl sie ale bez skutku. Lekarze wyznaczyli mu termin operacji ponieważ  lekarstwa nie pomagaly. Główną przyczyną według mnie jest stres i bakterie helicobakter pylori .Wypróbowanym sposobem na wrzody w mojej rodzinnie jest nalewka z ziół którą piliśmy dwa razy w roku wiosną i jesienią kiedy wrzody najbardziej dokuczają oraz odpowiednia dieta. Od pięciu lat nie mam wrzodów

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » wrzody żołądka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018