Straszny ból żołądka po każdym posiłku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Straszny ból żołądka po każdym posiłku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Straszny ból żołądka po każdym posiłku

Na początek: Nie wiem gdzie można umieścić ten temat więc robię to tu.

Od niedawna zauważyłem, że po każdym spożytym posiłku zaczyna boleć mnie żołądek. To jest straszny ból, skręcam się normalnie! Nie wiem dlaczego tak się zaczęło dziać. Przecież niedawno było wszystko ok. Możliwe jest od nieregularnego spożywania jedzenia ? Wiecie coś na ten temat ? Szykuję się iść do lekarza ale zawsze brak czasu lub chęci. Jakieś rady by temu zapobiec bez wizyty u lekarza big_smile ?

Oto i on... boski prototyp.
Mutant, który nigdy nie wszedł do masowej produkcji, zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Straszny ból żołądka po każdym posiłku

No i Sky oczywiście nie chce iść do lekarza bo a to czasu mało, a to igły, strzykawki i takie tam big_smile

Sky, a jak się odżywiasz?
a) nieregularnie?
b) w biegu?
c) na stojąco?
d) w stresie?
e) fastfoodami?
f) w dużych odstępach między posiłkami?
g) z dużą ilością coli, energizerów itp?

jeśli na większość odpowiadasz "tak" możesz mieć albo wrzody albo wredną bakterię o nazwie helicobacter, wrr.. albo coś jeszcze innego.

W każdym razie lepiej to sprawdź u specjalistów.

3

Nieregularnie i w dużych odstępach miedzy posiłkami. Kumpel mi mówił , że jego wujek miał podobnie. Myślał, że to żoładek a w szpitalu wyszło, że trzustka. No i ja nie chce mieć żadnej operacji i innych wymysłów! big_smile

Mutant, który nigdy nie wszedł do masowej produkcji, zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć...

4

Też podejrzewałabym wrzody lub bakterię- wizyta u lekarze raczej Cię nie ominie:((- radzę to zrobić jak najszybciej!

Życie ciągle płata mi figle. Myśli, że mam dość sił by iść ciągle pod wiatr...
...A ja mam już oczy pełne piasku, nie widzę nic...

5

Lekarz pewnie Cię nie minie,

ale co możesz zrobić
- to zmienić sposób odżywiania (częściej i mało)
- "wziąć się" na lekkostrawną dietę
- zrobić sobie badanie krwi na obecność helikobakter

Osobiście przeżyłam kilka badań endoskopowych, czytając wiele zrobiłam sobie to badanie, o którym wspomniałam. Z wynikiem poszłam do lekarza. Przepisał leczenie i od 1995 roku nie mam problemów.

Zdrowia życzę!

(...) niewielu miej przyjaciół, niech będą prawdziwi.

6

Sama przez to przechodzę i powiem Ci, że bez lekarza się nie obejdzie, niestety. A lepiej poświęcić czas i się do niego wybrać niż  później się zwijać z bólu. Lepiej zmień styl odżywiania, bo właśnie powinieneś jeść często, nawet co 3 godziny. Zresztą mam artykuł, w którym jest napisane co powinno się jeść przy takich właśnie problemach. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać.

7

Tak był bym zainteresowany. Możesz podesłać na emaila?

8

Ja  przy heligobakterze(taka bakteria, która powodóje wrzody, stany zapalne żołądka itp.) miałam takie objawy;
- jadłam a nie przybierałam na wadze
- po każdym posiłku "odbijało mi się pusto"
- ból żołądka przypominał taki ból jak jest się głodnym.

Idź do lekarza może wystarczy zwykł helicid lub gasek na początek zobacz czy to pomoże, unikaj stresu (wiem że trudne) i nie jedz w biegu. smile pozdrawiam

,,Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.
Miniesz - a więc to jest piękne"

9

Całe czas mi coś tam śmiga po tym żołądku big_smile a do jedzenia mam wstręt nawet jak pomyślę to chce mi sie wymiotować. Ehh ja sie lekarzy boję! tongue

10

Wysłałam. Sprawdź pocztę.

11

ehh... ja miałam tak samo i co się okazało u lekarza? wrzody!!! straszne doświadczenie, w wieku 19 lat zaczęłam się leczyć  a jak ktoś usłyszał to śmiał się że to przypadłość starszych ludzi...jednak bedziesz musiał odwiedzić tego lekarza, ale nie daj się, żeby Ci prochy dał i po sprawie tylko niech badania robi i dopiero leczy:))

Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść...

12

szerek napisał/a:

Ja  przy heligobakterze(taka bakteria, która powodóje wrzody, stany zapalne żołądka itp.) miałam takie objawy;
- jadłam a nie przybierałam na wadze
- po każdym posiłku "odbijało mi się pusto"
- ból żołądka przypominał taki ból jak jest się głodnym.

Idź do lekarza może wystarczy zwykł helicid lub gasek na początek zobacz czy to pomoże, unikaj stresu (wiem że trudne) i nie jedz w biegu. smile pozdrawiam

Miałam podobnie ,prucz bólu żołądka , wyleczyłam helikobaktera , ale wątroba ucierpiała.

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

13

Witam mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz mam 27 lat gdy mialam 19 lat dowiedzialam sie ze mam wrzody zoladka od niedawna czesto mam mdlosci i wymioty a zgaga ktora temu towarzyszy jest nie do opisania,od 4 dni zauwazylam rowniez ze krwawia mi dziasla,co mi sie nie zdarzalo wczesniej *( moj dziadek zmarl na raka zoladka,moi rodzice tez maja problemy z wrzodami (moja mama jest po operacji po tym jak pekl jej wrzod na zoladku). czy w moim wieku jest mozliwy rak zoladka?czy mam sie tego obawiac?

14

nie lekceważ takich objawów.ja mam powazne problemy z brzuchem tez na poczatku lekceważyłam i nie za dobrze potem było.lepiej idz do lekarza, jezeli pozniej nie chcesz cierpieć bo bole brzucha itp to najbardziej niemiła rzecz....

15

pozatym bole brzucha to wcale nie musi być helikobacter, to mogą być problemy z jelitami, zapalenie żołądka lub problemy z refluksem...

16

Dokładnie,najlepiej jak to po prostu sprawdzisz u lekarza.Ale wiem ze gastroskopia to nic miłego.Próbowałaś może z jakimiś lekami?
Mnie na taka częstą zgzgę pomaga polprazol acidcontrol.

17

Ja tez odkąd pamiętam mam problemy żołądkowe i stosuj  polprazol. ale z doświadczenia wam mówię, że trzeba uważać na to co się je. Niestety nie jest to takie proste, ale znalazłam fajny konkurs w którym można wygrać parowar Philipsa http://www.polprazolacidcontrol.pl/konkurs. Wystarczy wysłać obrazek kojarzący się ze zgagą i opisać go krótko. Wiadomo na parowarze można przygotować zdrowe i smaczne jedzonko i co najważniejsze bez obciążenia dla żoładka.

18 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-06-02 16:50:17)

A może to jest nietolerancja pokarmowa? Słyszeliście już kiedyś o tym? Zobaczcie artykuł link usunięty macie tu wyjaśnione o co chodzi. Ja też do tej pory o tym nie słyszałam. Niby objawy zwykłej alergii a zupełnie coś innego się okazuje. Polecam Wam smile

19

No cóż żołądek potrafi boleć od nieregularnych i nie zdrowych posiłków także dużo zależy od tego co jesz i w jakich ilościach. Spróbuj jeść w miarę o tych samych porach i trochę zdrowiej. A jeśli to nie pomoże to bez lekarza się nie obejdzie wtedy pewnie skieruje cię na USG itd.

20 Ostatnio edytowany przez dzwonecek (2014-10-16 13:55:14)

Cześć dziewczny, mam problem z żołądkiem, od kilku dni strasznie mnie boli... co ciekawe o podobnych porach! rano jak wstaję i schodzę rano do kuchni to po pewnym momencie pojawia się ból, potem potrafi boleć od południa przez większość dnia i wraca nocą.. rano boli na świeżo nawet, szklanka wody i  ból... dodam, że popijam każdego ranka kawę bo bez niej nie funkcjonuje ale nie wiem czy to może mieć coś wspólnego, szukałam po necie kilka informacji no i najczęściej natrafiałam właśnie na zapalenie żołądka lub dwunstanicy: http://www.biomedical.pl/choroby/ukladu-pokarmowego/zapalenie-zoladka-i-dwunastnicy-319.html Czy to się da wyleczyć domowym sposobem jakimś albo wizytą u farmaceuty i specjalnymi lekami? Liczę na pomoc!!!

21

Najlepiej udaj się do lekarza. Miałam podobnie przepisał mi leki kazał zrobić lekkostrawną dietkę i jeść częściej ale mnie żeby nie wypełniać żołądka jak balon.

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Straszny ból żołądka po każdym posiłku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021