Molestowanie seksualne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Molestowanie seksualne

Witam serdecznie.
Jestem tu nowa i szukam pomocy dla mojej przyjaciółki. Sprawa jest delikatna i trudna.

Przyjaciółka wracała nocą z restauracji, będąc pod wpływem alkoholu. Zamówiła przejazd taksówką, a dokładnie skorzystała z usług znanego przewoźnika (nie chce nadmieniać nazwy, bo nie chce by ktoś posądził mnie o zniesławienie). Przyjechał mężczyzna, obcokrajowiec, co w tym wypadku nie jest czymś zaskakującym. Ów mężczyzna spostrzegł się, że kobieta, którą wiezie jest pod pływem alkoholu i zaczął ją bacznie obserwować w lusterku. W pewnym momencie kierowca-zwyrol zboczył z trasy (mimo GPSa, z którego korzysta ta firma przewozowa) i zatrzymał pojazd w ustronnym miejscu, w jakiś krzakach. Zaraz po tym przesiadł się do tyłu i zaczął się masturbować, zachęcając moją przyjaciółkę do dotyku i próbując ją "macać" po udach. Ona była przerażona, zmroziło ją, nie była w stanie ruszyć się z miejsca. Wydusiła z siebie jedynie, żeby "wypier.... od niej" i facet następnie wrócił miejsce kierowcy. Wg danych, którymi dysponujemy, cała sytuacja trwała około 25 min, przyjaciółka nie pamięta dokładnie wszystkiego (szok i alkohol). Nie pamięta jak i kiedy ten człowiek odwiózł ją do domu i jak to się stało, że mężczyzna wszedł w posiadanie jej nr telefonu ( napisał do niej nieznany nr nazajutrz, czy dobrze się czuję, a ona wtedy przypomniała sobie, że coś takiego było, że ją prosił o nr). Możliwe, że tak bardzo bała się jego reakcji na odmowę, że ten nr ze strachu mu podała. Sprawa została zgłoszona do firmy zatrudniającej tego mężczyznę i został on zwolniony. Bez wątpliwości, niezależnie od przebiegu całej sytuacji, mężczyzna ten dopuścił się czynu zabronionego, który jak ma znamiona napaści seksualnej, a w zasadzie nią jest. Przyjaciółka z każdym dniem przypomina sobie więcej, jednak nie kojarzy wszystkich szczegółów i boi się, że jeśli sprawa trafi do prokuratury, to przez jej niepełne zeznania śledztwo zostanie umorzone. Ja osobiście uważam, że niezależnie od okoliczności, ten człowiek ją skrzywdził i należy sprawę zgłosić, by został ukarany. Dziewczyna przeżywa coraz większa traumę, nie wie co robić, boi się. Bardzo proszę o informacje, jeśli ktoś miał podobną sytuację i bardzo proszę o poradę, jak postąpić, by ona nie narażała się na żadne ośmieszenie i przykrości, a ten zwyrodnialec został ukarany. Będę wdzięczna za pomoc, cenne spostrzeżenia i uwagi. Sprawa wydarzyła się w Krakowie, może jest więcej ofiar, które doznały czegoś podobnego. Proszę śmiało pisać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Molestowanie seksualne

Uważam, że sprawa jest na tyle poważna, że powinna to pociągnąć. Skoro firma przewozową zareagowała i zwolniła kierowcę to zgłoszenie jest. Dowod macie. Nie napisałaś czy sprawa trafiła na policję. Jeśli nie to jak najszybciej to zróbcie. Dowody macie (wiadomość od kierowcy, zgłoszenie u przewoźnika, potwierdzenie przejazdu, monitorowanie trasy przejazdu). To że koleżanka wiele nie pamięta nie jest powodem umorzenia. Możecie poradzić się prawnika w jakieś fundacji praw kobiet czy w kancelarii. Uważam, że tylko kazać sprawcę przyjaciółka powoli odzyska pewność siebie. A vo jeśli on zrobi to innej lub jeszcze vos gorszego. Reagujcie. Wspierać ją. Trzymam kciuki.

3

Odp: Molestowanie seksualne

Jeśli on został tak szybko zwolniony, to podejrzewam, że to nie pierwsza tego typu skarga. Nie czekajcie, od razu na policję. Przyjaciółka niech zapisze sobie wszystko co pamięta: miejsce, czas, wydarzenia. Będzie jej łatwiej zeznawać.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021