Ślub, parafia, jak to w koncu jest?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Ślub, parafia, jak to w koncu jest??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Ślub, parafia, jak to w koncu jest??

Cześć!
Planujemy ślub z narzeczonym. Ja pochodze z miasta X, narzeczony z miasta Y, a obecnie mieszkamy w mieście Z.
Slub chcemy wziąć w mojej? parafii w mieście X, w kościele w którym mialam chrzest i do tej parafii należy moja rodzina, która mieszka obok Niej (ja kiedyś też). Stąd moje pytanie, czy potrzebujemy jakiejs zgody od księdza z parafii z miasta Z, bo niby tu mieszkamy, ale ani ksiądz po kolędzie nie byl u Nas, ani my nie poszliśmy do kancelarii tak jakby powiedzieć, że się przeprowadziliśmy? Czy jednak, parafia w miescie X jest nadal moją ponieważ tam miałam chrzest i nie zgłaszałam do zadnej innej parafii zmiany miejsca zamieszkania??

Uprzedzając złośliwe odpowiedzi, u źródła dowiemy się w najbliższym czasie, bo niestety w kancelarii nikt nie odbiera, a wolę coś dowiedzieć się od kogos kto może miał podobną sytuację.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2021-12-08 13:28:43)

Odp: Ślub, parafia, jak to w koncu jest??
xniezdecydowanax napisał/a:

Cześć!
Planujemy ślub z narzeczonym. Ja pochodze z miasta X, narzeczony z miasta Y, a obecnie mieszkamy w mieście Z.
Slub chcemy wziąć w mojej? parafii w mieście X, w kościele w którym mialam chrzest i do tej parafii należy moja rodzina, która mieszka obok Niej (ja kiedyś też). Stąd moje pytanie, czy potrzebujemy jakiejs zgody od księdza z parafii z miasta Z, bo niby tu mieszkamy, ale ani ksiądz po kolędzie nie byl u Nas, ani my nie poszliśmy do kancelarii tak jakby powiedzieć, że się przeprowadziliśmy? Czy jednak, parafia w miescie X jest nadal moją ponieważ tam miałam chrzest i nie zgłaszałam do zadnej innej parafii zmiany miejsca zamieszkania??

Uprzedzając złośliwe odpowiedzi, u źródła dowiemy się w najbliższym czasie, bo niestety w kancelarii nikt nie odbiera, a wolę coś dowiedzieć się od kogos kto może miał podobną sytuację.

Potrzebujecie zgodę z parafii miejsca zamieszkania. Potem będziecie musieli też w tej parafii wywiesic zapowiedzi.
Nie trzeba zgłaszać w kancelarii przeprowadzki smile

3

Odp: Ślub, parafia, jak to w koncu jest??
xniezdecydowanax napisał/a:

Cześć!
Planujemy ślub z narzeczonym. Ja pochodze z miasta X, narzeczony z miasta Y, a obecnie mieszkamy w mieście Z.
Slub chcemy wziąć w mojej? parafii w mieście X, w kościele w którym mialam chrzest i do tej parafii należy moja rodzina, która mieszka obok Niej (ja kiedyś też). Stąd moje pytanie, czy potrzebujemy jakiejs zgody od księdza z parafii z miasta Z, bo niby tu mieszkamy, ale ani ksiądz po kolędzie nie byl u Nas, ani my nie poszliśmy do kancelarii tak jakby powiedzieć, że się przeprowadziliśmy? Czy jednak, parafia w miescie X jest nadal moją ponieważ tam miałam chrzest i nie zgłaszałam do zadnej innej parafii zmiany miejsca zamieszkania??

Uprzedzając złośliwe odpowiedzi, u źródła dowiemy się w najbliższym czasie, bo niestety w kancelarii nikt nie odbiera, a wolę coś dowiedzieć się od kogos kto może miał podobną sytuację.

Twoją parafią, jesli mieszkasz tam minimum 3 miesiące jest parafia w mieście Z.  Z parafii Z potrzebujesz aby proboszcz przygotował sublicencję (umożliwia ona zawarcie związku małżeńskiego w innej parafii oraz upoważnia tamtejszego księdza do sporządzenia protokołu przedślubnego i zgłoszenia ślubu do Urzędu Stanu Cywilnego) oraz ogłosił zapowiedzi.  To samo musi zrobić Twój narzeczony, jeśli mieszka w innej parafii w  mieście Z (uwaga, nie w mieście Y!).

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Ślub, parafia, jak to w koncu jest??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024