Butik internetowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Butik internetowy

Witam, chciałabym się doradzić ponieważ mam plan założyć własny butik z odzieżą damską pomysł już mam jak mniej więcej by to wyglądało ale nie chciałabym na początku zakładać strony internetowej bo nie wiem czy to się utrzyma ponieważ dużo jest butików i ciężko się przebić, wolałabym założyć profil na instagramie i tam sprzedawać ubrania nowe jako butik nie jako osoba fizyczna. Towar pozyskiwałabym oczywiście z hurtowni tylko totalnie nie wiem jak zabrać się za otworzenie go czy sprzedając na instagramie muszę rejestrować ten butik czy nie ? I czy mogę od tak wystawić ubrania i je sprzedawać. Proszę o jakieś rady i wskazówki, nie mówię tu o wyłożeniu wszystkiego na tacy od a do z tylko pokierowaniu ewentualnie do kogo się udać aby się poradzić w tej kwestii.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Butik internetowy

Chyba musisz poczytać o prowadzeniu działalności gospodarczej, podatkach..

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

3 Ostatnio edytowany przez R_ita (2021-04-21 21:48:47)

Tak w dużym skrócie, to teoretycznie mogłabyś działać bez zakładania JDG i skorzystać na początku z zarobkowej działalności nierejestrowej ale tylko pod warunkiem, że przychody z działalności nie przekroczą w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia (a teraz to chyba 2800 brutto, więc nie sądzę by zarobki oscylujące w połowie tego były dla kogokolwiek satysfakcjonujące) i o ile nie prowadziłaś przez ostatnie 60 miesięcy działalności. Udaj się do księgowego po wskazówki, by nie narobić sobie biedy.

Ze sklepem odzieżowym jest taki plus, że można go prowadzić na ryczałcie, stawka 3%. To bardzo prosta forma opodatkowania, ale musisz wziąć poprawkę, że podatek rozliczany jest od przychodów bez uwzględniania kosztów no i odchodzi szereg przywilejów. Dodatkowo przy butiku z odzieżą mogłabyś skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT (i mogłabyś korzystać dopóki przychody ze sprzedaży opodatkowanej w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyłyby 200.000 zł netto, ta kwota chyba się w 2021 nie zmieniała, ale to też księgowej robota by weryfikować konieczność zgłoszenia)

To są generalnie totalne podstawy, powinnaś przejść się do biura rachunkowego, zdobyć podstawową wiedzę o prowadzeniu JDG, formach rozliczania, ZUSie, ulgach na początku działalności, kasie fiskalnej. Serio, warto się zagłębić by potem nie płakać nad rozlanym mlekiem.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

4

Tak właśnie myślałam aby zacząć od działalności nierejestrowanej i jeśli plan by się powiódł i rozwinął to przeszłabym wtedy na normalną działalność, ale tak jak mówisz udam się do odpowiednich punktów aby wszystkiego się dowiedzieć bo tam mi chyba najwiecej powiedzą

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021