Zazdrość o przyjaciółkę faceta - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Zazdrość o przyjaciółkę faceta

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez Ewelina33xde (2020-12-04 05:35:17)

Temat: Zazdrość o przyjaciółkę faceta

Od ponad roku jestem w związku naprawdę z super mężczyzną opiekuńczym zangazowanym kochającym ale jest jeden mały problem nie ukrywam że jestes dość zazdrosną osobą. wchodząc z nim w głębsze relacje wiedziałam że ma on przyjaciółkę nigdy nie wierzyłam w przyjaźń damsko męska ale starałam się olać ten temat i skupić się na związku. Lecz przez ostatni czas wiele się zmieniło rozmawia z nią przez telefon parę razy dziennie utrzymuje z nią stały kontakt ostatnio nawet dowiedziałam się że mówi jej o każdej naszej kłótni o każdym moim problemie dziewczyna wie o mnie dosłownie wszystko. dowiedziałam się również że mnie nie lubi nie wiadomo z jakich przyczyn nie ukrywam że jest to dość ładna dziewczyna i szlak mnie trafia gdy myślę że jest jego przyjaciółka. rozmawiałam z nim wielokrotnie o tym co mi nie odpowiada że spada moja pewność siebie przez jego przyjaźń ale on jedyne co potrafi powiedzieć to że to zwykła przyjaciółka i nie jest w jego typie. Spędzamy ze sobą dość dużo czasu w każdy weekend się widzimy i parę razy w tygodniu najgorsze jest to że on pisze z nią przy mnie brakuje jeszcze tego by sobie rozmawiali w moim towarzystwie przez telefon nie wiem co mam o tym sądzić. Ona potrafi zadzwonić do niego o godz 5 gdzie rano wstaje do pracy i powiedziec mu ze się źle czuje biedactwo i co ma zrobić a on jest dla niej taki opiekuńczy że zaczyna naprawdę mnie to wszystko niepokoić w zeszłym tygodniu popełniłam straszny błąd i do tej pory nie mogę sobie tego wybaczyć otóż przejrzałam mu telefon choć nigdy tego nie robiłam zobaczyłam w wiadomość jak mnie obgaduje jak mówi na mnie same złe rzeczy a mój facet nic nawet nie ruszył palcem od tamtej pory nie umiem normalnie funkcjonować nie czuje że jestem w zdrowej relacji i to wszystko zaczyna mnie męczyć wszystkie kłótnie są spowodowane właśnie przez nią ale jak zwykle zawsze wychodzi na to że to ja mam chorobliwa zazdrość i ciągle drążę niepotrzebnie temat i wymyślam a chciała bym dodać że jestem osobą która ma depresję i została wiele razy zdradzona.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zazdrość o przyjaciółkę faceta

A rozmawiałaś z nim o tym, że Twoim zdaniem jego znajomej za dużo w waszym życiu jest?.
I żeby się nad tym zastanowił bo nie będziesz żyć w trójkącie.
Powiedz mu także że tolerujesz przyjaciółki ale przyjazne waszemu związkowi.
I że jeśli nie potrafi ustawić tego na zdrowe tory to straci Cię. Aby być wiarygodną nie rób sceny zazdrości, niech nie ponoszą Cię emocje powiedz mu to spokojnie o poproś o przemyślenie nie spotykacie się parę dni..
Jego pozwalanie sobie na wprowadzanie przyjaciółki w wasze zycie w taki sposób nie jest wyrazem opiekuńczości.

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

3

Ewelina33xde

Opisałaś sytuację z Twojego punktu widzenia.

Dla Ciebie układ jest niekomfortowy. Jesteś „z super mężczyzną opiekuńczym zaangażowanym, kochającym”, jednak masz emocjonalną konkurentkę, która, poprzez ingerencję w Wasz związek, może doprowadzić do jego rozpadu. Dodatkowo, On, ceni sobie Jej rady.

A jak to może wyglądać z pozycji pozostałych ?

Dla Twojego mężczyzny układ jest komfortowy. Jest w pozytywnym związku emocjonalnym z dwiema kobietami jednocześnie, obydwie Go akceptują i zabiegają o Jego względy. W przypadku konfliktu z jedną z Was , może liczyć na wsparcie drugiej i całkowitą akceptację swojego podejścia. Dodatkowo, układ triady podnosi Jego samoocenę i stawia wyżej od innych mężczyzn, którzy „mają” jedną kobietę, lub nie mają żadnej.

Dla „Niej” układ jest niekomfortowy. Od roku ma konkurentkę, która może Jej zabrać osobę na którą dotychczas miała wpływ. Zna Go dłużej i choćby z tego powodu pewnie uznaje, że lepiej rozumie. Relacje pomiędzy nimi zostały zakłócone pojawieniem się Ciebie i od tej pory musi się dzielić przyjacielem z inną.

Popatrz na powyższe jeszcze raz: jedyną osobą której  n i e  będzie zależało na rozbiciu trójkąta jest Twój mężczyzna. Musiałby być stuknięty, żeby dobrowolnie psuć korzystny dla siebie układ. Dlatego ważne jest, aby stworzyć z Nim wspólny front.

Ela 210 ma rację, rozmowa jest potrzebna.

Przed jej przeprowadzeniem zastanów się jednak nad strategią. Przemyśl co i  j a k  powiesz. Może na początek odwróćcie sytuację i razem zastanówcie się nad rozwiązaniem problemu, kiedy Ty utrzymujesz związki z przyjacielem, a On musi się temu przyglądać.  Jeżeli na początku zaczniesz stawiać warunki, ustawisz relację zorientowaną na spór, a nie na możliwość  w s p ó l n e g o  rozwiązania problemu.

Inaczej mówiąc: z jednej strony płotu jesteście Wy, z drugiej sytuacja. Nie przyjaciółka, a właśnie sytuacja. Dopóki nie musisz nie atakuj w rozmowie konkurentki. Na to jeszcze chyba przyjdzie czas.

Pozdrawiam,
Piotr

4 Ostatnio edytowany przez pop_corn (2020-12-04 19:02:05)

Ewelina33xde napisał/a:

(...)rozmawia z nią przez telefon parę razy dziennie utrzymuje z nią stały kontakt ostatnio nawet dowiedziałam się że mówi jej o każdej naszej kłótni o każdym moim problemie dziewczyna wie o mnie dosłownie wszystko.(...) przejrzałam mu telefon choć nigdy tego nie robiłam zobaczyłam w wiadomość jak mnie obgaduje jak mówi na mnie same złe rzeczy a mój facet nic nawet nie ruszył palcem od tamtej pory nie umiem normalnie funkcjonować nie czuje że jestem w zdrowej relacji (...)

Akurat dla mnie to jest skrajnie niedojrzałe zachowanie, które dyskwalifikuje każdego partnera jako...partnera smile Rodzaj zdrady, brak szacunku do osoby, z którą się jest (i to w dodatku z własnego, nieprzymuszonego wyboru!), wynoszenie i omawianie prywatnych spraw osób, które sobie tego nie życzą i pozwalanie na to, żeby ktokolwiek postronny mieszał się w związek, w którym jest miejsce tylko dla dwojga.

Zastanów się, ale tak na serio, dlaczego go wybrałaś. Dlaczego wybrałaś kogoś, kto znowu Cię zdradza (no bo jakby nie patrzeć, zdradza) i wpisuje się w schemat, który już - jak sama napisałaś - dobrze znasz.

5

pop_corn napisał/a:
Ewelina33xde napisał/a:

(...)rozmawia z nią przez telefon parę razy dziennie utrzymuje z nią stały kontakt ostatnio nawet dowiedziałam się że mówi jej o każdej naszej kłótni o każdym moim problemie dziewczyna wie o mnie dosłownie wszystko.(...) przejrzałam mu telefon choć nigdy tego nie robiłam zobaczyłam w wiadomość jak mnie obgaduje jak mówi na mnie same złe rzeczy a mój facet nic nawet nie ruszył palcem od tamtej pory nie umiem normalnie funkcjonować nie czuje że jestem w zdrowej relacji (...)

Akurat dla mnie to jest skrajnie niedojrzałe zachowanie, które dyskwalifikuje każdego partnera jako...partnera smile Rodzaj zdrady, brak szacunku do osoby, z którą się jest (i to w dodatku z własnego, nieprzymuszonego wyboru!), wynoszenie i omawianie prywatnych spraw osób, które sobie tego nie życzą i pozwalanie na to, żeby ktokolwiek postronny mieszał się w związek, w którym jest miejsce tylko dla dwojga.

Zastanów się, ale tak na serio, dlaczego go wybrałaś. Dlaczego wybrałaś kogoś, kto znowu Cię zdradza (no bo jakby nie patrzeć, zdradza) i wpisuje się w schemat, który już - jak sama napisałaś - dobrze znasz.

Zgadzam się z przedmówczynią. Od kilku lat mam przyjaciela, którego poznałam zanim poznał swoją żonę i NIGDY nie pozwoliłam sobie na jakiekolwiek uwagi na temat jego związku, jego teraz już żony. Z szacunku do jego wyboru (choć i tak uważam, że to równa babka) nie pozwoliłabym sobie na wtrącanie się do jego związku.

Ta przyjaciółka z Twojej opowieści jest moim zdaniem zazdrosna o pojawienie się Ciebie. Zabieganie o jego uwagę ewidentnie pokazuje, że ona chce zapewnić sobie wpływ na Twojego partnera. Niemniej, nie uważam, żeby w tej sytuacji to ona była problemem, tylko zachowanie Twojego partnera. Nie wyobrażam sobie, żeby mój przyjaciel miał bezkarnie obrażać mojego chłopaka. Nie wyobrażam sobie, żebym miała wynosić z mojego związku prywatne sprawy dotyczące mnie i mojego partnera.

Tak więc... Myślę, że spokojna i rzeczowa rozmowa może pomóc. Bez histerii, żeby wziął Cię na poważnie. Opowiedz mu jak się czujesz kiedy on pisze do tej dziewczyny podczas gdy spędza czas z Tobą, że nie podoba Ci się kiedy on wynosi Wasze sprawy i że nie staje w Twojej obronie, kiedy ona Cię obraża. Możesz przy okazji przytoczyć przykład i zapytać go jak by się czuł, gdybyś Ty była w takiej relacji z innym facetem. I czy to dla niego byłoby ok.

Jak myślisz, dlaczego te schematy się powtarzają?

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Zazdrość o przyjaciółkę faceta

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018