IMIĘ DLA SYNA!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: IMIĘ DLA SYNA!!!

dzień dobry kobitki niedługo pojawi się na świecie mój syn. Chce go nazwać gralak . Proszę o szczere opinie pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: IMIĘ DLA SYNA!!!
HalinaPawel napisał/a:

dzień dobry kobitki niedługo pojawi się na świecie mój syn. Chce go nazwać gralak . Proszę o szczere opinie pozdrawiam smile

Gralak?
Czy to jest imię? Może nazwij go Komputer albo Krem?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Szkoda chłopaka - nie będzie miał łatwego życia z takim imieniem, a życie i tak przecież nie jest kolorowe bez kolegów non stop przekręcających Twoje imię, czy śmiejących się, że brzmisz jak z kosmosu. Jak będziesz go sobie tak nazywać jako ksywa, to spoko, ale nadawać dziecku tak bardzo niestandardowe imię to rzucanie mu kłód pod nogi. Szczerze, nie wiem co chcesz sobie tym załatwić, chwalić się innym, że takiego syna masz? Lepiej zrób sobie tatuaż albo przefarbuj włosy - to jeszcze relatywnie można potem odkręcić, jak już przejdzie faza. Imię zostaje na zawsze, nawet jeśli nie na papierze, to w sercu.

If you can be anything, be kind.

4

Możesz mu wyrządzić sporą krzywdę nadając takie imię.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

5 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2020-11-01 11:52:12)

Nie przejmowalabym sie ta 'krzywda' bo wiele osob ma juz teraz 'dziwne' imiona.
Zreszta dobra metoda by dziecko nauczyc bycia twardym i obojetnym na opinie innych.

Imie to mi sie tak nie bardzo podoba, brzmi jak jakies stworzenie z basni. Skad takie imie wzielas?
Moja tesciowa miala troche polotu z imionami mojego meza i jego siostry: Ronny i Wendolyn
Nie sa to typowe imiona w ich kraju i nigdy nie widzialam zeby ktos nazywal sie 'Ronny' lub 'Ronnie' bo to zdrobnienie jest od 'Ronald'
Moj maz mowi, ze to imie dla kogos kto mial umrzec w dziecinstwie. Z kolei jego siostra nazywa siebie Gwen bo 'Wendolyn' NIENAWIDZI z pasja.
Nigdy nic nie wiadomo, mam znajome nastolatki co maja dziwne imiona i sa bardzo z nich zadowolone.

Sama dalabym synowi na imie Roman albo Harry. Wydaje mi sie, ze corke latwiej nazwac.
Ogolnie to dalabym imie, ktore jest uniwersalne i w innym jezyku da sie je powiedziec. Ja mam takie imie i wszedzie je w jakies formie  znaja i mowia na mnie jakos: dżoana, ioana, huana, siobhán

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

6

HalinaPawel napisał/a:

Napisz coś więcej, na temat tego imienia, twoich/ waszych powodów. Na necie widzę takie nazwiska. To bardzo ciekawe. Co ci się podoba w stworzeniu takiego imienia? Mi się przy pierwszym przeczytaniu twojego postu skojarzył Gralak z jakimś stworkiem z bajek.

7

Mnie się nie podoba to imię. Pomyślalabym, że to nazwisko, bo nawet nie brzmi mi jak imię.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

8 Ostatnio edytowany przez R_ita (2020-11-01 21:03:23)

Winter.Kween, tylko zanim dziecko zrozumie tę "cenną lekcję bycia twardym i obojętnym na opinię innych" to zdąży rodzica znienawidzić, nabawić się kompleksów i mieć problemy w grupie społecznej przez odrzucenie itd. a w dorosłości nie koniecznie to doceni i zrozumie. No ale może to zrobić i wtedy super.

Sama mam bardzo uniwersalne imię, praktycznie w każdym kraju tak samo pisane i wymawiane i dziecku też szukałabym uniwersalnego, wszak teraz wszyscy jesteśmy obywatelami świata.... A zawsze  podobały mi się imiona Bożydar, Bogumił, Dymitriusz, Marcjanna, Teodozja.

Właśnie- skąd w ogóle pomysł na Gralaka autorze?

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

9

To może Tołdi? Też urocze i kojarzy się z niewolnictwem big_smile

10

Nazwij syna Gralak. W ciągu miesiąca można zmienić imię w urzędzie bez problemu. Sama zobaczysz czy ci się dobrze tak do synka zwracać, np śpiewając kołysankę lub zdrabniając jego imię "gralaczku, gralusiu, gralku, graluniu, gralciu". Poza tym istotne jest też aby imię składało się z nazwiskiem. Bo jeśli masz na nazwisko Gralak, to Gralak Gralak już będzie dziwnie. Chociaż znam jedną osobę co ma na imię tak samo jak na nazwisko.

11

Brzydko,  nie podoba mi się.  Nie krzywdzilabym tak dziecka

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

12

Znam dziewczyne ktora dala swojej corce imie dokladnie tak samo jak ona ma na nazwisko - corka oczywiscie dostala nazwisko po tatusiu, ale w razie rozwodu ( nawet nie wiem czy sa malzenstwem) corka moze wrocic do nazwiska mamy i bedzie miala takie samo imie i nazwisko.:):)

Ja mam natomiast bardzo uniwersalne imie i cieszy mnie to, chociaz i tak wiekszosc znajomych wola mnie po nazwisku ( nazwisko to nazwa zwierzecia, milego, puszystego wink )
Kiedys nie znosilam swojego nazwiska - czasy podstawowkowo- licealne. Teraz uwazam ze jest to czesc mojej tozsamosci! smile

Jak slysze Gralak- to w glowie mam obraz Golluma z Władcy Pierscieni smile

13

R_ita napisał/a:

Winter.Kween, tylko zanim dziecko zrozumie tę "cenną lekcję bycia twardym i obojętnym na opinię innych" to zdąży rodzica znienawidzić, nabawić się kompleksów i mieć problemy w grupie społecznej przez odrzucenie itd. a w dorosłości nie koniecznie to doceni i zrozumie. No ale może to zrobić i wtedy super.

Sama mam bardzo uniwersalne imię, praktycznie w każdym kraju tak samo pisane i wymawiane i dziecku też szukałabym uniwersalnego, wszak teraz wszyscy jesteśmy obywatelami świata.... A zawsze  podobały mi się imiona Bożydar, Bogumił, Dymitriusz, Marcjanna, Teodozja.

Właśnie- skąd w ogóle pomysł na Gralaka autorze?

To zalezy tez od wychowania. Moja kuzynka ma nietypowe imie i jest z tego zadowolona bo dla niej jest idiotyczne smianie sie z imienia i nie przejmuje sie takimi osobami. W sumie to moje kuzynostwo ma ogolnie nietypowe imiona.
Znam tez wiele osob co sa wkurzone na rodzicow bo maja typowe imie i uwazaja, ze typowe imie robi z osoby 'jedna z wielu'.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

14

Mi Gralak kojarzy sie z Ziutem Gralakiem, takim muzykiem.
Samo imie eufemistycznie mowiac nietypowe I ja osobiscie bym takiego dziecku nie dal.

... pełnym gazem wjadę w bramy piekieł ...

15

skoro ma być szczerze to - beznadziejne imię.

16

adiafora napisał/a:

Beznadziejne i brzmi jak nazwisko jak juz. Ale mi to się najbardziej kojarzy z jakas narosla typu kaszak ewentualnie z gruczolakiem. Nie rozumiem szczerze ze można chcieć robic dziecku krzywdę takim imieniem. Bo jeszcze imie niespotykane ale ladnie brzmiące to ok ale takie nasuwające skojarzenia z pogranicza chorób ewentualnie stworów baśniowych to przesada.

17

feniks35 napisał/a:
adiafora napisał/a:

Beznadziejne i brzmi jak nazwisko jak juz. Ale mi to się najbardziej kojarzy z jakas narosla typu kaszak ewentualnie z gruczolakiem. Nie rozumiem szczerze ze można chcieć robic dziecku krzywdę takim imieniem. Bo jeszcze imie niespotykane ale ladnie brzmiące to ok ale takie nasuwające skojarzenia z pogranicza chorób ewentualnie stworów baśniowych to przesada.

Moj maz powiedzial, ze to imie dla goblina.
W sumie ma racje bo niedawno mu czytalam wszystkie czesci Pottera i tam byl goblin Gnarlak

18

Mi sie nie podoba, ale to twoja sprawa, dziecko najwyzej imię zmieni chociaz to jakby skore zmienic, bo utozsamiamy sie i chcemy byc tacy jak reszta, ksiega imion jest pelna roznych,mozna cos znalezc i nie robic dziecku tylow w zyciu spolecznym.

'Netkobiety są kompasem w moim życiu'

"mam czas dla każdego absurdu"

19

Imię moim zdaniem okropne. Skąd wogóle takie imię wzięliście?

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021