jak nie mieć 1000 watków pobocznych i skupić się na jednym? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » jak nie mieć 1000 watków pobocznych i skupić się na jednym?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez nikolsa (2020-08-24 10:35:58)

Temat: jak nie mieć 1000 watków pobocznych i skupić się na jednym?

Hej,
mam bardzo duży problem z 'rozkminianiem, analizowaniem' życia.
Moj proces myslowy- do adekwatnego dzialania jest zbyt dlugi. Nie wiem z czego to wynika.  Z tego, ze bylam perfekcjonistka na studiach? jestem  ociezala, ciezka, od kilku lat nie moge znalezc sobie faceta.
Mam wrazenie, ze osiadam mentalnie. W pracy stabilizacja, praca w dobrej firmie ze starszymi ludzmi, mentorami- zupelnie inna energia niz energia 'mlodego czlowieka'. Ciesze sie, ale wracam do domu wypalona, nie fizycznie i psychicznie a jakos inaczej- nie umiem okreslic.
Wszytsko musze przemyslec 1000 razy, kiedy cos kupie, zwracam i kupuje cos innego. Jakbym miala problem z podejmowaniem decyzji.
Zauwazylam to kilka dobrych lat temu kiedy nie majac doswiadczenia w zwiazkach faceci mna manipulowali i chcieli na 'rozkaz' mojej decyzji czy chce byc z nimi czy nie, bo oni i tak maja wiele dodatkowych innych opcji. Ja nie miałam zadnej opcji.

Przestalam w ogole o tym myslec po latach. Nie jestem brzydka, jestem szczupla, ale jakas wymeczona. Perfekcjonizm na studiach na nic sie nie przydal w zyciu zawodowym. I tak musialam zaczac od zera. Chce w przyszłości zalozyc wlasna firme jako dodatek i pracowac dodatkowo dla siebie a nie tylko na kogos. Czuje ze obecnie jestem wypalona- a z 2 str wdzieczna za to, ze mam ok prace w zawodzie. ( sprzecznosc).

Chce sie rozwijac, chce miec faceta, ale mam wrazenie, ze wszystko idzie mi 'wolno', analizuje wszystko 1000 razy. Tak, ze kiedys faceci sie mnie bali, że jestem taka super perfekcyjna  i wg nich nie chcialam tworzyc czegos ( zwiazku) jak normalny czlowiek i budowac czegos razem tylko wskoczyc na 100%gotowe. jakbym była starszą osobą.

Przyznaje sie do bledow, ale praca nauczyla mnie ze musze miec maske., Bo beda dawane mi zadania najnizszego szczebla , ktore nikt nie chce robic, jesli nie pokaze swojej asertywnosci. Takie tresowanie i testowanie najmlodszego pracownika- tak jest w starszych firmach z doswiadczeniem..

Co sadzicie? Jak nie chowac glowy w piasek, nie bac sie i nie analizowac 100 razy? Przeciez kazdy popelnia bledy. Jak nie miec 1000 watków pobocznych?

Mam wrazenie, ze działam tylko na krótkich dystansach szybko. Gdy cos jest dalszego to, bez pokierowania przez osobe bardziej doswiadczoną, ja sie gubie albo moj wysilek/praca sie rozmywa. Tak jakbym nie umiała skonczyc czegos/zadania kiedy jest dluzszy deadline- 2-3 miesiace. Kiedy praca jest krotsza- jestem zawsze pierwsza, mam ten błysk, wykazuje inicjatywe jako pierwsza. Wtedy ludzie dziwia sie ,  ze ja tak umiem. To tez chodzi o relacje- jednak nie tylko faceci ale i kolezanki /znajomi boją się takiej osoby 'na speedzie' szybkiej jak ja. Jestem sprzecznoscia. Nie umiem sie ustabilizować.

O co chodzi? Pomocy smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak nie mieć 1000 watków pobocznych i skupić się na jednym?

"....Moj proces myslowy- do adekwatnego dzialania jest zbyt dlugi.......osiadam mentalnie...." itd.

Co to jest ? Dlaczego używasz takiego niekomunikatywnego języka ? Tak ludzie nie mówią , ani ci wyksztalceni ani nie wykształceni. Sorry, ale to jakieś dziwolągi. Chciałaś być taka oryginalna czy tak masz na codzień ?
Z tego co opisałaś, to znalazłaś się w jakimś maraźmie. Nie masz partnera, pracujesz w towarzystwie ludzi starszych, praca -dom.  To jakiś rodzaj wegetacji i dlatego pewnie " osiadasz mentalnie".
Znajdź sobie towarzystwo ludzi młodych, uprawiaj jakiś sport - może wtedy odżyjesz.
Tak to widzę.

3

Perfekcjonizm to wada a nie zaleta i dobrze jest sie go pozbyc

4

Istnieje szansa że jesteś wysoce wrażliwą osobą, poczytaj sobie o tym, jeżeli tak jest to Twój długo proces myślowy jest esencją kim jesteś i nie ma rady, nie walcz z tym tylko zaakceptuj. Odnośnie facetów jeżeli jesteś wwo to jesteś bardzo podatna na manipulacje i oszustwa bo bankowo ufasz ludziom, trzeba zaakceptować fakt że ludzie są różni.

Czy zdarza Ci się budzić w nocy bo o czymś intensywnie myślałaś?
Czy masz dużą ufność do ludzi (mimo tego że nie raz Ciebie oszukali)?

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » jak nie mieć 1000 watków pobocznych i skupić się na jednym?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021