Jak SSRI wpływają na sen z szybkimi ruchami gałek ocznych? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak SSRI wpływają na sen z szybkimi ruchami gałek ocznych?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Jak SSRI wpływają na sen z szybkimi ruchami gałek ocznych?

Miałem intuicyjny pomysł, z powodu badań, które przeprowadziłem i osobistych doświadczeń, że leki przeciwdepresyjne SSRI mają tendencję do wydłużania fazy snu przy szybkich ruchach gałek ocznych. Założyłem to, ponieważ pacjenci zgłaszają częstsze sny lub koszmary senne oraz bardziej żywe i realistyczne sny podczas przyjmowania leków przeciwdepresyjnych.

Chociaż dzisiaj czytałem, że SSRI lub niektóre z nich wydają się mieć dokładnie odwrotny skutek: to znaczy raczej hamują fazę szybkiego ruchu gałek ocznych.

Czy istnieje wyjaśnienie, w jaki sposób te rzeczy są ze sobą powiązane? Dlaczego wydaje się, że SSRI mają taki wpływ na sny, mimo że pojawiają się one dokładnie w fazie, na którą SSRI mają działanie hamujące?

Proszę wybaczyć moje niezręczne sformułowania i przybliżenia, nie jestem tubylcem, ani nie mam kwalifikacji, by rozumieć artykuły, które czytam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak SSRI wpływają na sen z szybkimi ruchami gałek ocznych?

W początkowym okresie brania leków depresyjnych zbyt żywe i realistyczne sny potrafiły być naprawdę męczące. Po jakimś czasie to się uspokaja i takie sny zdarzają się już rzadko.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak SSRI wpływają na sen z szybkimi ruchami gałek ocznych?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024