Informatyka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Informatyka

Kochałam kiedyś ten przedmiot i wiązałam z nim przyszłość, ale zajęcia w liceum obrzydziły mi ten kierunek i wybrałam inny. Może materiał mi nie podpasował, może to wina profesorki. Nie wiem. Teraz myślę o pójściu na studia informatyczne.
Radzę sobie z komputerem, zajęcia z technologii informacyjnych na moich innych studiach też nie były problemem. Poradzę sobie? Wiem, że to dość wymagająca branża. Ktoś może się wypowiedzieć?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-08-10 17:24:29)

Odp: Informatyka

Idź za tym, co Ciebie interesuje. Niestety nawet na studiach może się okazać, że ukochany przez Ciebie przedmiot prowadzi nudziarz, albo ktoś, kto się nie zna. To oczywiście ma znaczenie, ale nie powinno być głównym powodem, dla którego z czegoś rezygnujesz. Jeśli jesteś tego pewna, to pierwszym krokiem jest sprawdzenie jak wygląda program studiów. Czy takie zagadnienia Ci się podobają, to jest to, co byś chciała robić?
Tu jest przykadowy program na UJ. tu był nieregulaminowy link  Matma dobrze Ci wchodzi? A jeśli nie, to czy chcesz poświęcać na nią czas, żeby ją opanować?
Tak naprawdę w tym momencie możesz sobie otworzyć courserę i wyszukać kurs z inforamatyki i sama sprawdzić, na ile Cię to ciekawi. Wpisać nawet na youtube "kurs z algebry" i w ten sposób sprawdzić swoje możliwości.
Informatyka jest bardzo szerokim pojęciem, jest też z tego powodu wiele kierunków studiów informatycznych, programowanie, teleinformatyka...

If you can be anything, be kind.

3

Jesli lubisz myslenie przyczynowo-skutkowe, szybko sie uczysz oraz masz dobrą pamieć - to idz, niemniej łatwo nie bedzie. Jak stoisz z fizyką i matematyką?

4

Hm ja zaczęłam się uczyć programowania,  mimo,  że "informatyka"  była u mnie ograniczona  tylko do "zajmijcie się soba" i daje radę big_smile

Co najbardziej  lubiłas?

Tak naprawdę w tym kierunku nie liczą się studia a to co potrafisz,  więc rozważ  kursy smile

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

5 Ostatnio edytowany przez polis (2020-08-14 16:04:27)

Istotka6 napisał/a:

Tak naprawdę w tym kierunku nie liczą się studia a to co potrafisz,  więc rozważ  kursy smile

Teraz jest taka sytuacja, że ponieważ namnożyło się ludzi po bootcampach, które obiecują gruszki na wierzbie, to się na tych ludzi po bootcampach krzywo patrzy w branży. Wiem od osób, które zajmują się rekrutacją, że osoby po bootcampach często słabo wypadały i potem osoba szukająca kogoś do zespołu nie chce nawet z tym ludźmi po bootcampie rozmawiać i tracić czasu. Od osób, które pracują w innych firmach też słyszę, że chętniej przyjmowane są osoby po informatyce, bo mają między innymi lepiej opanowaną algorytmikę i ogólnie większą wiedzę/lepsze podstawy.

Jak ktoś chce iść na studia, to w sumie czemu nie? Można iść i próbować, tylko trzeba pamiętać, że to studia, które nie uczą bycia programistą tylko dają podstawową wiedzę z różnych rzeczy. Będą też takie bardziej administratorskie przedmioty, gdzie jest zabawa bashem, stawianie windows servera, robienie czegoś tam na np. Azurze itd.

Co do studiów, to trzeba się liczyć z tym, że łatwo nie jest. U mnie po I roku odpadła ponad połowa ludzi. Głównie dzięki analizie matematycznej, choć potem na matematyce dyskretnej też sporo osób poległo (tak trochę mniej jak połowa ludzi na roku).

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021