informatyka proszę o pomoc :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » informatyka proszę o pomoc :(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: informatyka proszę o pomoc :(

Hej. Czy mógłby mi ktoś pomóc z problemem komputerowym? Tzn. sama studiowałam podyplomową informatykę ale to było jedynie półtora roku (moja wiedza praktyczna jest żałosna) i po spędzeniu obecnie kilku godzin w necie ( wramach poszukiwania wskazówek) poddaje się. Laptop odmówił mi posłuszeństwa. Zawiesił się i ani rusz dalej. Nie pojawiają mi się ikony na pulpicie oraz pasek zadań nie reaguje w ogóle na kliknięcia myszki. Wyłaczałam i włączałam kilka razy komputer i bez rezultatu. Nawet próbowałam grzebać w BIOS-ie ale też nic to nie dało (troche się nie znam na tym). W wielu wątkach w inetrnetowym forum jest napisane, że przyczyną mpodobneg zachowania kompa może być przegrzanie bądź słaby zasilacz. Zasilacz sprawdziłam jest ok. Teraz w desperacji zastanawiam się nad włożeniem laptopa do lodówki smile smile big_smile:D
Nie mogę jeszcze formatować bo na pulpicie mam ważny folder ktory musze uratować (zdjęcia obrabiane z sesji ślubnej plenerowej) a których nie zabezpieczyłam i nie zgrałam w inne miejsce wcześniej (przewidując podobną katastrofę zresztą..). Błąd, którego w pracy nie popełniam nigdy a w domu, prywatnie bum.. eh

Bardzo proszę ratujcie. Jak mogę odzyskać ten folder,jak przywrócić do życia pulpit ;( odwiesić dziadka...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: informatyka proszę o pomoc :(

Mnie kiedyś wiatraczek padł w laptopie i miałam podobne probemy jak ty. Może też ci padł ? Tak ciepło jest że to możliwe.

3

Hm możliwe. Dziękuję za dodatkowe informacje. W takim razie lodówka nie pomoże wink to znaczy że powinnam się wybrac do serwisu.. hmm nie dobrze. A nie da się tego załatwić jakimś domowym sposobem? pozdrawiam,
ta co z informatyką na bakier smile

4 Ostatnio edytowany przez Bożena (2010-07-26 22:51:40)

A próbowałaś wejść w tryb awaryjny, aby chociaż  odzyskać folder?

5

próbowałam wejść w tryb awaryjny ale się w ogóle nie da. Laptop nie reaguje na F7 jeśli tak to się robi smile bo mi kolega powiedział źe ten klawisz mam naciskać hm? do serwisu dopiero będę mogła póść 9-13.08 urlop.. ale zaleźy mi na szybkim odzyskaniu zawartości foldera sad stoje z pracą. Help me!

6

wiesz co wejdz sobie na forum zapalenców informatycznych: peb.pl , notebook.co.pl

7

Windows XP/ 2000 klawisz F8 -naciskasz jeszcze zanim system zacznie się ładować

8

oki jutro więc poeksperymentuje. Ale napisz jeszcze co mam zrobic kiedy wejdę do tego awaryjnego trybu. Bedę mogła odzyskać folder? a przeskanować kompa? bo przypuszczam, że to może być niestety sprawka wirusów.. Z gory dziekuję za odpowiedź i w o góle dzięki za pomoc wszystkim smile

9

W trybie awaryjnym nie wszystko będzie dostępne. Jeśli dobrze pamiętam nie ma wtedy dostępu do internetu. Kiedy wejdziesz w ten tryb to spróbuj zapisać ten folder np na pendrive.
Myślę, że z przeskanowaniem komputera nie będzie problemu,bo właśnie w trybie awaryjnym często jest możliwe wyrzucenie wirusów lub plików, które normalnie usunąć się nie chcą.

10

a czy mogę zainstalować program antywirusowy? Bo chyba mi wygasła ważność niedawno hmm Ale fajnie że jesteś wink dzięki.

11

Żaden problem smile
Tak, możesz zainstalować antywirusa tylko np z cd bo tak jak pisałam wcześniej wydaje mi się ze internet nie będzie działał.

12

Bożena ja to laik jestem kompletny. Jeśli możesz i jesteś dostępna teraz napisz mi proszę na gadulcu co mam robić 6635775 bo właczyłam f8 i wyskoczył mi ekran z różnymi poleceniami które mogę wybrać ( po angielsku) i np jest Start Windows Normally poniżej Reboot ( co przetłumaczyłam "ponowne uruchomienie") oraz niżej return to OS Choices Menu. I nie wiem co powinnam wybrać, żeby uruchomić komputer tak jak trzeba (czytaj, żeby działał).
Plizzz help me.

Z góry dziekuję. Odwdzięczę się smile

13

No i kiszka. Próbowałam wszystkich wariantów sad chyba konieczny jest format.. nic nie działa.

Pozdrawiam

14

sprobuj odpalic komputer z live CD Ubuntu (dystrybucja linuxa) i poszukaj swojego windowsowego systemu plikow. Jak Ci sie uda - skopiuj pozadany folder na pendrive'a i format HD.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » informatyka proszę o pomoc :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021