Mam dziwne lęki, że zostane do końca życia sama - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Mam dziwne lęki, że zostane do końca życia sama

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Mam dziwne lęki, że zostane do końca życia sama

Hej mam 18 lat, boję się tego, że zostane do końca życia sama, nie mam w ogóle powodzenia na dodatek ciągle siedzę w domu, czy ktoś może doradzić jak się otworzyć, zacząć mieć powodzenie i nie mieć tych dziwnych lęków?, doradzcie może co zrobić ze swoim myśleniem, wyglądem, sposobem bycia aby mieć większe powodzenie w życiu, żeby się z niego cieszyć, żyć wśród ludzi, mieć znajomych aby z nimi gdzieś wyjść aby ogólnie zacząć żyć, korzystać z tego jedynego życia. Też może pytanie dla panów, co zrobić aby mieć większe powodzenie u płci przeciwnej, aby zacząć w ogóle jakieś mieć, co zmienić w wyglądzie, jakieś porady. Też myślałam nad tym aby odpuścić, dbać o siebie o swój rozwój i wygląd a na studiach ludzie sie zmieniaja zwłaszcza chłopacy patrzą na coś innego u dziewczyn, bo teraz się liczą imprezy i aby sie z dziewczynami zabawić na jakieś domówce, napić się, może z wiekiem inaczej na to patrzą i jeśli bedę zadbana, sympatyczna to z wiekiem te powodzenie przyjdzie nie chodzi mi o powodzenie ogromne, ale żeby po prostu ktoś się fajny zainteresował. Bo szczerze teraz ciągle siedze w domu, na imprezach w ogóle nie bywam, raz w miesiącu może wyjdę z koleżanką, a tak to nawet nie korzystam z komunikacji miejskiej tylko mama akurat ma do pracy to mnie podwozi do tej szkoły i w sumie nigdzie nie poznaje nowych ludzi, tylko siedze w domu i mnie już zaczyna meczyć takie życie, bo wiem że chłopak czy znajomi nie zapukaja do moich drzwi tylko musze sama gdzieś wyjść. A ja całe wakacje tamte w domu, w czasie szkoły tylko szkoła dom, szkoła dom, chciałabym bardzo to zmienić bo czuje że marnuje te swoje lata. Nic mi nie brakuje, maluje sie jestem szczupla i czemu wlasnie sadze ze na nic nie zasluguje jak wygladam jak wiekszosc dziewczyn, ktore maja chłopaków znajomych osiągaja sukcesy. Przepraszam ale to przybiera formy wygadywania sie w pamietniku ale właśnie napisałam aby bardziej sie wygadac i usłyszeć jakieś solidne rady może ktoś też miał takie myśli a z wiekiem okazywało sie że wszystko sie fajnie układało i nie potrzebnie sobie takim myśleniem zatruwam czas, niestety takie myślenie jest ze mna juz od dwóch lat i to wcale nie wynika z tego że mi sie nudzi i mam głupie myśli.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mam dziwne lęki, że zostane do końca życia sama
Kajix18 napisał/a:

Hej mam 18 lat, boję się tego, że zostane do końca życia sama, nie mam w ogóle powodzenia na dodatek ciągle siedzę w domu, czy ktoś może doradzić jak się otworzyć, zacząć mieć powodzenie i nie mieć tych dziwnych lęków?, doradzcie może co zrobić ze swoim myśleniem, wyglądem, sposobem bycia aby mieć większe powodzenie w życiu, żeby się z niego cieszyć, żyć wśród ludzi, mieć znajomych aby z nimi gdzieś wyjść aby ogólnie zacząć żyć, korzystać z tego jedynego życia. Też może pytanie dla panów, co zrobić aby mieć większe powodzenie u płci przeciwnej, aby zacząć w ogóle jakieś mieć, co zmienić w wyglądzie, jakieś porady. Też myślałam nad tym aby odpuścić, dbać o siebie o swój rozwój i wygląd a na studiach ludzie sie zmieniaja zwłaszcza chłopacy patrzą na coś innego u dziewczyn, bo teraz się liczą imprezy i aby sie z dziewczynami zabawić na jakieś domówce, napić się, może z wiekiem inaczej na to patrzą i jeśli bedę zadbana, sympatyczna to z wiekiem te powodzenie przyjdzie nie chodzi mi o powodzenie ogromne, ale żeby po prostu ktoś się fajny zainteresował. Bo szczerze teraz ciągle siedze w domu, na imprezach w ogóle nie bywam, raz w miesiącu może wyjdę z koleżanką, a tak to nawet nie korzystam z komunikacji miejskiej tylko mama akurat ma do pracy to mnie podwozi do tej szkoły i w sumie nigdzie nie poznaje nowych ludzi, tylko siedze w domu i mnie już zaczyna meczyć takie życie, bo wiem że chłopak czy znajomi nie zapukaja do moich drzwi tylko musze sama gdzieś wyjść. A ja całe wakacje tamte w domu, w czasie szkoły tylko szkoła dom, szkoła dom, chciałabym bardzo to zmienić bo czuje że marnuje te swoje lata. Nic mi nie brakuje, maluje sie jestem szczupla i czemu wlasnie sadze ze na nic nie zasluguje jak wygladam jak wiekszosc dziewczyn, ktore maja chłopaków znajomych osiągaja sukcesy. Przepraszam ale to przybiera formy wygadywania sie w pamietniku ale właśnie napisałam aby bardziej sie wygadac i usłyszeć jakieś solidne rady może ktoś też miał takie myśli a z wiekiem okazywało sie że wszystko sie fajnie układało i nie potrzebnie sobie takim myśleniem zatruwam czas, niestety takie myślenie jest ze mna juz od dwóch lat i to wcale nie wynika z tego że mi sie nudzi i mam głupie myśli.

Może poznasz kogoś na studiach jeśli je podejmiesz, w pracy, na kursach np. na prawo jazdy, tańca.
Można się zapisać na jakiś wolontariat.
Może przypadkiem  znajomego znajomych.
Jesteś bardzo młoda, to jeszcze nie czas aby się martwić samotnością w życiu.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Hej. Jestem od Ciebie niewiele starsza ale przechodziłam podobną sytuacje jak Ty.
To nie jest tak że całe życie będziesz sama. Uwierz mi. Wiem jak ciężko jest znaleść fajnych znajomych, ale piszesz że masz koleżanke z którą czasem się spotykasz. To już coś. Zacznij od tego że po kwarantannie zapraszaj gdzieś częściej koleżanka, do pubu, na impreze, gdziekolwiek. Razem będzie wam raźniej i prawdopodobnie poznacie kogoś. Może jakąś fajną koleżanke, może grupke znajomych, może chłopaka. Otwórz sie troche na wyjścia. Pamiętaj że na imprezach nie musisz pić ani palić! Możesz bawić sie bez urzywek. Coca Cola, koleżanka pod ręke i na parkiet!

Jeśli chodzi o Twój wygląd to myśle że większość jest w Twojej głowie. Pamiętaj że atrakcyjni ludzie to przede wszystkim ludzie pewni siebie. Może ludzie nie zwracają na Ciebie uwagi bo po prostu widzą Twoją niepewność.

Kochana wyluzuj troszke. Nie przejmuj się tak. Dbaj o siebie, czytaj książki, oglądaj fajne filmy. Jeśli postarasz się i zaczniesz podobać sie sama sobie przyciągnkesz do siebie fajnych ludzi.

Jeśli widzisz że nie dasz sobie rady sama to może fajną opcją byłaby wizyta u psychoterapeuty który pomógłby Ci uwierzyć w siebie.

Dasz rade. Jeszcze dużo fajnych rzeczy Cię czeka. Zobaczysz! Trzymaj się, pracuj nad sobą, koleżanka pod pache i ruszaj w świat poznawać nowych ludzi.

Pozdrawiam Cię serdecznie!

4

Jesteś bardzo młoda. Nie musisz się spieszyć. Znalezienie chłopaka to żaden problem. Wystarczy, że zarejestrujesz się na portalu randkowym i zaraz zaczniesz się z kimś spotykać.
Ale znaleźć dobrego mężczyznę dla siebie to już jest ogromne wyzwanie. Niektórzy próbują całe życie plącząc się w kolejne tragiczne związki w ucieczce przed samotnością.

Wydaje mi się że łatwiej jest być szczęśliwym z drugim człowiekiem, gdy sama ze sobą jesteś szczęśliwa. Lub przynajmniej jest Ci dobrze. Gdybym była na Twoim miejscu, w Twoim wieku, chciałabym żeby ktoś powiedział mi, żebym wrzuciła na luz. Możesz. Nic nie musisz. Jesteś tak mloda, że nie musisz się dowartościowywac poprzez status związku. Poczytaj może trochę to forum. Jest tu wiele tragicznych historii. Nie dolaczaj do tej grupy za jakiś czas swojej.
Patrz na siebie i innych ludzi z otwartym sercem, bądź wyrozumiała, nawet gdy jest o to ciężko. Bądź autentyczna, nie graj kogoś kim nie jesteś. I ciesz się życiem, stawiaj przed sobą wyzwania, wymagaj od siebie, dbaj o najbliższych i siebie, korzystaj z tego że właśnie jesteś sama i masz czas na to wszystko.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Mam dziwne lęki, że zostane do końca życia sama

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021