Kompleks wielkich piersi mnie zabija... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Może mój post kogoś rozbawi, ale mnie nie jest do śmiechu. Od nastoletnich lat mam ogromny kompleks... który z wiekiem stał się nie do wytrzymania. Już w gimnazjum nosiłam 75E, obecnie 70K... To mój największy koszmar odkąd pamiętam. Mam wiele atutów, wiele zalet, ale to spędza mi sen z powiek i nie potrafię już sobie z tym poradzić.

Z czasem biust robił się coraz większy i coraz bardziej obrzydliwy. Mój były facet brzydził się nim... sama płacze ilekroć patrzę w lustro...

Mam 33lata i zero pewności siebie... boję się rozebrać przed facetem... to wszystko tylko się pogłębia. Nic nie pomaga sad bolą mnie plecy, a biust opada coraz niżej. Do tego te ohydne wielkie sutki.

Wiem, że to głupie, wiem że mało kto to zrozumie, ale to koszmar.

Czy któraś miała podobny kompleks, który spędzał jej sen z powiek? Nie akceptuje siebie, jest mi koszmarnie źle. Nie mogę patrzyc w lustro gdy nie mam biustonosza.

Jestem zdecydowana na operację, ale nie mam chyba co liczyć na NFZ mimo, że mam skierowanie. Każda pierś waży ok 2,5kg i utrudnia życie. Nie wyobrażam sobie tyle czekać na operację. Może któraś z Was miała i wie co zrobić? Ja tak dłużej nie mogę, wykończe się sad

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Robertos10 (2020-04-22 07:21:58)

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

masz 3 opcje:
1. Operacja
2. Wizyta u specjalisty, aby pomógłby ci z samoakceptacją
3. Nie robić z tym nic i dalej z tym żyć

Sam kiedyś miałem mocny kompleks niskiego wzrostu. Osobiście nic nie mogłem na to poradzić więc to przepracowałem. Wszystko jest stanem umysłu... Operacja jest ok jak masz możliwość, jak nie to postaraj się chociaż znaleźć specjalistę, który Ci pomoże psychicznie

3

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...
Robertos10 napisał/a:

masz 3 opcje:
1. Operacja
2. Wizyta u specjalisty, aby pomógłby ci z samoakceptacją
3. Nie robić z tym nic i dalej z tym żyć

Sam kiedyś miałem mocny kompleks niskiego wzrostu. Osobiście nic nie mogłem na to poradzić więc to przepracowałem. Wszystko jest stanem umysłu... Operacja jest ok jak masz możliwość, jak nie to postaraj się chociaż znaleźć specjalistę, który Ci pomoże psychicznie

Myślę, że tu mniej o kompleksy chodzi, a bardziej o zdrowie - przecież przy tak dużych piersiach można dostać zwyrodnienia kręgosłupa...

Autorko, nie wahałabym się na Twoim miejscu.

4

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Masz skierowanie, to na co czekasz? Idź do chirurga.

5

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Są oddziały chirurgii plastycznej normalnie w szpitalach, warto się zorientować.

6

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Też bez zastanowienia poszłabym na operację w takiej sytuacji.

7 Ostatnio edytowany przez SaraS (2020-04-22 08:10:35)

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Na pewno masz dobrze dobrany stanik? Mam biust niewiele mniejszy od Twojego, też szybko zaczął rosnąć, więc staniki u brafitterki kupuję gdzieś od 14. roku życia - plecy nie bolały nigdy. W porządnym staniku nie powinnaś czuć żadnego ciężaru na ramionach, bo większość "noszenia" przejmuje obwód (znaczy, ten pasek materiału pod miseczkami i dookoła, nie mam pojęcia, jak się nazywa xD).
Tak swoją drogą, ile z Twojego podejścia do biustu wynika z podejścia Twojego byłego? Bo rozumiem, że różne rzeczy podobają się różnym ludziom, ale żeby od razu obrzydliwy biust i ohydne sutki? Naprawdę istnieją ludzie, którym taki rozmiar będzie się podobał. Co z tego? No nic. Takie samo nic jak to, że Twojemu byłemu się nie podobał. Nie da się podobać wszystkim.
A na operację możesz poczekać - co Ci szkodzi? Czas w końcu minie, więc niech mija z Tobą w kolejce. wink Moja przyjaciółka miała operację zmniejszania piersi; zawsze miała duże, a po lekach, które musiała brać, stały się, cóż, gigantyczne. Czekała trochę ponad rok, z tego co pamiętam. Od samego początku bardzo sobie chwali, i wygodę, i łatwość doboru stanika i pozostałych ubrań, tak że jeśli jesteś zdecydowana, to nie czekaj, tylko zrób użytek ze skierowania.

8

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Biustonosz mam dobrze dobrany, ale ciężar niestety odczuwam...

Na co czekam... Nie wiem jak to w ogóle załatwić sad
Jeszcze jestem w ciąży, więc trochę czasu jest... Ale słyszałam że i 6lat można czekać na NFZ i że robią najpierw jedna pierś A potem drugą...

9

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Ha, szczegółów nie znam, ale ta moja przyjaciółka na pewno miała na NFZ, na pewno obie jednocześnie i na pewno nie czekała aż tak długo, więc może po prostu zorientuj się zawczasu, jak miałoby to wyglądać u Ciebie, bo opieranie się na tym, co gdzieś tam się usłyszy nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. No i serio - na co czekasz? Tzn. rozumiem, że teraz jesteś w ciąży, ale jeśli dla Ciebie biust jest problemem, to ani ten problem nie pojawił się wczoraj, ani sam zaraz nie zniknie, więc jeśli się chce zmiany, to trzeba działać.

10 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2020-04-23 07:02:48)

Odp: Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Mam znajomą która miala podobny problem, czyli nie akceptowala swoich zbyt dużych wg. niej piersi. Też przeżywała traumę, choć jej mąż nigdy jej nic złego na ich temat nie powiedział a wręcz był nimi zachwycony smile Jednak po urodzeniu dziecka piersi się bardzo zmniejszyły, same.  Poczekaj aż urodzisz i wykarmisz dziecko, a potem zobaczysz. Jednak także uważam, że jeśli ma ci to w czymkolwiek pomóc, to operacja zmniejszenia piersi jak nabardziej.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Kompleks wielkich piersi mnie zabija...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024